Sport

ROONEY SENIOR POSIEDZI

Numer 26 - 08.10.2011
Ojciec Wayne’a Rooneya został aresztowany, z ośmioma innymi osobami, przez policję w Wielkiej Brytanii. Będzie prowadzone przeciwko niemu śledztwo w sprawie oszustwa związanego z zakładami bukmacherskimi. Sprawa dotyczy kontrowersyjnych zakładów związanych z pokazaniem czerwonej kartki w trakcie meczu ligowego Motherwell – Hearts.

BIAŁORUŚ ŻEGNA TRENERA

Numer 26 - 08.10.2011
Niemiec Bernd Stange pożegna się ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Białorusi po nieudanych eliminacjach mistrzostw Europy 2012 – oświadczył w piątek prezes tamtejszej federacji Siergiej Rumas. Ostatni mecz pod wodzą sławnego NRD-owskiego szkoleniowca Białorusini rozegrają 11 października. Ich rywalami będą Polacy.

BRAZYLIJCZYK POLAKIEM

Numer 26 - 08.10.2011
Piłkarz Jagiellonii Białystok Thiago Rangel Cionek odebrał w piątek nadane mu przez prezydenta RP polskie obywatelstwo. Piłkarz ma polskie korzenie. Do Brazylii jego przodkowie wyemigrowali ok. 100 lat temu. (rs)

Policja blokowała, Tóskobus jechał dalej

Numer 26 - 08.10.2011
Pomimo represji ze strony policji cały piątek trwała radosna eskapada Tóskobusu. Wczoraj autokar wynajęty przez kibiców był w Kielcach i Białymstoku. – Plany trochę pokrzyżował deszcz, ale rozdaliśmy ponad trzy tysiące ulotek. Niestety, kłody pod nogi rzuca nam policja – mówi Wojtek, jeden z organizatorów akcji.

Bóg, honor, ojczyzna

Numer 26 - 08.10.2011
W październiku 1985 r. na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku kibice Lechii zorganizowali manifestację przeciwko wyborom do komunistycznego Sejmu PRL. Podczas meczu z Ruchem Chorzów po strzeleniu bramki przez biało-zielonych w młynie odpalono świecę dymną i rozwieszono na płocie kilkumetrowy transparent „13 października – bojkot. Solidarność”.

Po co budowaliśmy te stadiony?

Numer 24 - 06.10.2011
Wyjazd do Korei to najbardziej idiotyczny pomysł w historii polskiej piłki. Dla mnie to po prostu sabotaż i zamach na zdrowie naszych piłkarzy, którzy w ciągu kilku dni dwa razy będą musieli zmieniać strefy czasowe – mówi Jan Tomaszewski, legendarny bramkarz reprezentacji Polski, w rozmowie z Krzysztofem Oliwą.

Na pewno jeszcze tu wrócę

Numer 24 - 06.10.2011
Do Polski zawitał przed kilkoma dniami najlepszy izraelski trener Avram Grant, aby odszukać ślady przodków, którzy przed wojną mieszkali w Mławie. Udało się mu odnaleźć unikatowe dokumenty!

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Falubaz”

Numer 24 - 06.10.2011
Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Falubaz” dotyczące niedzielnych wydarzeń oraz pogrzebu zmarłego Krzysztofa, który odbędzie się w czwartek o godz. 9.50. Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Falubaz” zdecydowanie odcina się od zdarzeń, jakie miały miejsce na ulicach Zielonej Góry po zakończeniu finału Drużynowych Mistrzostw Polski.

Nie boi się siniaków

Numer 24 - 06.10.2011
W tym sporcie siniaki i krwiaki to chleb powszedni, ale nie przejmuję się tym. Do tej pory nic poważnego mi się nie stało, a ja walcząc, nie myślę o kontuzjach, tylko o kolejnych wygranych – mówi Magdalena Piekarska, najlepsze polska szpadzistka i nasza murowana faworytka do zdobycia medalu na rozpoczynających się pojutrze mistrzostwach świata w szermierce.

Radwańska wygrywa

Numer 24 - 06.10.2011
Po wygranej w deblu Agnieszka Radwańska dalej triumfuje. W II rundzie turnieju China Open pokonała Chinkę Jie Zheng 2:0 (6-1,6-4). W kolejnym meczu Polka spotka się ze Szwedką Sofią Arvidsson (85. pozycja w światowym rankingu WTA). W kolejnej rundzie Agnieszka może trafić na Anę Ivanović, a w fazie półfinałowej na Karolinę Woźniacką. (rs)