Sport

W skrócie

Numer 88 - 22.12.2011
Proksa powalczy ze Żbikiem. Kolejnym rywalem Grzegorza Proksy ma być niemiecki mistrz świata Sebastian Żbik. Polski bokser będzie walczył z nim w przyszłym roku na terenie Niemiec.

STAĆ NAS NA MEDAL W IGRZYSKACH

Numer 86 - 20.12.2011
MARCIN MATKOWSKI, GRAJĄCY W PARZE DEBLOWEJ Z MARIUSZEM FYRSTENBERGIEM, WIERZY W SUKCESY W NOWYM SEZONIE. Z Marcinem Matkowskim, ósmym deblistą w światowym rankingu tenisa, rozmawia Robert Swaczyński

Włosi czyszczą ligę

Numer 86 - 20.12.2011
17 osób, w tym były kapitan Atalanty Bergamo Cristiano Doni, zostało aresztowanych w związku z podejrzeniem ustawiania wyników meczów piłkarskich we Włoszech. W centrum afery związanej z nielegalnymi zakładami ponownie znalazł się beniaminek włoskiej ekstraklasy Atalanta Bergamo. Śledczy badają mecze z dwóch poprzednich sezonów w Serie B, w tym trzy spotkania z udziałem Atalanty.

Niewinni czarodzieje

Numer 86 - 20.12.2011
Nowe Miasto tuż przed południem. Długa, Freta, Rynek, Kościelna. Wszystko skąpane w słońcu. Kelnerzy niecierpliwie czekają na pierwszych klientów, którzy lada moment wybiegną ze swoich biur na lunch. Stukot kopyt o bruk zwiastuje pojawienie się konnego tramwaju z podskakującymi na twardych ławkach turystami. Skandynawscy emeryci wy-grzewają się na ławce i gawędzą w swoim języku.

Draka o Sion

Numer 86 - 20.12.2011
FIFA zagroziła Szwajcarskiemu Związkowi Piłki Nożnej zawieszeniem i wykluczeniem drużyn tego kraju z międzynarodowych rozgrywek, jeśli do 13 stycznia nie zakończy się sprawa klubu FC Sion, który domaga się przywrócenia do gry w Lidze Europejskiej.

W skrócie

Numer 86 - 20.12.2011
Suvorov najlepszy . Alexandru Suvorov został piłkarzem roku 2011 w Mołdawii. Pomocnik Cracovii po zdobyciu tytułu przyznał, że... chciałby odejść do Manchesteru United. 24-letni piłkarz jesienią zagrał w 12 meczach Cracovii. Strzelił dwa gole. W Pasach Mołdawianin gra od wiosny 2010 r.

Izrael dotrzymuje słowa

Numer 86 - 20.12.2011
Izraelskie władze uwolniły w niedzielę wieczorem kolejnych 550 palestyńskich więźniów. Wypuściły ich w zamian za 24-letniego izraelskiego żołnierza Gilada Szalita. Premier Izraela Benjamin Netanjahu w połowie października zgodził się wymienić więzionego przez ponad pięć lat przez Hamas w Strefie Gazy Izraelczyka na ponad 1027 palestyńskich terrorystów, przebywających w izraelskich więzieniach.

„Staruch” na wolności

Numer 87 - 21.12.2011
Piotr „Staruch” Staruchowicz stanął wczoraj przed Sądem Rejonowym w Warszawie. Skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Rozprawę utajniono. Publiczność wpuszczono tylko na ogłoszenie wyroku, zaś jego uzasadnienie odczytano już za zamkniętymi drzwiami. Staru-chowicz został skazany za pobicie Damiana K.

Zmiany we władzach Legii

Numer 87 - 21.12.2011
Rada nadzorcza KP Legia Warszawa SSA odwołała z zarządu spółki Leszka Miklasa, Marka Drabczyka i Jarosława Ostrowskiego. Po kilku latach przerwy na prezesowskie stanowisko wraca Piotr Zygo. Jak poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie Legii, rada nadzorcza postanowiła wzmocnić struktury zarządcze spółki.

Mocni po Australii

Numer 87 - 21.12.2011
Świetny start zaliczyła polska dwójka żeglarska w klasie Star na mistrzostwach świata w australijskim Perth. Mateusz Kusznierewicz