Sport

Dwie gwiazdy w Kielcach

Numer 60 - 19.11.2011
Właściciel Vive Targi Kielce Holender Bertus Servaas chce sprowadzić do swojego klubu dwie gwiazdy reprezentacji Polski w piłce ręcznej – Karola Bieleckiego i Krzysztofa Lijewskiego, którzy występują w czołowej drużynie ligi niemieckiej Rhein-Neckar Loewen. Jeżeli Bielecki z Lijewskim trafią do Kielc, transakcja ta będzie najgłośniejsza w historii polskiej ligi handballu.

10 tys. za Jihad

Numer 60 - 19.11.2011
Dziesięć tysięcy euro musi zapłacić Legia Warszawa za wywieszenie przez jej kibiców transparentu „Jihad Legia” podczas meczu Ligi Europejskiej z Hapoelem Tel Awiw, który odbył się 29 września. Wcześniej „Gazeta Wyborcza” doniosła na kibiców Legii do prokuratury, ale ta nie uznała czynu za obraźliwy.

Kocham Polskę, kocham ten kraj

Numer 59 - 18.11.2011
Z Mamedem Chalidowem, ps. Kanibal, najlepszym polskim zawodnikiem MMA, międzynarodowym mistrzem federacji KSW, rozmawia Robert Swaczyński. Dwa–trzy tygodnie przed starciem to są tak naprawdę najcięższe treningi. Ostatni tydzień przed galą odpoczywam. Przez te tygodnie widzi się tylko matę, sen i jedzenie. Czy ostra, zdecydowana walka wpisana jest w Pana życie?

Gra orzełkiem

Numer 59 - 18.11.2011
Coś mi się wydaje, że sprawa, która urosła do rangi tematu numer 1, jest bardzo na rękę nic nierobiącemu w ostatnim czasie premierowi Tuskowi. „Nie potrafię pojąć, jak można grać bez orzełka” – grzmi były reprezentant w piłce nożnej Jan Tomaszewski.

Zapowiadają finał

Numer 59 - 18.11.2011
W niedzielę w Londynie rozpoczyna się kończący tenisowy sezon ATP World Tour Finals, w którym spotkają się najlepsi singliści i debliści (pula nagród 5,07 mln funtów). W elicie nie zabraknie Polaków. O poprawienie wyniku sprzed roku powalczą Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg. – Marzymy o finale – zdradza Matkowski. Grę o wielką kasę Polacy rozpoczną w niedzielę wieczorem.

Gdzie 31 się bije, tam Moskal skorzysta?

Numer 59 - 18.11.2011
W Krakowie wszyscy powoli zapominają o Robercie Maaskancie. Teraz okazję, żeby się wykazać, będzie miał związany od lat z Wisłą Kazimierz Moskal. Ma czas do grudnia, a kto wie być może jeszcze dłużej. – Chciałbym, żeby okazał się naszym Guardiolą – rozmarza się prezes Białej Gwiazdy Bogdan Basałaj.

Legia, czyli maszynka do zarabiania pieniędzy

Numer 60 - 19.11.2011
Legia Warszawa wkracza w nową erę. Klub w końcu zaczął na siebie zarabiać i spłacać wewnętrzny dług zaciągnięty u swojego właściciela – grupy ITI. Wczoraj przy ul. Łazienkowskiej doszło do kolejnego w tym roku wielkiego wydarzenia biznesowego. Klub pozyskał nowego sponsora głównego.

Żeby Polska była Polską

Numer 60 - 19.11.2011
Obchody Narodowego Święta Niepodległości dowiodły po raz kolejny, że ruch kibicowski w Polsce potrafi jednoczyć się wokół wartości patriotycznych. W marszu w Warszawie wzięli udział nie tylko sympatycy największych klubów, ale często także kibice małych, lokalnych drużyn. W tym względzie dużą rolę odegrała środowiskowa solidarność, żeby wspólnie być tam, gdzie wymaga tego potrzeba chwili.

Szef FIFA przeprosił

Numer 60 - 19.11.2011
Szef FIFA Sepp Blatter powiedział, że jest mu przykro, jeśli ktoś poczuł się urażony jego słowami na temat braku rasizmu w futbolu. Szwajcar nie zamierza jednak podawać się do dymisji, czego domagał się m.in. angielski minister sportu Hugh Robertson. – Kiedy zrobi się coś niewłaściwego, należy za to przeprosić. Nie mogę jednak podać się do dymisji. Zresztą dlaczego miałbym to zrobić?

NIE MA ZNACZENIA, KTO SIEDZI NA TYM STOŁKU

Numer 60 - 19.11.2011
Ma niebieski pas karate i karnet na fitness, kiedyś strzelała karnego na otwarciu Orlika w Lublinie. Oto nowa minister sportu – doktor ekonomii Joanna Mucha. – Jest wielu lepszych kandydatów na to stanowisko – uważa Jagna Marczułajtis, była snowbordzistka, a obecnie posłanka PO.