Sport

Ścigali się w hołdzie dla rotmistrza Pileckiego

Numer 15 - 26.09.2011
W parku kultury w Powsinie odbył się w sobotę IV Bieg o Puchar Rotmistrza Witolda Pileckiego, nad którym patronat medialny objęła „Gazeta Polska”. Przed zawodami w kościele pw. św. Stanisława Kostki odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą rotmistrza Witolda Pileckiego.

W polskiej kadrze chciałbym tylko Polaków!

Numer 13 - 23.09.2011
Polska dla Meliksona to nie jest przypadkowa drużyna. Jego matka jest Polką, tak jak mój ojciec, który pochodził z Mławy – z Avramem Grantem, byłym trenerem Chelsea Londyn oraz reprezentacji Izraela, rozmawia Sebastian Staszewski. Słyszał Pan o decyzji Maora Meliksona? Tak, znajomi mnie o tym poinformowali. I co Pan myśli? To był dobry wybór czy chłopak popełnił błąd?

Urszula Radwańska przegrała w Chinach

Numer 13 - 23.09.2011
W ćwierćfinałowym meczu singla kobiet w chińskim Guangzhou Urszula Radwańska (105. miejsce na światowej liście WTA) przegrała z Chanelle Scheepers z RPA (73. na WTA) 1:2 (6-4, 6-7, 3-6).

Mariusz Wach rzuca rękawicę Witalijowi Kliczce

Numer 13 - 23.09.2011
Polski pięściarz Mariusz Wach jest przekonany, że niedługo dojdzie do jego walki z Witalijem Kliczką. – Do mojego promotora zadzwoniono z obozu Ukraińca. Jakieś rozmowy były. To sprawy biznesowe. Prędzej czy później na pewno stanę z nim na ringu – powiedział Mariusz „Wiking” Wałach

Do końca życia na wózku

Numer 13 - 23.09.2011
W czerwcu doszło do wypadku w wyschniętym korycie rzeki w centralnej Australii. Żużlowiec, dawniej jeżdżący w Unii Leszno, przygotowywał się do zawodów Finke Desert Rally w Alice Springs. Złamał kręgi szyjne, ręce, nogi i prawie wszystkie żebra. Najprawdopodobniej więc Australijczyk do końca życia będzie jeździł na wózku inwalidzkim.

Kibice wystraszyli Tuska

Numer 13 - 23.09.2011
Informacja o przyjeździe Donalda Tuska do Poznania zmobilizowała kibiców Lecha. Kilkaset osób czekało przed Poznańskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Przyszli z ogromnym banerem: „Donald, zajmij się reformami, a nie kibolami”. I raczej nie spodziewali się, żeby premier miał coś ciekawego do powiedzenia, bo jeden z nich trzymał transparent: „Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa”.

Komu potrzebne jest piwo na stadionach?

Numer 13 - 23.09.2011
Mimo protestów stowarzyszeń kibicowskich prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z nowelą podczas tego typu spotkań, także na Euro 2012, będzie można sprzedawać piwo zawierające do 3,5 proc. alkoholu. Sęk w tym, że UEFA wcale nie zamierza sprzedawać na stadionach piwa!

Nie przyjeżdżaj do Izraela, bo zginiesz

Numer 14 - 24.09.2011
Przy okazji awantury o piłkarza po raz pierwszy od wielu lat na łamach izraelskich gazet pojawiły się antypolskie teksty.

Czarny sport

Numer 14 - 24.09.2011
Nigdy nie byłem fanem żużla, chociaż w latach 80. zdarzało mi się chodzić na gdańskie Wybrzeże. Czarny sport ma swoją specyfikę i dlatego ma też specyficznych kibiców. Publikę speedwaya od fanów futbolu różni wiele. Inna jest już sama dynamika kibicowania, inna też adrenalina przeżywanych emocji. W przypadku Gdańska sympatycy obu dyscyplin raczej się zawsze szanowali.

Antyrządowy protest trwa

Numer 14 - 24.09.2011
Kibice zapewniają, że Donald Tusk nie będzie miał w poniedziałek lekko. Na spotkaniu zamierzają go przekonać, że podpisana przez prezydenta nowela ustawy „O bezpieczeństwie imprez masowych” jest zła i szkodliwa. Dziesięciu przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców uda się w poniedziałek do Kancelarii Premiera na spotkanie, o które zabiegali już wiosną.