Sport

Są punkty, stylu brak

numer 2287 - 26.03.2019
Reprezentacja Polski pokonała na PGE Narodowym Łotwę 2:0, ale swoją grą nie rzuciła nikogo na kolana. Sukces rodził się w bólach, ale nie ma co narzekać. Po dwóch meczach mamy komplet punktów i możemy spokojnie czekać na mecze z Macedonią i Izraelem.


Rząd wspiera polski futbol

numer 2286 - 25.03.2019
Jestem przekonany, że za 5–10 lat będziemy w stanie osiągać sukcesy w Lidze Mistrzów, w piłkarskich mistrzostwach świata i Europy – ocenił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że we współpracy z PZPN można stworzyć machinę szkolenia polskich piłkarzy. W sobotę oznajmiono, że rząd wpompuje w polski futbol 130 mln zł w ciągu najbliższych czterech lat.

Żegnaj, Stefanie. I dziękujemy

numer 2286 - 25.03.2019
Po trzech latach pracy z polską kadrą Stefan Horngacher powiedział „pas”. Austriacki szkoleniowiec nie przedłuży wygasającego kontraktu. Nowym szkoleniowcem Kamila Stocha i spółki został Michal Doležal, który z naszą reprezentacją współpracuje od lat.

Piątkowi idzie wszystko

numer 2285 - 23.03.2019
Eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy rozpoczęliśmy w najlepszy z możliwych sposobów – od wygranej na wyjeździe z teoretycznie najtrudniejszym rywalem. Styl może nie był zbyt doskonały, ale w meczach kwalifikacyjnych jest on mniej ważny od wyniku. W niedzielę gramy drugi mecz ze słabą Łotwą i jest szansa, że nasza gra będzie bardziej spektakularna.


Wielkopostna jałmużna

numer 2285 - 23.03.2019
Czas Wielkiego Postu, który przeżywamy od dwóch już tygodni, jest dobrą okazją na podjęcie próby przemiany naszego życia. Jeśli potrafimy uczciwie na siebie spojrzeć z pewnym dystansem, to przekonamy się, że znajdzie się coś, z czym niekoniecznie sobie radzimy, co wymaga uzdrowienia. Wspólnota Kościoła w tym czasie pokuty daje wiele możliwości do tego, aby taki trud przemiany podjąć.

​Plastik, ropa i Greta Thunberg

numer 2285 - 23.03.2019
EKOLOGIA W piątek 15 marca odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Tysiące nastolatków wyszły na ulice w ponad 100 krajach na całym świecie, aby wyrazić niepokój związany z przyszłością swojej planety.

Rosja zdobyta

numer 2284 - 22.03.2019
Ależ to był mecz! Po niesamowitych emocjach PGE Skra Bełchatów pokonała w Sankt Petersburgu Zenit i jest w czwórce najlepszych drużyn Starego Kontynentu. – Nie brakowało trudnych momentów, ale najważniejsze jest to, że potrafiliśmy się podnieść – powiedział uśmiechnięty od ucha do ucha Mariusz Wlazły.

Horngacher wie, ale nie powie

numer 2284 - 22.03.2019
Pięciu Polaków awansowało do dzisiejszego konkursu indywidualnego na mamuciej skoczni w Planicy. Emocje sportowe wokół naszej kadry schodzą jednak na dalszy plan, bo po zakończeniu sezonu wyjaśni się przyszłość trenera Stefana Horngachera. – Decyzję już podjąłem, ale ogłoszę ją po niedzielnych zawodach – zakomunikował Austriak.

Zdobyć Wiedeń

numer 2283 - 21.03.2019
Eliminacje do Euro 2020 czas zacząć. Dziś o godz. 20.45 reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o przepustki na najważniejszą piłkarską imprezę Starego Kontynentu. Rywal? Od razu najsilniejszy, bo rozstawiona w drugim koszyku Austria, ale mimo wszystko to Biało-Czerwoni będą faworytami.

Zaskoczył sam siebie

numer 2282 - 20.03.2019
Krzysztof Piątek w Serie A strzelił w tym sezonie tyle samo goli co Cristiano Ronaldo – 19. W meczu z Austrią usiądzie jednak na ławce rezerwowych. Jerzy Brzęczek ma bowiem kłopot bogactwa w ataku. Robert Lewandowski bije kolejne strzeleckie rekordy w Bayernie Monachium, Arkadiusz Milik rozgrywa sezon życia w Napoli, a w taktyce selekcjonera zmieści się tylko jeden napastnik.

-->-->