Sport

Stoch wygrał kwalifikacje!

Numer 98 - 04.01.2012
Trzech polskich skoczków narciarskich zakwalifikowało się do finałowego turnieju w konkursie w austriackim Innsbrucku. Świetnie wypadł Kamil Stoch, który wygrał kwalifikacje skokiem na 126 m, Maciej Kot skoczył 119 m, a Stefan Hula 115 m. Z trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni odpadło dwóch Polaków – Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Kowalczyk druga we Włoszech

W piątym etapie Tour de Ski, biegu stylem klasycznym, zawodniczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce, tuż za swoją największą rywalką, Norweżką Marit Bjoergen. Polka nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej turnieju. W piątym etapie Tour de Ski, biegu stylem klasycznym, zawodniczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce, tuż za swoją największą rywalką, Norweżką Marit Bjoergen.

Hołek w gazie

Po drugim etapie 34. Rajdu Dakar Krzysztof Hołowczyc w stawce kierowców jako czwarty minął linię mety i ostatecznie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Świetnie pojechał również polski motocyklista Jakub Przygoński, który wskoczył na czwarte miejsce wśród jednośladów.

Mistrzynię boli noga

Numer 97 - 03.01.2012
Czy Justyna Kowalczyk wycofa się z Tour de Ski? To realne zagrożenie. Nasza mistrzyni narzeka na bolące kolano, a teraz nie ma nawet chwili wytchnienia. Już dziś kolejny etap prestiżowych zawodów. Przed nami także kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Wiadomość o bolącym kolanie Justyny spadła jak grom z jasnego nieba w poniedziałkowe przedpołudnie.

Polonia bierze hazardzistę z Izraela

Najnowszy cel transferowy Polonii Warszawa Awiram Baruchjan to niezłe ziółko. 26-letni obrońca Beitaru Jerozolima musi uciekać z Izraela, bo ściga go… mafia. Wszystko przez karciane długi. W Izraelu właśnie rozpoczęło się śledztwo mające na celu rozbicie dużej grupy przestępczej. Jednym z ważnych świadków w tej sprawie jest właśnie Baruchjan.

Hołowczyc walczy o wygraną

Krzysztof Hołowczyc znakomicie spisuje się na trasie 34. Rajdu Dakar. Polski kierowca po pierwszym etapie zajmuje drugie miejsce. Doskonale wystartował też motocyklista Jakub Przygoński.

Boenisch – najpierw Euro, potem wesele

To nie jest zwykła para. On przed kilkoma laty uznawany był za najbardziej utalentowanego lewego obrońcę niemieckiej Bundesligi. Ona w 2007 r. została wybrana jako najpiękniejsza kobieta w Austrii. Jego umiejętności mają na Euro wesprzeć lewą stronę defensywy zespołu Franciszka Smudy. Jej twarz wykorzystano natomiast m.in. w reklamie słowackich tanich linii lotniczych.

Przegląd sportowych wydarzeń 2011 roku

Numer 96 - 02.01.2012
WRZESIEŃ NAJWIĘKSZY ZNAK ZAPYTANIA – PIŁKARSKA REPREZENTACJA

Sarga trafił jako pierwszy

Tradycja nie ginie. Jak co roku, dokładnie w samo południe 1 stycznia, piłkarze Cracovii wyszli na noworoczny trening. Pierwszego gola roku 2012 zdobył Dawid Sarga. Piłkarze Pasów po raz drugi spotkali się w Nowy Rok na treningu na zmodernizowanym obiekcie przy ul. Józefa Kałuży. W pierwszym w tym roku spotkaniu seniorzy Cracovii pokonali 2:1 zespół Pasów z Młodej Ekstraklasy.