Sport

Siatkarze pomagają chorym

Numer 71 - 02.12.2011
Dziś reprezentacja Polski w piłce siatkowej grała kolejny ważny mecz z Włochami w turnieju Pucharu Świata w Japonii. Polacy nie żyją jedynie meczami, ale myślą również o potrzebujących. Tuż przed wyjazdem na turniej Pucharu Świata do Kraju Kwitnącej Wiśni wzięli udział w spotkaniu, którego celem jest pomoc chorym dzieciom.

Wszystko leży w głowie

Numer 69 - 30.11.2011
Drugie miejsce w takim turnieju uważam za spełnienie. To był nasz drugi finał po wcześniejszym w tym roku US Open, ale niestety przegrany. To dla nas bardzo wielki sukces – z parą deblową Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim rozmawia Robert Swaczyński. Jak oceniacie start i dojście do finału w turnieju Masters?

Kręcina może przetrwać korupcyjną burzę

Numer 69 - 30.11.2011
Zarząd PZPN-u zadecyduje dziś o losach sekretarza generalnego związku Zdzisława Kręciny. Teoretycznie nie ma on czego się obawiać. Spośród 17 członków zarządu tylko pięciu można nazwać ludźmi niechętnymi Kręcinie. Z pozostałymi sekretarz jest w dobrej albo nawet znakomitej komitywie.

Holendrzy pewni wygranej

Numer 69 - 30.11.2011
Na papierze mecz z Holendrami jest wyłącznie o pietruszkę. Zarówno Legia, jak i PSV już zapewniły sobie awans do kolejnej fazy Ligi Europy.Ostatecznie może się okazać, że zwycięzca grupy trafi na słabszego rywala. Jest więc o co grać. Dobre samopoczucie okazywał szkoleniowiec PSV Eindhoven Fred Rutten, który stwierdził: – Warszawa to tylko miejsce, z którego wyjedziemy jako zwycięzcy.

„Diablo” szykuje diabelski numer

Numer 69 - 30.11.2011
Obaj tańczyli w „Tańcu z gwiazdami”. Danny Green uratował życie surferowi, Krzysztof Włodarczyk o mało sam się nie zabił. Dziś koło południa polskiego czasu stoczą walkę o należący do Polaka pas mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej.

Będzie kolejny poślizg

Numer 69 - 30.11.2011
Premier naobiecywał, a wyszło tak jak zwykle. Dziś miał być oddany do użytku Stadion Narodowy. – To bezpieczny i realistyczny termin zakończenia prac – mówił Donald Tusk na początku czerwca. Termin dobiega końca, a robota dalej wre.

Londyn coraz bliżej

Numer 69 - 30.11.2011
Reprezentacja Polski w piłce siatkowej wygrała z Egiptem 3:0 (25:21, 26:24, 25:21) w trakcie turnieju Pucharu Świata w Japonii. Polskim siatkarzom po wygranej z Egiptem brakuje jednego zwycięstwa do uzyskania kwalifikacji do gry w Igrzyskach XXX Olimpiady. Siatkarze reprezentacji Włoch niestrudzenie gonią Polaków w tabeli.

Trzeba wziąć przykład z Putina

Numer 68 - 29.11.2011
Żeby zrobić porządek z PZPN-em, Polsce potrzebny jest… Władimir Putin. Tylko on umiał sobie poradzić z wszechwładnym prezesem federacji piłkarskiej, dogadać się z władzami światowej piłki i bez żadnych konsekwencji usunąć niewygodnych działaczy, a na ich miejsce wstawić nowych ludzi. Poza Putinem żaden inny polityk nie potrafił dać sobie rady z FIFA czy UEFA.

Bakero to leń

Numer 68 - 29.11.2011
Jak Lech ma dobrze grać, skoro piłkarze cały czas mają wolne i nie trenują? Ten zespół nie funkcjonuje, że aż żal patrzeć – mówi Andrzej Juskowiak w rozmowie z Krzysztofem Oliwą. Blisko 500 min bez zdobytego gola, piąty mecz bez zwycięstwa. Chyba czas już w Poznaniu bić na alarm.

Mecze niczym w filmie Hitchcocka

Numer 68 - 29.11.2011
MARIUSZ FYRSTENBERG I MARCIN MATKOWSKI DOTARLI DO FINAŁU TURNIEJU MASTERS. PRZEGRALI, ALE POZOSTALI NA 8. MIEJSCU W RANKINGU ATP WORLD TOUR. Początek sezonu co prawda nie był udany, ale za to końcówka znakomita.