Sport

Pierwszy gol Jelenia dla Lille

Numer 33 - 17.10.2011
– Chcę w końcu strzelić gola dla Lille – ogłosił w piątek Ireneusz Jeleń i już dzień później spełnił marzenie. Reprezentant Polski pogrążył Auxerre, w którym występował przez ostatnie pięć lat. Mistrzowie Francji z Jeleniem w składzie wygrali wyjazdowy mecz 3:1. Polak był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Gola na 2:1 strzelił w 81. min meczu.

Powrót do PRL-u

Numer 31 - 14.10.2011
To, co obecnie dzieje się z pełną inwigilacją kibiców pragnących na żywo oglądać mecze reprezentacji Polski, zapowiada powrót do PRL-u. Pozostaje zatem pytanie, po jakiego grzyba rządzący krajem bredzą o demokracji, skoro w swoich działaniach wracają do praktyk totalitarnego reżimu, z którym podobno zażarcie walczyli.

Filipiak się lansuje, Cracovia dołuje

Numer 31 - 14.10.2011
Wczoraj w Krakowie odbyło się losowanie par meczów barażowych Euro 2012. Zaraz po tym delegacja UEFA z Michelem Platinim na czele odwiedziła stadion Cracovii. Razem z Platinim w skromne progi El Paso weszły też delegacje Europy oraz minister sportu Adam Giersz.

Koks na nartach?

Numer 31 - 14.10.2011
WADA, czyli Światowa Agencja Antydopingowa, zalegalizowała symbicort, czyli wyrzuciła go z listy zabronionych środków. To wziewne lekarstwo na astmę, które zawiera formoterol, a używa go na co dzień norweska biegaczka Marit Bjoergen, największa rywalka Justyny Kowalczyk.

Drzewiecki zabrał Krakowowi Euro

Numer 31 - 14.10.2011
Losowanie baraży eliminacji Euro 2012 nie obyło się bez skandalu. W kuluarach doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, szefem UEFA Michelem Platinim i Zbigniewem Bońkiem. Majchrowski nie dawał spokoju Francuzowi, dopytując, dlaczego w Krakowie nie będzie mistrzostw Europy.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie selekcjonera

Numer 32 - 15.10.2011
To już koniec zamieszania związanego z wykształceniem Franciszka Smudy. Selekcjoner reprezentacji Polski może posługiwać się najwyższą licencją trenerską UEFA Pro, nawet jeśli nie zdał matury. – Umożliwia mu to specjalne rozporządzenie Ministerstwa Edukacji – mówi w rozmowie z „Codzienną” prezes PZPN-u Grzegorz Lato.

FELIETON KIBICA POLSKA TO MY

Numer 32 - 15.10.2011
Zagłębie Lubin-Lechia Gdańsk, GKS Bełchatów-Śląsk Wrocław, Wisła Kraków-Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów-Legia Warszawa… 10. kolejka ekstraklasy. Jakie będą wyniki? Jakoś nie bardzo mnie to interesuje. Jakie by nie były, i tak będą przykuwały uwagę kibiców przez dwa dni. Za tydzień nowa kolejka i nowe wyniki. I tak w kółko. W magii futbolu tak naprawdę mają one znaczenie drugorzędne.

ROZKŁAD JAZDY KADRY SMUDY

Numer 32 - 15.10.2011
Znamy kolejnych rywali reprezentacji Polski. Jeszcze w tym roku drużyna Franciszka Smudy zmierzy się Włochami (11 listopada we Wrocławiu), Rosją (14 listopada w Poznaniu) oraz z Chorwacją (w grudniu na wyjeździe, ligowy skład).

ŚWIATAPOLITYCZNA POPRAWNOŚĆ W RUGBY

Numer 32 - 15.10.2011
Trwa Puchar Świata w rugby, rozgrywany w najsilniej identyfikowanym z tą dyscypliną kraju – Nowej Zelandii. Pochodzące z Wielkiej Brytanii (a dokładniej – z miasta o tej samej nazwie) rugby jest symbolem tego państwa nie tylko dlatego, że jest ono potęgą w tym sporcie, ale również dzięki rytuałowi, który towarzyszy każdemu meczowi z udziałem „All Blacks”.

Polacy zdobyli Azję

Numer 32 - 15.10.2011
Polski debel Mariusz Fyrstenberg-Marcin Matkowski (9. pozycja w deblowym rankingu ATP) pokonał numer jeden rankingu światowego, amerykańskich braci Boba i Mike’a Bryanów 2:1 (3-6, 6-4, 12-10) w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 na kortach w chińskim Szanghaju (z pulą nagród 3,24 mln dol.)