Sport

Na pewno jeszcze tu wrócę

Numer 24 - 06.10.2011
Do Polski zawitał przed kilkoma dniami najlepszy izraelski trener Avram Grant, aby odszukać ślady przodków, którzy przed wojną mieszkali w Mławie. Udało się mu odnaleźć unikatowe dokumenty!

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Falubaz”

Numer 24 - 06.10.2011
Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Falubaz” dotyczące niedzielnych wydarzeń oraz pogrzebu zmarłego Krzysztofa, który odbędzie się w czwartek o godz. 9.50. Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Falubaz” zdecydowanie odcina się od zdarzeń, jakie miały miejsce na ulicach Zielonej Góry po zakończeniu finału Drużynowych Mistrzostw Polski.

Nie boi się siniaków

Numer 24 - 06.10.2011
W tym sporcie siniaki i krwiaki to chleb powszedni, ale nie przejmuję się tym. Do tej pory nic poważnego mi się nie stało, a ja walcząc, nie myślę o kontuzjach, tylko o kolejnych wygranych – mówi Magdalena Piekarska, najlepsze polska szpadzistka i nasza murowana faworytka do zdobycia medalu na rozpoczynających się pojutrze mistrzostwach świata w szermierce.

Radwańska wygrywa

Numer 24 - 06.10.2011
Po wygranej w deblu Agnieszka Radwańska dalej triumfuje. W II rundzie turnieju China Open pokonała Chinkę Jie Zheng 2:0 (6-1,6-4). W kolejnym meczu Polka spotka się ze Szwedką Sofią Arvidsson (85. pozycja w światowym rankingu WTA). W kolejnej rundzie Agnieszka może trafić na Anę Ivanović, a w fazie półfinałowej na Karolinę Woźniacką. (rs)

Nikt ich nie chce

Numer 24 - 06.10.2011
Przekleństwo czarnego psa – tak schroniska dla zwierząt na całym świecie nazywają zjawisko, które powoduje, że czarne psy i koty nie są adoptowane. – Ludzie się boją dużych czarnych psów. Są one postrzegane jako niebezpieczne. W przypadku kotów działa przesąd, że przynoszą nieszczęście – mówi Kim Saunders, przewodnicząca największego internetowego portalu adopcji zwierząt Petfinder.com.

Szpital trenera Franciszka

Numer 23 - 05.10.2011
Piłkarska reprezentacja Polski wyleciała wczoraj do Seulu na towarzyski mecz z Koreą Południową. Stało się to, czego można było się spodziewać. Kilku czołowych piłkarzy kadry nie weźmie udziału w piątkowym spotkaniu. Tuż przed początkiem zgrupowania zgłosili kontuzje.

Niemcy pomogą uruchomić Ekstraklasę TV

Numer 23 - 05.10.2011
To już pewne. Od nowego sezonu rusza kanał Ekstraklasa TV, który pokaże wszystkie mecze polskiej ligi. Tym samym krajowa piłka zniknie z anten Canal +, Polsatu i Eurosportu. – Decyzja zostanie ogłoszona już w grudniu – mówi informator „Codziennej”.

Kibic nie żyje, a policjant bezkarny?

Numer 23 - 05.10.2011
Policjant, który doprowadził do śmierci 23-letniego kibica Falubazu, prawdopodobnie nie poniesienie odpowiedzialności za tragedię w Zielonej Górze. Jej wyjaśnianiu ma służyć ściganie młodych ludzi sprowokowanych działaniem policji.

Austriacy nie są półbogami

Numer 23 - 05.10.2011
Dobre skoki dają więcej energii i motywacji w dążeniu do celu – z Kamilem Stochem, najlepszym obecnie polskim skoczkiem narciarskim, rozmawia Robert Swaczyński. Czy oczekiwałeś przed letnim sezonem, że zajmiesz tak wysokie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej?

Chcę grać w Polsce!

Numer 22 - 04.10.2011
Nie rozumiem sensu rozgrywania meczu reprezentacji w Niemczech. Moim zdaniem powinniśmy grać jak najwięcej w Polsce – z Robertem Lewandowskim, reprezentantem Polski i najskuteczniejszym napastnikiem Borussii Dortmund, rozmawia Sebastian Staszewski.