Sport

Piłkarski konserwatysta

Numer 128 - 09.02.2012
Nowym prezydentem Finlandii został Sauli Niinistö, dotychczasowy prezydent… piłkarskiej federacji tego skandynawskiego kraju. Po wyborze Niinistö zrezygnował ze swojej funkcji w Fińskim Związku Piłki Nożnej (SPL-FBF). Jego obowiązki przejął tymczasowo Markku Lehtola. Nowy prezydent Finlandii prezesem piłkarskiego związku był od 2009 r.

W skrócie

Numer 128 - 09.02.2012
„Muraś” wróci Rafał Murawski będzie pauzował przez ok. 4 tygodnie. Okazało się, że kontuzja, której piłkarz nabawił się w hiszpańskiej Marbelli podczas meczu Lecha Poznań z Rubinem Kazań, nie jest tak poważna, jak początkowo uważano. Murawski zerwał torebkę stawową podczas zderzenia z Nigeryjczykiem Martinem. Koniec Atomu

MUCHA I KAPLER JAK Z „MISIA”

Numer 129 - 10.02.2012
Wokół Stadionu Narodowego absurd goni absurd. Wydawało się, że nikt nie przebije minister Joanny Muchy, która dociekała, „kto wybrał drużyny do meczu o Superpuchar”. Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, poszedł jednak dalej. Wczoraj ogłosił, że przygotuje Stadion Narodowy na mecz, którego… nie będzie.

Biało-czerwony Super Bowl

Numer 127 - 08.02.2012
W niedzielnym Super Bowl, finale NFL – amerykańskiej ligi futbolu amerykańskiego – oprócz potu i łez zawodników, cudownych akcji i niezwykłego show Madonny mogliśmy podziwiać także aż trzech zawodników z polskimi korzeniami: Henry’ego Hynoskiego w New York Giants oraz Stephena Gostkowskiego i Roba Gronkowskiego w New England Patriots.

Caryca z wizytą w Bydgoszczy

Numer 127 - 08.02.2012
Do Polski przyleciała wielka sportowa gwiazda – najlepsza tyczkarka wszech czasów Jelena Isinbajewa. Rosjanka wystartuje dziś w lekkoatletycznym mityngu Pedro’s Cup w Bydgoszczy.Isinbajewa zwykle porusza się po świecie własnym samolotem. Do Polski przyleciała jednak zwykłym lotem rejsowym. Z Okęcia do Bydgoszczy zabrał ją były mistrz Europy na 400 m przez płotki Paweł Januszewski.

Policja idzie na ustępstwa

Numer 127 - 08.02.2012
Nadal nie wiadomo, czy w sobotę piłkarze Legii Warszawa i Wisły Kraków otworzą Stadion Narodowy. Wczoraj Urząd m.st.Warszawy nie zmienił negatywnej decyzji w sprawie organizacji sobotniego meczu o Superpuchar. Odwołanie Ekstraklasy SA zostało przekazane samorządowemu kolegium odwoławczemu. Decyzja SKO ma być znana w piątek.

40-latkowie wchodzą do ekstraklasy

Numer 127 - 08.02.2012
Piotr Świerczewski został menedżerem ŁKS-u Łódź. Praktycznie będzie tam pełnił funkcję trenera, ale nie może tego robić oficjalnie, bo nie ma odpowiedniej licencji. Nowym prezesem łódzkiego klubu został Andrzej Voigt. Stojący na skraju bankructwa klub zatrudnił szkoleniowca, który ma pomóc mu utrzymać się w ekstraklasie.

Wielki pech Murawskiego

Numer 127 - 08.02.2012
Rafał Murawski, kontuzjowany podczas poniedziałkowego sparingu z Rubinem Kazań, wrócił wczoraj do kraju. W Poznaniu pomocnik reprezentacji Polski przejdzie badania, które wykażą, ile czasu potrwa leczenie jego urazu. Franciszek Smuda bardzo zdenerwował się kontuzją jednego ze swoich ulubieńców. Murawski ma uszkodzoną torebkę stawową i może pauzować nawet dwa miesiące.

W skrócie

Numer 127 - 08.02.2012
Mistrzyni kończy karierę Dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce Dorota Świeniewicz ogłosiła zakończenie kariery z powodu złej sytuacji w klubie. Dyrektor sportowy Atomu Trefl Sopot Grzegorz Zięba stara się nakłonić doświadczoną zawodniczkę do zmiany decyzji. Euro 2012 bez Danny’ego

Cesarski klub z tradycjami

Numer 126 - 07.02.2012
Niemieckie „Kaiser” znaczy „cesarz”. Czy dwaj grający w Kaiserslautern Polacy osiągną taki poziom? Arielowi Borysiukowi i Jakubowi Świerczokowi pomóc ma w tym nie tylko trener Artur Płatek, ale i dobra opinia o Polakach, panująca w klubie od kilkunastu lat.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama