Sport

POCZĄTEK KRUSZENIA ZWIĄZKOWEGO BETONU

Numer 70 - 01.12.2011
Zdzisław Kręcina został odwołany z funkcji sekretarza generalnego PZPN-u i nie będzie już pobierać pensji w wysokości 37 tys. Kręcina pracował w PZPN-ie od 1983 r. Od 1999 r. był sekretarzem generalnym. Wczoraj jego kariera w PZPN-ie dobiegła końca, kilka dni po tym, jak były działacz związku Grzegorz Kulikowski udostępnił mediom nagrania, na których słychać było korupcyjne rozmowy działaczy.

Narodowy budowany bez końca

Numer 70 - 01.12.2011
To nierealne, by huczne otwarcie Stadionu Narodowego odbyło się 17 grudnia. Nikt tego nie chce przyznać, a dobrą minę do złej gry próbuje zachować Joanna Mucha. – Rozważamy dwa terminy. Albo ten grudniowy, albo tuż po Nowym Roku – przekonuje nowa minister sportu.

NIE BĘDZIE SMUDA PLUŁ MI W TWARZ

Numer 70 - 01.12.2011
Z Sebastianem Milą, kapitanem Śląska, rozmawia Sebastian Staszewski. Nie jestem idiotą, widzę, co trener Smuda mówi o mnie w prasie. A jeżeli ktoś na mnie pluje, nie będę udawał, że pada deszcz. Czy selekcjoner ma jakiś problem ze Śląskiem? Wygląda na to, iż uparł się, że nikogo z Pana drużyny nie powoła do kadry.

Diablo popsuł „Zieloną Maszynę”

Numer 70 - 01.12.2011
– Co ty, k..., robisz? – krzyczał w przerwie między 10. i 11. rundą trener Fiodor Łapin do Krzysztofa Włodarczyka. Poskutkowało. Kilkadziesiąt sekund później „Diablo” potwornym lewym sierpowym posłał na deski Danny’ego Greena i nadal jest mistrzem świata WBC w kategorii junior ciężkiej.

Chcą zdobyć Puchar Świata

Numer 70 - 01.12.2011
Jeszcze tylko trzy mecze i miejmy nadzieję, że będziemy się cieszyli z awansu do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Siatkarze jako pierwsi reprezentanci Polski w grach zespołowych mogą sobie zapewnić udział w przyszłorocznych igrzyskach.

Cała Polska czeka na losowanie finałów Euro 2012

Numer 71 - 02.12.2011
Na wyniki dzisiejszego losowania grup Euro 2012 czekają miliony Polaków. W tej grupie są nie tylko kibice piłkarscy. Wyniki losowania, które rozpocznie się o godz. 18.00, dużo ważniejsze będą dla dziesiątków tysięcy sklepikarzy, hotelarzy czy restauratorów. Cała Polska się dowie, jakie nacje w czerwcu przyszłego roku zostawią w Polsce miliony euro.

Lato nie odpowiadał, bo się spieszył

Numer 71 - 02.12.2011
PZPN-owskiej farsy ciąg dalszy. Tym razem w roli głównej obok prezesa Grzegorza Laty wystąpili posłowie z sejmowej komisji sportu. Lato stawił się na Wiejskiej o godz. 8.00. Nie miał wiele czasu, bo w południe odlatywał do Kijowa na losowanie finałów Euro 2012. Mimo to członkowie komisji przez godzinę, zamiast słuchać jego wyjaśnień, zadawali Lacie kolejne pytania.

Przegrana Legii

Numer 71 - 02.12.2011
Po samobóju Michała Żewłakowa, czerwonej kartce dla Dusana Kuciaka, bramkarza Legii, karnym i pewnym trzecim golu dla Holendrów, Legia Warszawa przegrała 0:3 z holenderskim PSV. Klub z Łazienkowskiej pozostanie na drugim miejscu w tabeli. – Graliśmy z drużyną europejskiego formatu. Martwi mnie, że to był dla nas czarny dzień – powiedział po meczu Maciej Skorża, trener legionistów. (rs)

W obronie „Starucha”

Numer 71 - 02.12.2011
W ciągu kilku dni kibice z całej Polski zebrali cztery tysiące podpisów pod petycją do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina o zwolnienie z aresztu Piotra Staruchowicza „Starucha”. Fani piłki nożnej piszą w petycji m.in.: „Apelujemy o zwolnienie Piotra Staruchowicza z aresztu śledczego, ponieważ w chwili obecnej nie za-chodzi ani obawa mataczenia, ani wpływu podejrzanego na świadków.

DIABLO MARZY SIĘ KOLEJNY TYTUŁ

Numer 71 - 02.12.2011
Unifikacja tytułów w wadze junior ciężkiej czy przenosiny do królewskiej kategorii? Po zwycięstwie nad Dannym Greenem Krzysztof Włodarczyk jest otwarty na nowe wyzwania.