Sport

Grają o podium

Numer 77 - 09.12.2011
To będzie dla niego sentymentalna podróż. Dziś Marcin Baszczyński zagra przeciwko Wiśle Kraków, której barwy reprezentował przez dziewięć sezonów. – Znajomi z Krakowa piszą do mnie SMS-y, żebym zabrał ze sobą duży worek na stracone bramki – śmieje się były reprezentant Polski. Baszczyński będzie długo wspominał dzisiejszy mecz. Kibice Białej Gwiazdy szykują mu specjalne przywitanie.

W Manchesterze na wiosnę tylko Liga Europy!

Numer 77 - 09.12.2011
Ostatnia kolejka Ligi Mistrzów była tragiczna dla dwóch potentatów z Manchesteru – City i United. Protesty składają działacze Ajaksu, którzy nie wierzą w uczciwy przebieg meczu Lyonuz Dinamem Zagrzeb. Wielką sensacją – kto wie, czy nie jedną z największych w dwudziestoletniej historii tych elitarnych rozgrywek – jest zajęcie trzeciego miejsca w grupie C przez Manchester United.

POLACY MUSZĄ BYĆ JAK RODZINA

Numer 78 - 10.12.2011
Z Angelosem Charisteasem, jednym z najlepszych greckich piłkarzy w historii, rozmawia Sebastian Staszewski. Sekretem jest jedność. My razem z trenerem Rehhagelem robiliśmy wszystko razem, byliśmy jak rodzina. Tak powinni zachowywać się w trakcie Euro także Polacy. Jak Grecy oceniają losowanie Euro 2012?

Ta ostatnia kolejka

Numer 78 - 10.12.2011
W ten weekend warto wybrać się na stadion lub śledzić zmagania piłkarzy w telewizji. Przed nami 17. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Od poniedziałku piłkarze zapadają w zimowy sen i na boiska wrócą dopiero w drugiej połowie lutego. Dla kilku zawodników Legii Warszawa najbliższe spotkanie może być ostatnim w polskiej lidze.

Orła WRON-a nie pokona!

Numer 78 - 10.12.2011
W piątek, 9 grudnia, kibice Lechii Gdańsk uczestniczyli w otwarciu wystawy poświęconej stanowi wojennemu przed siedzibą NSZZ „Solidarność”. Odsłonięto też – na budynku Akwenu – banner, na którym przedstawiono zwłoki Antoniego Browarczyka, symbolizujące ofiary wojny Jaruzelskiego z narodem. Organizatorami uroczystości były Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

Fruną jak orły

Numer 78 - 10.12.2011
W piątkowym Pucharze Świata startowało sześciu polskich skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus i Maciej Kot. Do finału niestety nie zakwalifikował się Jan Ziobro.

Drugie złoto dla Czerniaka

Numer 78 - 10.12.2011
Po wspaniałych czwartkowych sukcesach Polaków na krótkim basenie w mistrzostwach Europy w pływaniu, które odbywają się w Szczecinie, mamy kolejnych pływaków w ścisłych finałach. Drugi złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym zdobył rewelacyjny Konrad Czerniak.

Dzieci piłkarzy ofiarami sowieckich lekarzy

Numer 75 - 07.12.2011
W piłce nożnej rzadko zdarzają się afery dopingowe, a jeszcze rzadziej takie, które dotyczą wydarzeń sprzed niemal 30 lat. Algierscy piłkarze, finaliści mistrzostw świata w 1982 r., zaalarmowali media, bo chcą pomocy w śledztwie. Zaniepokoił ich fakt, że ośmiu z nich urodziły się ciężko chore dzieci.

Operacja Moskwa 80

Numer 75 - 07.12.2011
Wykorzystanie dziennikarzy w roli konfidentów i inne działania władz PRL-u podejmowane w porozumieniu z Sowietami w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Moskwie w 1980 r. to temat właśnie wydanej książki z nowej serii „W służbie Niepodległej”.

Smuda wreszcie zauważył sukcesy Śląska

Numer 75 - 07.12.2011
Jeszcze kilka dni temu w wywiadzie dla „Codziennej” Sebastian Mila mówił, że nie ma szans na powrót do reprezentacji Polski. Trener Franciszek Smuda sprawił jednak pomocnikowi Śląska Wrocław miłą niespodziankę i powołał go na towarzyski mecz z Bośnią i Hercegowiną.