Sport

Murem za Zofią Klepacką

numer 2342 - 01.06.2019
Jej kariera sportowa jest imponująca. Także zaangażowanie na rzecz społecznych inicjatyw. Jako zawodniczka YKP Warszawa w 2007 r. w Portugalii zdobyła mistrzostwo świata w klasie RS: X, natomiast w 2011 i 2012 r. wywalczyła medal srebrny. Trzykrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich: w Atenach, Pekinie i Londynie, gdzie zdobyła brązowy medal.

Finał nad finały

Cóż to była za edycja Ligi Mistrzów. W pamięci każdego kibica pozostanie całe mnóstwo wspomnień z pasjonujących spotkań Ajaksu, Manchesteru City, Barcelony czy Liverpoolu i Tottenhamu. Przed nami finał. Na placu boju pozostały tylko dwa ostatnie zespoły.

Jakie piękne pożegnanie

numer 2341 - 31.05.2019
Jeśli odchodzić, to tylko w taki sposób. Latem Eden Hazard opuści Chelsea i przeniesie się do Realu. W finałowym spotkaniu z Arsenalem wystąpił w niebieskiej koszulce po raz ostatni. I to jak. Belg dwukrotnie trafił do siatki, a Chelsea wygrała 4:1.

​Początek zgrupowania

REPREZENTACJA Bez Tomasza Kędziory i Przemysława Frankowskiego w czwartek rozpoczyna się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną (7 czerwca w Skopje) i Izraelem (10 czerwca w Warszawie).

Anwil zmierzy się z Polskim Cukrem w finale derby

numer 2340 - 30.05.2019
W Toruniu kilka lat temu rozpoczęto budowę drużyny koszykówki, która miała się bić o medale. Teraz Polski Cukier po raz drugi awansował do finału ekstraklasy i mierzy w złoto. – Gramy o tytuł, którego jeszcze nie mamy, i będziemy się bili do końca – podkreślił Bartosz Diduszko. Faworytem rywalizacji jest Anwil, który będzie bronił tytułu mistrzowskiego.

Wielka kasa podzielona

numer 2339 - 29.05.2019
Niespełna 16 mln zł Legii, trochę ponad 600 tys. mniej dla Piasta. Te kluby zgarnęły najwięcej kasy z podziału wpływów z praw telewizyjnych i marketingowych. To rekord, ale kolejne lata mają być jeszcze lepsze.

Suomi przyćmili wybory

numer 2338 - 28.05.2019
W finale mistrzostw świata w hokeju na lodzie Finowie pokonali w Bratysławie Kanadyjczyków 3:1 (0:1, 1:0, 2:0). Suomi wywalczyli tytuł po raz trzeci w historii. W meczu o brązowy medal ekipa Rosji wygrała po karnych z Czechami 3:2.

Drużyna wszech czasów

numer 2337 - 27.05.2019
Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pokonali we własnej hali Orlen Wisłę Płock 32:25 (15:12) i po raz szesnasty, a ósmy z rzędu, zdobyli mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu finału w Płocku był remis 26:26. To mistrzostwo ma wyjątkowe znaczenie, bo dzięki niemu kielecki klub stał się najbardziej utytułowanym w historii.

Kibicowskie wsparcie

numer 2336 - 25.05.2019
Sezon wakacyjny dla kibiców praktycznie się zaczął. Chociaż okazji do dopingowania jest jeszcze wiele, chociażby mistrzostwa świata do lat 21, które odbywają się w Polsce. Medialnie są propagowane słabo, a szkoda, bo to przedsionek do wielkiego futbolu. W każdym razie trzymajmy kciuki za Polskę.

Kubica w żałobie po Laudzie

numer 2335 - 24.05.2019
Zaplanowany na niedzielę wyścig na torze ulicznym w Monte Carlo poświęcony będzie pamięci Nikiego Laudy, zmarłego we wtorek austriackiego kierowcy. Robert Kubica przyznał, że był on dla niego wzorem i idolem.