Sport

Koniec lokautu

Numer 78 - 10.12.2011
W czwartek zakończył się lokaut w lidze NBA. Strony, szefowie klubów i koszykarze, porozumieli się w sprawie nowej umowy zbiorowej. Podpisano ją na kolejne dziesięć lat. Zgodzono się na podział zysków pięćdziesiąt na pięćdziesiąt między zainteresowanymi stronami.

Grają o mistrza

Numer 79 - 12.12.2011
Polonia Warszawa znów wraca z Krakowa z kompletem punktów. W 17. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Czarne Koszule po raz kolejny wygrały z Wisłą i są na trzecim miejscu. Piłkarze Polonii wzięli się za siebie. Odkąd pojawiły się plotki, że Józef Wojciechowski ma zamiar kupić Lechię Gdańsk, grają jak z nut. Zespół z Konwiktorskiej wygrał trzy ostatnie mecze.

Zasłużył sobie

Numer 79 - 12.12.2011
Nie ma co się dziwić. Robert Lewandowski został wybrany na piłkarza roku w plebiscycie „Piłki Nożnej”. Na hucznej gali tygodnik rozdał nagrody w pięciu innych kategoriach. To jednak gra Lewandowskiego zrobiła na wszystkich wrażenie. – Nie mieliśmy wątpliwości. To po prostu najlepszy polski piłkarz – uważa Ad-am Godlewski, redaktor naczelny „Piłki Nożnej”.

Kulej walczy o życie

Numer 79 - 12.12.2011
To najcięższa walka w życiu legendy polskiego boksu Jerzego Kuleja. Wspaniały pięściarz gościł w sobotę na benefisie aktora i miłośnika boksu Daniela Olbrychskiego. Podczas wręczania mu swojego złotego medalu olimpijskiego zasłabł. Miał rozległy zawał. Kulej i Olbrychski przyjaźnią się od lat. Nic dziwnego, że dwukrotny mistrz olimpijski zagościł na widowni Teatru 6.

Majestat Królewskich znów pokalany

Numer 79 - 12.12.2011
Miało być inaczej, było jak zawsze. Barcelona znów ograła Real (2:0) i było to jej piąte ligowe zwycięstwo nad Królewskimi w sześciu ostatnich meczach. Początek był piorunujący. Karim Benzema przejął piłkę tuż przed polem bramkowym i wpakował ją pod poprzeczkę bramki Valdesa. Była 22. sekunda!

Frietag wygrał w niedzielę

Numer 79 - 12.12.2011
To był męczący weekend dla skoczków. W Czechach odbyły się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Wczoraj najbardziej uśmiechnięty był Richard Freitag, który w niedzielne popołudnie nie miał sobie równych. W gorszym nastroju do Polski wracali nasi skoczkowie. W niedzielę Stoch był dopiero 13., a Piotr Żyła 25. W piątek też obaj weszli do drugiej serii. Stoch był 15., a Żyła 19.

Justyna goni Norweżki

Numer 79 - 12.12.2011
Justyna Kowalczyk zaczyna deptać po piętach dominującym Norweżkom. Wczoraj Polka dotarła w Davos do półfinału sprintu i zajęła szóste miejsce. Nieźle radziła sobie też w sobotę. Do mety dobiegła piąta.Nadal poza jej zasięgiem jest Marit Bjoergen, która w sobotę wygrała w cuglach. To był dobry dzień dla Norweżek, które zajęły cztery czołowe miejsca.

W skrócie

Numer 79 - 12.12.2011
Mamy medal. Zofia Noceti-Klepacka zdobyła w Perth srebrny medal żeglarskich mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X. W Australii wywalczyła także miejsce dla Polski w olimpijskich regatach Londyn 2012 i wygrała krajową kwalifikację do igrzysk.

Bufetowa wyrzuca za Barcelonę

Numer 77 - 09.12.2011
Tego można było się spodziewać. Hanna Gronkiewicz-Waltz przyjęła rezygnację Wiesława Wilczyńskiego, szefa komisji sportu w stołecznym ratuszu. To on odpowiadał za sprowadzenie do Warszawy szkółki Barcelony FCB Escola. Ten pomysł kosztował stolicę fortunę, a gdyby nie szybka reakcja prezydent Warszawy, stolica straciłaby jeszcze przynajmniej 9 mln zł!

Grają o podium

Numer 77 - 09.12.2011
To będzie dla niego sentymentalna podróż. Dziś Marcin Baszczyński zagra przeciwko Wiśle Kraków, której barwy reprezentował przez dziewięć sezonów. – Znajomi z Krakowa piszą do mnie SMS-y, żebym zabrał ze sobą duży worek na stracone bramki – śmieje się były reprezentant Polski. Baszczyński będzie długo wspominał dzisiejszy mecz. Kibice Białej Gwiazdy szykują mu specjalne przywitanie.