Sport

Nigdy nie spędziłem tyle czasu w samolocie

Numer 30 - 13.10.2011
Z Jakubem Wawrzyniakiem, obrońcą reprezentacji Polski, rozmawia Krzysztof Oliwa. Cieszy zwłaszcza remis z Koreą Południową, która jest bardzo mocnym zespołem. Do tego mecz graliśmy u nich, więc żeby tam dotrzeć, musieliśmy pokonać prawie 5 tys. km. W ogóle podczas całego zgrupowania spędziłem w samolocie prawie 30 godzin. Jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło

Narodowy to jeszcze nie jest stadion

Numer 30 - 13.10.2011
Kurtuazja. To słowo najlepiej charakteryzuje wszystkie, które padły podczas wizyty w Polsce prezydenta UEFA Michela Platiniego. Francuz pozwolił sobie jednak na kilka uszczypliwych uwag. Dotyczyły one Stadionu Narodowego w Warszawie.

Putin buduje za miliardy

Numer 30 - 13.10.2011
Rosjanie ogłosili, że piłkarskie mistrzostwa świata w 2018 r. zostaną rozegrane na 12 stadionach w 11 miastach. Prawie wszystkie obiekty zostaną wybudowane od zera. Nawet słynny stadion na Łużnikach będzie przebudowany niemal w 100 proc. Impreza, którą dla Rosji wywalczył sam Władimir Putin, nie ma prawa się nie udać.

Awantura o Kubicę

Numer 30 - 13.10.2011
Polski kierowca Formuły 1 cały czas przechodzi rehabilitację po groźnym wypadku samochodowym, któremu uległ w lutym tego roku. We włoskim miasteczku Viareggio, w którym mieści się klinika dla kierowców F1, Robert Kubica leczy prawą rękę. Wygląda dość przerażająco z wystającymi z łokcia metalowymi drutami. Postęp w rehabilitacji jest wielki, nawet jeśli wciąż stopniowy

Bądźmy dumni z Radwańskiej

Numer 28 - 11.10.2011
Polska tenisistka zamieszała w czołówce rankingu WTA. Po wygranej w finale turnieju China Open z Niemką Andreą Petković 2:1 „Isia” skoczyła z dziesiątej na ósmą pozycję w światowym rankingu. Wszystko wskazuje na to, że zagra w listopadowym turnieju Masters w gronie ośmiu najlepszych tenisistek świata.

Robimy swoje

Numer 28 - 11.10.2011
Wynik wyborów i zwycięstwo PO nie oznacza bynajmniej, że antyrządowy protest okazał się porażką środowiska kibicowskiego. Ekipa rządząca przekonała się bowiem, że piłkarscy fani nie pozwolą na to, by ktokolwiek bezkarnie budował sobie ich kosztem wizerunek skutecznego szeryfa.

Najbardziej absurdalny mecz w historii

Numer 28 - 11.10.2011
Co jak co, ale jeszcze kilkanaście dni temu na hasło, że z Białorusią zagramy w niemieckim Wiesbaden, wszyscy puknęliby się w czoło. W naszej piłce wszystko jednak jest możliwe. Dziś o godz. 20.30 w położonym nieopodal Frankfurtu miasteczku kolejny test kadry Franciszka Smudy przed Euro 2012.

Dlaczego nie gramy w Warszawie?

Numer 28 - 11.10.2011
Mniej niż rok do Euro 2012, wybudowaliście kilka fajnych stadionów, mistrzostwa powinny być promowane, a gramy gdzieś w Niemczech – ze Siergiejem Omeljańczukiem, byłym piłkarzem Legii Warszawa, obecnie jednym z liderów reprezentacji Białorusi, rozmawia Sebastian Staszewski.

Boniek: Tomaszewski będzie dobrym posłem opozycji

Numer 29 - 12.10.2011
To będzie najbardziej sportowy parlament w historii RP. W ławach poselskich i senatorskich zasiądzie aż jedenastka byłych sportowców. Swoją pozycję w Sejmie wzmocnią też kibice, bo na Wiejską dostał się rzecznik ich praw Przemysław Wipler z PiS. Były bramkarz drużyny Kazimierza Górskiego, nowy poseł PiS Jan Tomaszewski ma olbrzymie szanse, żeby zostać medialną gwiazdą nowej kadencji Sejmu.

Nic się nie zmieniło

Numer 29 - 12.10.2011
Wynik wyborów w żaden sposób nas nie zmartwił, a wręcz zmotywował nas do dalszych działań. Liczymy na to, że po wyborach nowy rząd rozpocznie współpracę z Ogólnopolskim Związkiem Stowarzyszeń Kibiców, aby wypracować wspólne stanowisko. Nie zamierzamy zakończyć prac nad obywatelskim projektem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.