Sport

Skrzynka piwa dla Duńczyków

Numer 83 - 16.12.2011
Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Cały czas nie dociera do mnie to, co się stało – mówi podniesionym głosem Kazimierz Moskal. Aby awansować, Wisła potrzebowała wygranej z Twente i korzystnego rezultatu w meczu Fulham – Odense. Jeszcze w 93. minucie to Anglicy byli na drugim miejscu. Wtedy stał się cud… W ostatniej akcji meczu rezerwowy Odense Baye Djiby Fall doprowadził do remisu.

Najbardziej spektakularne mecze polskich drużyn w europejskich pucharach

Numer 83 - 16.12.2011
22.04.1970, 1/2 finału Pucharu Zdobywców Pucharów Górnik Zabrze – AS Roma 1:1 Dwa poprzednie mecze z Romą zakończyły się remisami. Spotkanie na neutralnym terenie także nie przyniosło rozstrzygnięcia. O wszystkim zadecydowało losowanie. Szczęśliwy wybór Stanisława Oślizły dał zabrzanom awans do finału. 21.08.1996, III runda kwalifikacji Ligi Mistrzów Broendby Kopenhaga – Widzew Łódź 3:2

Małysz spełnia marzenie

Numer 83 - 16.12.2011
Kilka tygodni pozostało do najważniejszej na świecie motoryzacyjnej imprezy. Rajd Dakar rozpoczyna się 1 stycznia i dla tych, którzy go skończą, potrwa piętnaście dni. To najtrudniejsze chwile i życiowe wyzwanie dla Adama Małysza, byłego mistrza świata w skokach narciarskich. Adam Małysz 2012 r. zacznie od mocnego uderzenia – startu w Rajdzie Dakar.

Mistrzowie na łopatkach

Numer 83 - 16.12.2011
Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle mają wielkie powody do radości. Wicemistrzowie Polski pokonali klubowych mistrzów świata – włoskie Trentino 3:2. Polacy są już prawie pewni awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. To był niesamowity mecz. Zaksa niespodziewanie wygrała dwa pierwsze sety. Wtedy do głosu doszli gospodarze, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w dwóch kolejnych partiach.

W skrócie

Numer 83 - 16.12.2011
Kontrola za Orliki CBA rozpoczęło kontrolę w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Chodzi o decyzje związane z udzielaniem dotacji z rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Agenci będą szperali w papierach ministerstwa co najmniej do połowy marca. Za kiełbasę i boczek

Handlowanie paszportami wciąż w modzie

Numer 82 - 15.12.2011
W czeskiej kadrze gra piłkarz pochodzący z Etiopii. Grecy dali kilka tygodni temu paszport Niemcowi z Monachium. Rosjanie bezskutecznie namawiali na grę Kameruńczyka, Brazylijczyka i Gruzina. „Codzienna” prezentuje „farbowane lisy” naszych grupowych rywali na Euro 2012. Nie tylko w reprezentacji Polski występują słynne już „farbowane lisy”.

Nerwy na wodzy

Numer 82 - 15.12.2011
O tym, jak ogromny wpływ na psychikę wywiera zawodowe uprawianie sportu, nie trzeba nikogo przekonywać. Nerwy, pragnienie zwycięstwa, głowa zaśmiecona natarczywym myśleniem: jak pokonać strach, zwyciężyć słabość, by zakończyć z sukcesem pojedynek ostatnim, najważniejszym, kończącym walkę uderzeniem? Czy w takich warunkach można normalnie żyć?

Kadra opływa w luksusy

Numer 82 - 15.12.2011
Choć w piątek zagramy z olimpijską kadrą Bośni i Hercegowiny, szykującą się do startu w… igrzyskach śródziemnomorskich, to Franciszek Smuda podchodzi do tego meczu bardzo poważnie. Wystarczy spojrzeć na hotel, w którym zamieszka nasza drużyna. Marmurowa łazienka z wanną i prysznicem, do tego pokój z podgrzewaną podłogą i ogromnym łóżkiem – tak mieszkają Polacy.

Wycieczka po niezłą kasę i trzy punkty

Numer 82 - 15.12.2011
Kiedy wylosowano skład grupy C Ligi Europejskiej, nikt nie dowierzał, że przed ostatnim grupowym meczem Legia Warszawa będzie miała już zaklepany awans. A jednak tak się stało. Legia do dzisiejszego meczu z Hapoelem Tel Awiw podchodzi na luzie. – To będzie doskonała szansa dla najmłodszych – uważa obrońca stołecznego klubu Michał Żewłakow. Trener Maciej Skorża na pewno zmieni skład.

Niemcy zachwyceni prezydencją Tuska

Numer 82 - 15.12.2011
Podczas debaty w Parlamencie Europejskim o efektach polskiej prezydencji Niemcy i większość klubów pochwalili Tuska. Skrytykowali go głównie posłowie polskich partii opozycyjnych. Tusk przyznał w swoim przemówieniu, że przyszłość Unii Europejskiej stoi pod znakiem zapytania.