Sport

WIELKIM KRYZYS NIESTRASZNY

Numer 129 - 10.02.2012
Firma doradcza Deloitte jak co roku zaprezentowała zestawienie najbogatszych piłkarskich klubów świata. Już czwarty rok z rzędu skład czołowej szóstki Football Money League się nie zmienił. Tworzą ją: Real Madryt, Barcelona, Manchester United, Bayern Monachium, Arsenal i Chelsea Londyn, niezmiennie w tej samej kolejności.

Legia i Wisła razem przeciwko Tuskowi

Numer 130 - 11.02.2012
Organizatorzy marszu na Stadion Narodowy spodziewają się ok. 10 tys. osób. Manifestanci będą szli pod hasłem „Krytyka polityki rządu w stosunku do społeczeństwa”. Kibice Legii i Wisły są zbulwersowani okolicznościami odwołania meczu o Superpuchar. Wielu z nich poświęciło przygotowaniom do tego spotkania dziesiątki godzin pracy, część także sporo pieniędzy.

Przyszła pora na Contadora

Numer 128 - 09.02.2012
Po 565 dniach zakończyła się sprawa rzekomego stosowania dopingu przez króla szos Alberta Contadora. Okazało się, że Hiszpan jednak szprycował swój organizm niedozwolonymi środkami medycznymi. Został uznany za winnego i skazany na dwa lata w zawieszeniu. Wielu ekspertów powątpiewa jednak, czy aby na pewno słusznie.

Zimowe emocje

Numer 128 - 09.02.2012
W naszym kraju pierwszym zwiastunem zbliżającej się wiosny jest wznowienie piłkarskich rozgrywek po ciężkiej dla każdego kibica – nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne – zimie. Zanim z zimowego snu wybudzą się niedźwiedzie, świstaki i nietoperze, na boiska wybiegają piłkarze, którzy przez pierwszych parę kolejek nowej rundy grają zazwyczaj tak, jakby jeszcze byli pogrążeni w letargu.

Bokser żegna poetkę

Numer 128 - 09.02.2012
Andrzej Gołota postanowił uczcić pamięć zmarłej niedawno poetki Wisławy Szymborskiej i napisał dla niej wiersz! „Dla P. Szymborskiej: Braknie mi Ciebie w moim narożniku / mimo że nigdy nie stąpałaś po ringu. / Pozostaną wiersze. »Dziękuję« to za mało...” – tymi słowami pięściarz wagi ciężkiej pożegnał poetkę. To wzruszający gest, który na pewno bardzo spodobałby się noblistce.

Koniec kabaretu – meczu nie będzie

Numer 128 - 09.02.2012
Prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko poinformował wczoraj, że mecz o Superpuchar Polski między Legią Warszawa i Wisłą Kraków został odwołany. Organizatorzy nie zdążyli poprawić wszystkich niedoróbek wskazywanych przez policję i sanepid.

Piłkarski konserwatysta

Numer 128 - 09.02.2012
Nowym prezydentem Finlandii został Sauli Niinistö, dotychczasowy prezydent… piłkarskiej federacji tego skandynawskiego kraju. Po wyborze Niinistö zrezygnował ze swojej funkcji w Fińskim Związku Piłki Nożnej (SPL-FBF). Jego obowiązki przejął tymczasowo Markku Lehtola. Nowy prezydent Finlandii prezesem piłkarskiego związku był od 2009 r.

W skrócie

Numer 128 - 09.02.2012
„Muraś” wróci Rafał Murawski będzie pauzował przez ok. 4 tygodnie. Okazało się, że kontuzja, której piłkarz nabawił się w hiszpańskiej Marbelli podczas meczu Lecha Poznań z Rubinem Kazań, nie jest tak poważna, jak początkowo uważano. Murawski zerwał torebkę stawową podczas zderzenia z Nigeryjczykiem Martinem. Koniec Atomu

MUCHA I KAPLER JAK Z „MISIA”

Numer 129 - 10.02.2012
Wokół Stadionu Narodowego absurd goni absurd. Wydawało się, że nikt nie przebije minister Joanny Muchy, która dociekała, „kto wybrał drużyny do meczu o Superpuchar”. Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, poszedł jednak dalej. Wczoraj ogłosił, że przygotuje Stadion Narodowy na mecz, którego… nie będzie.

Biało-czerwony Super Bowl

Numer 127 - 08.02.2012
W niedzielnym Super Bowl, finale NFL – amerykańskiej ligi futbolu amerykańskiego – oprócz potu i łez zawodników, cudownych akcji i niezwykłego show Madonny mogliśmy podziwiać także aż trzech zawodników z polskimi korzeniami: Henry’ego Hynoskiego w New York Giants oraz Stephena Gostkowskiego i Roba Gronkowskiego w New England Patriots.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama