Sport

Vettel znów wygrywa

Numer 45 - 31.10.2011
Sebastian Vettel po raz trzynasty w tym sezonie startował z pole position, wygrywając wyścig o Grand Prix Indii. Niemiecki kierowca teamu Red Bull-Renault, który już wcześniej, bo 9 października, zapewnił sobie tytuł tegorocznego mistrza świata Formuły 1, zdecydowanie wygrał na torze Buddh koło Delhi w Grand Prix Indii.

Zwolnili King Konga

Numer 45 - 31.10.2011
To rzadkość, żeby piłkarza zwolniono z klubu, ponieważ waży 106 kg! Ale rzadkością jest również fakt, by zawodowy futbolista tak się upasł,

Groźby i pięści

Numer 45 - 31.10.2011
Wisła Kraków i Cracovia znów przegrywają. Piłkarze Pasów biją się między między sobą, a trenerowi Robertowi Maaskantowi pali się grunt pod nogami, więc grozi swoim piłkarzom. – Powiedziałem zawodnikom, że jeśli w następnych dwóch meczach będą tak grali, to będziemy mieli ogromne kłopoty – mówił po przegranym 0:1 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W klasyku kolejki Lech zremisował z Legią 0:0.

Nie jestem z żelaza

Numer 46 - 02.11.2011
Takiej presji, jaka ciążyła na mnie przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Vancouver, nie przeżył chyba żaden polski sportowiec. Skoro wtedy przetrwałam, myślę, że teraz może być tylko lepiej – z Justyną Kowalczyk, najlepszą polską biegaczką narciarską, rozmawia Marek Mrugała. Jest Pani niemal na mecie przygotowań do nowego sezonu. Jak było?

Londyn ponad podziałami

Numer 46 - 02.11.2011
Korespondencja z Londynu. Londyn – miasto tysiąca różnych narodowości, kultur, religii, języków. Jednocześnie jedno z największych skupisk Polaków na świecie. Oficjalne dane statystyczne są mocno zaniżone, bo językiem polskim posługują się tutaj ludzie praktycznie wszystkich profesji: kierowcy, sklepikarze, lekarze, bankierzy...

Więcej niż mecz

Numer 44 - 29.10.2011
Ciężar emocjonalny, związany z meczami Lecha i Legii, jest tak ogromny, że śmiało można go porównać do futbolowej wojny. Ostatnie starcie miało miejsce w Bydgoszczy, a w niedzielę kolejna bitwa.

Sektor niebo

Numer 44 - 29.10.2011
Ze wszystkich polskich miast, zaraz po Gdańsku, najbardziej uwielbiam Wrocław. Czuję się tam, jak u siebie w domu. Zresztą nie tylko ja. Podobnie inni fani „biało-zielonych”. Zwłaszcza podczas bieżącego weekendu. Kiedy czytelnicy zajrzą do tego felietonu, wynik spotkania Śląsk-Lechia będzie już znany. Mecz przyjaźni jest z punktu widzenia kibiców wielkim wydarzeniem.

Patriotyzm Rado nagrodzony

Numer 44 - 29.10.2011
Rzadko się zdarza, żeby grający w polskiej lidze obcokrajowiec „wylansował” się w niej do swojej reprezentacji. Ta sztuka udała się właśnie ofensywnemu pomocnikowi Legii Warszawa – Miroslavovi Radoviciowi. Znajdujący się w życiowej formie piłkarz dostał właśnie pierwsze w karierze powołanie do seniorskiej reprezentacji Serbii.

Radwańska z „piłą” w ręku

Numer 44 - 29.10.2011
Polska tenisistka po wspaniałym meczu na turnieju WTA Championships w Stambule pokonała Rosjankę Wierę Zwonariewą 2:1 (1–6, 6–2, 7–5). Obroniła trzy piłki meczowe w momencie, w którym Wiera zaczęła grać agresywnie, ostro i za wszelką cenę chciała zakończyć mecz na swoją korzyść. To zachowanie sprawiło, że z kortu zeszła pokonana.

Nowa pasja Sławomira Nowaka

Numer 42 - 27.10.2011
Tej wiadomości nikt na razie nie chce potwierdzić, ale jeśli prześledzi się, co przez ostatnie miesiące robił Sławomir Nowak, wszystko układa się w logiczną całość. Dwa dni temu zrezygnował z pracy w Kancelarii Prezydenta, a wczoraj gruchnęła wieść, że zostanie nowym ministrem sportu. Czyli dziedziny życia, którą wyjątkowo ostatnio pokochał. Artur Szczepanik