Sport

Polska może wygrać Euro jak Grecja!

Numer 80 - 13.12.2011
URODZONY W POLSCE REPREZENTANT NIEMIEC TYLKO „CODZIENNEJ” OPOWIADA O NASZYM KRAJU I PRZYSZŁOROCZNYCH MISTRZOSTWACH EUROPY

Trzeba być dobrym człowiekiem

Numer 81 - 14.12.2011
Byłyśmy z Agnieszką na Jamajce. Naprawdę było super i w końcu wypoczęłyśmy. Miałyśmy piękną pogodę. Co prawda nie leżałyśmy cały czas na plaży, tylko jeździłyśmy na różne wycieczki. Z URSZULĄ RADWAŃSKĄ, jedną z najlepszych polskich tenisistek, rozmawia ROBERT SWACZYŃSKI. Czy nie drażni Cię ciągłe bycie w cieniu Twojej siostry Agnieszki?

Pokonać Twente i liczyć na cud

Numer 81 - 14.12.2011
Ten wieczór może przejść do historii. Jeśli Wisła wyprzedzi w tabeli Fulham Londyn i awansuje do fazy pucharowej, wiosną będziemy mieli dwie drużyny w Lidze Europejskiej. Grę w 1/32 ma już zapewniona Legia Warszawa. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy w historii. Szanse mistrzów Polski są jednak niewielkie. – Piłka jest nieprzewidywalna – uważa trener Wisły Kazimierz Moskal.

Nie tylko Gdańsk

Numer 81 - 14.12.2011
Panuje powszechna opinia, że pośród kibiców piłkarskich w Polsce w okresie stanu wojennego bastionem walki Solidarności z reżimem Jaruzelskiego byli kibice Lechii Gdańsk, którzy na stadionie w Gdańsku-Wrzeszczu manifestowali niechęć przeciwko reżimowi Jaruzelskiego. Kibice Legii też nie siedzieli cicho

Lotus Renault bez Kubicy

Numer 78 - 10.12.2011
Do zakontraktowanego na dwa lata Fina Kimi Raikkonena do teamu Lotusa Renault dołączył Francuz Romain Grosjean. Ma w nowym sezonie Formuły 1 zastąpić Rosjanina Witalija Pietrowa. Kierowcą Lotusa nadal jest Robert Kubica, w dalszym ciągu przechodzący rehabilitację po wypadku, któremu uległ w lutym tego roku.

Koniec lokautu

Numer 78 - 10.12.2011
W czwartek zakończył się lokaut w lidze NBA. Strony, szefowie klubów i koszykarze, porozumieli się w sprawie nowej umowy zbiorowej. Podpisano ją na kolejne dziesięć lat. Zgodzono się na podział zysków pięćdziesiąt na pięćdziesiąt między zainteresowanymi stronami.

Grają o mistrza

Numer 79 - 12.12.2011
Polonia Warszawa znów wraca z Krakowa z kompletem punktów. W 17. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Czarne Koszule po raz kolejny wygrały z Wisłą i są na trzecim miejscu. Piłkarze Polonii wzięli się za siebie. Odkąd pojawiły się plotki, że Józef Wojciechowski ma zamiar kupić Lechię Gdańsk, grają jak z nut. Zespół z Konwiktorskiej wygrał trzy ostatnie mecze.

Zasłużył sobie

Numer 79 - 12.12.2011
Nie ma co się dziwić. Robert Lewandowski został wybrany na piłkarza roku w plebiscycie „Piłki Nożnej”. Na hucznej gali tygodnik rozdał nagrody w pięciu innych kategoriach. To jednak gra Lewandowskiego zrobiła na wszystkich wrażenie. – Nie mieliśmy wątpliwości. To po prostu najlepszy polski piłkarz – uważa Ad-am Godlewski, redaktor naczelny „Piłki Nożnej”.

Kulej walczy o życie

Numer 79 - 12.12.2011
To najcięższa walka w życiu legendy polskiego boksu Jerzego Kuleja. Wspaniały pięściarz gościł w sobotę na benefisie aktora i miłośnika boksu Daniela Olbrychskiego. Podczas wręczania mu swojego złotego medalu olimpijskiego zasłabł. Miał rozległy zawał. Kulej i Olbrychski przyjaźnią się od lat. Nic dziwnego, że dwukrotny mistrz olimpijski zagościł na widowni Teatru 6.

Majestat Królewskich znów pokalany

Numer 79 - 12.12.2011
Miało być inaczej, było jak zawsze. Barcelona znów ograła Real (2:0) i było to jej piąte ligowe zwycięstwo nad Królewskimi w sześciu ostatnich meczach. Początek był piorunujący. Karim Benzema przejął piłkę tuż przed polem bramkowym i wpakował ją pod poprzeczkę bramki Valdesa. Była 22. sekunda!