Sport

W skrócie

Numer 134 - 16.02.2012
Spadek w rankingu FIFA Polska spadła o dwie pozycje, na 70. miejsce, w rankingu FIFA. Prowadzi nadal Hiszpania, ale na drugie miejsce z trzeciego awansowali Niemcy. Polacy najwyżej w klasyfikacji FIFA – na 16. pozycji – znajdowali się we wrześniu 2007 r. Nasi rywale na Euro zajmują miejsca: Rosja – 13., Grecja – 14., a Czechy – 29. Nasz najbliższy rywal, Portugalia, jest szósta.

ZE SPORTINGIEM LIZBONA ZIMA SPRZYJA LEGII

Numer 134 - 16.02.2012
Śnieg i mróz to nie najlepsze warunki do gry, szczególnie jeżeli pochodzi się z kraju, w którym cały rok jest ciepło. Przed rokiem w Poznaniu przez ten śnieg Braga nie mogła pokazać pełni swoich umiejętności i przegrała.

POŻEGNAJĄ RYBUSA NA ŚNIEGU

Numer 134 - 16.02.2012
Zapowiada się śnieżny początek piłkarskiej wiosny. Legia Warszawa i Wisła Kraków podejmą dziś swoich rywali w Lidze Europy na zaśnieżonych boiskach. Może to być jednak atutem naszych klubów w meczach ze Sportingiem Lizbona i Standardem Liège.

Droga przez mękę

Numer 134 - 16.02.2012
Kibice, którzy pojadą do Jakuszyc, by na własne oczy śledzić występy Justyny Kowalczyk podczas pierwszych w Polsce od lat zawodów Pucharu Świata, powinni być przygotowani na trudną wyprawę. W najbliższych dniach przewidywane są silne opady śniegu (nawet do pół metra). To może spowodować poważne utrudnienia w ruchu kołowym.

Piłkarska wiosna roz poczęta

Numer 133 - 15.02.2012
Dwa polskie zespoły grające w 1/16 Ligi Europy, Legia Warszawa i Wisła Kraków, nie wyciągnęły wniosków z błędów przeszłości. Warszawiacy nie dokonali żadnego transferu, a dodatkowo sprzedali dwóch kluczowych zawodników. Również Wisła nie wzmocniła składu.

Wiara Lecha w sądzie z „Wyborczą”

Numer 133 - 15.02.2012
Trafiła kosa na kamień. „GW” lubi wytaczać procesy swoim wrogom o słowa, opinie i stwierdzenia użyte w ferworze publicystycznych polemik, teraz sama trafiła do sądu. Stowarzyszenie kibiców z Wiary Lecha zarzuca gazecie naruszenie dóbr osobistych. Domaga się przeprosin na łamach „Wyborczej” i 10 tys. zł zadośćuczynienia na cele statutowe.

Wrocław niebezpieczny, Warszawa już nie

Numer 133 - 15.02.2012
Planowany na 29 lutego mecz Polska – Portugalia nie będzie spotkaniem podwyższonego ryzyka. Policja nie ma nic przeciwko temu, żeby rozegrać go na Stadionie Narodowym. Tymczasem wczoraj zadecydowano, że z powodów bezpieczeństwa mecze na stadionie we Wrocławiu przez całą wiosnę będą się odbywały bez udziału kibiców gości. Marek Saturdski

Gortat wyrównał swój rekord

Numer 133 - 15.02.2012
Marcin Gortat wyrównał swój rekord w lidze NBA, uzyskując 25 pkt. w wyjazdowym meczu z Golden State Warriors. Niestety jego Phoenix Suns ponieśli kolejną porażkę – 96:102. Do Gortata trener Słońc Alvin Gentry nie mógł mieć większych pretensji, jednak po spotkaniu w Oakland nie krył rozczarowania. – W końcówce graliśmy fatalnie. Musimy nauczyć się kończyć nasze mecze – denerwował się Gentry.

Tylko zagraniczni trenerzy

Numer 132 - 14.02.2012
Mogę w ciemno powiedzieć, że trener z trzeciej ligi szwedzkiej jest lepszy niż trenerzy z naszej pierwszej. Nasi szkoleniowcy nie są w stanie dorównać tym z Zachodu. Wyjątek stanowią pracujący za granicą Henryk Gruth czy Dariusz Wieczorek, trenujący młodzież na najwyższym światowym poziomie – z MARIUSZEM CZERKAWSKIM, najlepszym polskim hokeistą w historii, rozmawia RYSZARD SIEMASZKO.

Stadion Piłsudskiego, a nie Pepsi

Numer 132 - 14.02.2012
Rada Warszawy zastanawiała się, jak naprawdę nazywa się stadion Legii. Po dokładnym zbadaniu sprawy uznano, że nosi on imię Józefa Piłsudskiego. Całe zamieszanie zaczęło się w momencie, kiedy klub wydzierżawił nazwę swojego nowego stadionu. Pepsi za nazwę płaci Legii 6 mln zł.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama