Sport

Działacze wzięli większy kawałek tortu

Numer 116 - 26.01.2012
38 proc. dla kibiców i 62 proc. dla PZPN-u, jego członków i partnerów – taki podział puli 22 881 biletów na Euro 2012 ustalił wczoraj zarząd związku. Zwykli kibice od dawna pytają, dla kogo jest organizowane to Euro, skoro nie dla nich. Po wczorajszej decyzji zarządu PZPN-u pytanie pozostaje aktualne.

Całe Niemcy podziwiają Polaków

Numer 114 - 24.01.2012
Polscy piłkarze w Bundeslidze tak dobrego spotkania nie zagrali od niepamiętnych czasów. W niedzielnym meczu Borussii Dortmund w Hamburgu Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski strzelili po dwie bramki i dodatkowo zaliczyli po asyście. Świetnie zagrał także obrońca Łukasz Piszczek. To był dla polskich kibiców mecz marzeń.

Terminy się sypią, a minister Mucha dowcipkuje

Numer 114 - 24.01.2012
Stadion Narodowy nadal nie może zostać otwarty. Niedzielną imprezę inauguracyjną odwołano z powodu uchybień i braków w dokumentacji zgłoszonych przez straż pożarną i nadzór budowlany. Minister sportu Joanna Mucha jest jednak pewna, że wszystkie braki do piątku znikną. O to, że inauguracja dojdzie do skutku, minister jest gotowa się zakładać.

Debel śladem Radwańskiej

Numer 114 - 24.01.2012
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali czesko-słowacki debel František Čermák-Filip Polášek 6:4, 6:3 i dziś zagrają w ćwierćfinale Australian Open. Wydarzeniem dnia będzie jednak mecz Agnieszki Radwańskiej z Wiktorią Azarenką. To był trzeci zwycięski mecz Polaków, którzy jak do tej pory nie przegrali w Melbourne ani jednego seta. Wszystko zajęło 1 godz. 19 min.

Zatrzymał ich bramkarz

Numer 114 - 24.01.2012
Niedoceniona Macedonia zatrzymała biało-czerwonych podczas rozgrywanych w Serbii mistrzostw Europy. Po kolejnym horrorze Polacy przegrali swój drugi mecz w turnieju 25:27 (12:18). Przed meczem Polacy powtarzali nazwisko tylko jednego rywala – Kirila Lazarova. – Jeden zawodnik nie wygrywa meczu – uspokajał trener Bogdan Wenta. Miał rację.

To jest turniej bardzo wyrównanych drużyn

Numer 114 - 24.01.2012
Żeby wygrywać na takim turnieju jak mistrzostwa Europy, cała drużyna musi grać na wysokim poziomie. Wiem, że tak potraficie, o czym świadczy chociażby wynik meczu ze Słowacją. Zmietliście ich z boiska! To było niesamowite! Z Drago Vukoviciem, rozgrywającym reprezentacji Chorwacji na mistrzostwach Europy, rozmawia Sebastian Staszewski.

Okno na Mediolan

Numer 114 - 24.01.2012
Tego jeszcze nie było! Krakowska firma Oknoplast została głównym sponsorem słynnego Interu Mediolan. – Współpraca z tak znanym klubem pomoże nam jeszcze mocniej zaistnieć na rynku włoskim – uważa szef Oknoplastu Mikołaj Placek. Umowa została zawarta do końca przyszłego sezonu. Wysokość kwoty, jaką krakowska firma przeleje na konto Włochów, jest objęta tajemnicą.

CZOŁGI NIEZGODY

Numer 114 - 24.01.2012
Coraz częściej niemieccy ekonomiści zaczynają otwarcie mówić o zbliżającym się bankructwie Grecji. Najprawdopodobniej nie pomoże temu krajowi nawet fakt, że prywatne banki zgodziły się zredukować greckie długi aż o 70 proc. Niemcy ostro krytykują greckie plany zakupu od Amerykanów 400 czołgów.

Schody zaczynają się teraz

Numer 113 - 23.01.2012
Agnieszka Radwańska w niedzielę rozgromiła Niemkę Julię Goerges 6:1, 6:1 i jutro zagra o pierwszy w karierze półfinał turnieju wielkoszlemowego. Jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka. To był całkowicie jednostronny mecz. Trwał zaledwie 54 minuty, a Polka oddała wyraźnie stremowanej rywalce tylko dwa gemy. Już po dziewięciu minutach prowadziła 3:0.

Bayern to poważne wyzwanie

Numer 113 - 23.01.2012
Sławomir Wojciechowski jest pierwszym i jedynym Polakiem, który w swoim CV ma zapisaną grę w jednym z najlepszych piłkarskich klubów świata FC Bayern Monachium (2000-2001). Teraz w niemieckich mediach pojawiła się informacja, że do tego klubu może trafić Robert Lewandowski – ze SŁAWOMIREM WOJCIECHOWSKIM o największym niemieckim klubie rozmawia RYSZARD SIEMASZKO.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama