Sport

W skrócie

Numer 75 - 07.12.2011
Ligocki wygrywa. 26-letni Michał Ligocki (AZS AWF Katowice), kuzyn Pauliny Ligockiej, wygrał snowboardowe zawody FIS w halfpipie (jazda i skoki w lodowej rynnie) w austriackim Kaprun. W światowym rankingu halfpipe Ligocki zajmuje szesnastą pozycję. Jest dwukrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 r. i w Vancouver w 2010 r.

Borussia nie zdała egzaminu dojrzałości

Numer 76 - 08.12.2011
Faza grupowa Ligi Mistrzów dobiegła końca. Niestety z rozgrywek odpadła „polska” Borussia Dortmund. Największą niespodziankę sprawił pogromca Wisły Kraków z eliminacji – APOEL Nikozja. Mistrzowie Cypru zajęli pierwsze miejsce w grupie G, eliminując FC Porto i Szachtara Donieck. Liga Mistrzów okazała się dla Borussii bardzo pechowa.

Bezdrożami Ameryki Południowej

Numer 76 - 08.12.2011
Zawodnicy Orlen Teamu mierzą w miejsce na podium w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Samochodowy duet – Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin

Zimą Legia będzie kupowała i sprzedawała

Numer 76 - 08.12.2011
Manu – jeden z najlepiej zarabiających piłkarzy w polskiej ekstraklasie – wyjechał na testy do Chin. Zimą Łazienkowską mogą opuścić także inni piłkarze. Na ich miejsce trener Maciej Skorża chce ściągnąć jakiegoś skutecznego napastnika. Manu to jeden z najsłabszych piłkarzy Legii. Jego zarobki nie są proporcjonalne do umiejętności, więc klub chce się go za wszelką cenę pozbyć.

KONTROLA W PZPN-ie

Numer 76 - 08.12.2011
Wczoraj rozpoczęła się kontrola Ministerstwa Sportu i Turystyki w Polskim Związku Piłki Nożnej. W oficjalnym komunikacie napisano: „Tematem kontroli jest prawidłowość działalności Polskiego Związku Piłki Nożnej pod względem zgodności z przepisami prawa oraz postanowieniami statutu w latach 2008–2011”.

ROSZADY U KUBICY

Numer 76 - 08.12.2011
Z powodu rehabilitacji Robert Kubica prawdopodobnie nie będzie startował w przyszłym roku w swoim teamie Lotus Renault w Formule 1. W tym miesiącu dwuletni kontrakt z zespołem podpisał Fin Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 r.

Technologia wkracza do futbolu

Numer 76 - 08.12.2011
W marcu przyszłego roku Międzynarodowa Rada Piłkarska może wprowadzić przepis umożliwiający sędziemu głównemu korzystanie z powtórek. Być może od nowego sezonu z tego przywileju będą korzystali też arbitrzy w naszej lidze. – powiedział Sławomir Stempniewski, były szef polskich sędziów i ekspert Canal+, w rozmowie z Krzysztofem Oliwą.

Chińskie pamiątki poza wszelką kontrolą

Numer 76 - 08.12.2011
Przez ostatnie tygodnie cała Polska od morza do Tatr żyła znikającym orzełkiem z piłkarskich koszulek reprezentacji Polski. Wszyscy z oburzeniem rzucili się na prezesa PZPN-u Grzegorza Latę, zarzucając mu hucpę i prywatę, gdyż jak wieść niesie, był to jego autorski pomysł.

Prezydent poparł orzełka

Numer 76 - 08.12.2011
Bronisław Komorowski podpisał w środę własny projekt nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie, o pieczęciach państwowych oraz o sporcie. Zakłada on, że na strojach polskich reprezentacji sportowych będzie znajdował się orzełek. Projekt trafi do Sejmu.

Rosjanie nie wrócą do Legnicy

Numer 74 - 06.12.2011
Wszystkie światowe potęgi piłkarskie w czasie Euro 2012 będą mieszkały w Polsce, mimo że los rzucił je do rozgrywek na Ukrainę. Holendrzy, Anglicy i Portugalczycy są zdecydowani na dalekie podróże, bo nie chcą stacjonować u naszych wschodnich sąsiadów.