Piłkarze zepsuli sir Aleksowi 70. urodziny

Numer 96 - 02.01.2012
Przesądnie angielscy kibice od lat powtarzają starą prawdę, że zespół, który w okresie świąteczno-noworocznym zdobędzie najwięcej punktów, na koniec sezonu będzie triumfował. W tym roku o podobne wróżby będzie trudno, bo w ostatnich dniach wszystkie najsilniejsze zespoły traciły punkty w starciach ze słabeuszami.

Polka terminatorka

Justyna Kowalczyk jest w wielkiej formie! W sobotę wygrała, a w niedzielę zajęła drugie miejsce w prestiżowym cyklu Tour de Ski, którego jest zdecydowaną liderką. W sobotę nasza mistrzyni nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie biegi.

Daleki skok w Nowy Rok

Kamil Stoch tym razem nie zawiódł. W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen polski skoczek zajął znakomite czwarte miejsce w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Następca Adama Małysza pokazał, że drzemią w nim olbrzymie możliwości – w końcu dwa razy dobrze skoczył. W drugim konkursie TCS dopisało mu szczęście. Stoch po fatalnej serii próbnej (dopiero 24.

Zapraszamy na pielgrzymkę

Numer 95 - 31.12.2011
Cztery lata temu w grudniu odbyła się I Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Była marzeniem śp. Tadeusza Duffeka, przedwcześnie zmarłego legendarnego kibica gdańskiej Lechii. Do Częstochowy zjechało wówczas nieco ponad 200 osób, ale sam pomysł spotykania się przy tronie Królowej Polski chwycił i z roku na rok na Jasnej Górze spotyka się coraz więcej fanów z całego kraju.

Polka rozbiła Norweżki

Niesamowita Justyna Kowalczyk po raz drugi wygrała w cyklu zawodów Tour de Ski. Niemiecki Oberhof był szczęśliwy dla polskiej biegaczki. Wczoraj Polka pokonała Norweżki, które przez cały bieg starały się wyprowadzić naszą zawodniczkę z rytmu. W drugim etapie zawodów Tour de Ski w niemieckim Oberhofie zawodniczki pobiegły 10 km techniką klasyczną na dochodzenie.

PRZEGLĄD SPORTOWYCH WYDARZEŃ ROKU 2011

STYCZEŃ–GRUDZIEŃ NAJGORSZA INSTYTUCJA– PZPN

Bez Orła bym nie zagrał!

Numer 94 - 30.12.2011
„Jakiś tam żal jest, ale nie jestem centrum świata. To Smuda wybiera tych, którzy mu pasują i tych, których nie chce. On też zostanie z tego rozliczony. Euro coraz bliżej, punkty będą wyznacznikiem pracy Smudy” - z Mariuszem Lewandowskim, członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski i piłkarzem PFK Sewastopol, rozmawia Sebastian Staszewski.

Kowalczyk znowu wygrywa

Polska biegaczka narciarska wygrała w pierwszym etapie cyklu Tour de Ski. Na całej trasie świetnie rozłożyła siły. Pokonała liderkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i swoją największą rywalkę, Norweżkę Marit Bjoergen. Tour de Ski to niezwykle morderczy cykl zawodów w biegach narciarskich. Każda zawodniczka musi pokonać dziewięć etapów o łącznej długości 60 km i 300 m.

W skrócie

Słońca” przegrywają. Phoenix Suns, drużyna Marcina Gortata, przegrała drugi mecz z rzędu w lidze NBA, tym razem u siebie, z Philadelphia 76ers 83:103. Nasz koszykarz na parkiecie przebywał 18 minut, zdobył cztery punkty i miał osiem zbiórek.

Pozytywny rekordzista

Rzadko można spotkać pozytywnie zakręconych oraz pasjonatów, którzy za wszelką cenę dążą do sportowego celu. Pan Bartosz Szymura postanowił, że wpisze się ze swoim rekordem do Księgi rekordów Guinnessa. Pan Bartosz ma 28 lat i od dziesięciu lat pasjonuje się sportami siłowymi. Startował w wielu zawodach w konkurencji wyciskania sztangi na leżąco. Zaliczył zawody m.in.