reklama


Sport

W skrócie

Numer 83 - 16.12.2011
Kontrola za Orliki CBA rozpoczęło kontrolę w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Chodzi o decyzje związane z udzielaniem dotacji z rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Agenci będą szperali w papierach ministerstwa co najmniej do połowy marca. Za kiełbasę i boczek

Handlowanie paszportami wciąż w modzie

Numer 82 - 15.12.2011
W czeskiej kadrze gra piłkarz pochodzący z Etiopii. Grecy dali kilka tygodni temu paszport Niemcowi z Monachium. Rosjanie bezskutecznie namawiali na grę Kameruńczyka, Brazylijczyka i Gruzina. „Codzienna” prezentuje „farbowane lisy” naszych grupowych rywali na Euro 2012. Nie tylko w reprezentacji Polski występują słynne już „farbowane lisy”.

Nerwy na wodzy

Numer 82 - 15.12.2011
O tym, jak ogromny wpływ na psychikę wywiera zawodowe uprawianie sportu, nie trzeba nikogo przekonywać. Nerwy, pragnienie zwycięstwa, głowa zaśmiecona natarczywym myśleniem: jak pokonać strach, zwyciężyć słabość, by zakończyć z sukcesem pojedynek ostatnim, najważniejszym, kończącym walkę uderzeniem? Czy w takich warunkach można normalnie żyć?

Kadra opływa w luksusy

Numer 82 - 15.12.2011
Choć w piątek zagramy z olimpijską kadrą Bośni i Hercegowiny, szykującą się do startu w… igrzyskach śródziemnomorskich, to Franciszek Smuda podchodzi do tego meczu bardzo poważnie. Wystarczy spojrzeć na hotel, w którym zamieszka nasza drużyna. Marmurowa łazienka z wanną i prysznicem, do tego pokój z podgrzewaną podłogą i ogromnym łóżkiem – tak mieszkają Polacy.

Wycieczka po niezłą kasę i trzy punkty

Numer 82 - 15.12.2011
Kiedy wylosowano skład grupy C Ligi Europejskiej, nikt nie dowierzał, że przed ostatnim grupowym meczem Legia Warszawa będzie miała już zaklepany awans. A jednak tak się stało. Legia do dzisiejszego meczu z Hapoelem Tel Awiw podchodzi na luzie. – To będzie doskonała szansa dla najmłodszych – uważa obrońca stołecznego klubu Michał Żewłakow. Trener Maciej Skorża na pewno zmieni skład.

Niemcy zachwyceni prezydencją Tuska

Numer 82 - 15.12.2011
Podczas debaty w Parlamencie Europejskim o efektach polskiej prezydencji Niemcy i większość klubów pochwalili Tuska. Skrytykowali go głównie posłowie polskich partii opozycyjnych. Tusk przyznał w swoim przemówieniu, że przyszłość Unii Europejskiej stoi pod znakiem zapytania.

Koniec bikini na plażach

Numer 82 - 15.12.2011
Bractwo Muzułmańskie, które wygrało 29 listopada pierwszą turę wyborów w Egipcie, chce zwalczać grzech w kurortach wzdłuż Morza Czerwonego. Zdaniem islamistów zachodni turyści nie powinni pić alkoholu i nosić skąpych strojów kąpielowych. – Chcemy, by w Egipcie były oddzielne plaże dla kobiet i mężczyzn – podkreślił polityk Bractwa Azza al-Jarf. Według niego sektor turystyczny może na tym stracić.

Orest nie zna się na piłce

Numer 80 - 13.12.2011
Swoją drogą będą niezłe jaja, jeśli wiosną piłkarze będą grali jeszcze słabiej. Jesień w ich wykonaniu była bardzo słaba. Ale oni mogą prezentować się jeszcze gorzej – mówi ANDRZEJ IWAN, medalista Mistrzostw Świata z 1982 r., w rozmowie z Krzysztofem Oliwą Za nami ostatnie mecze w tym roku. Ulga, że wreszcie liga się skończyła, czy niedosyt, że piłkarze na boisko wrócą dopiero w lutym?

Po prestiż na basenie

Numer 80 - 13.12.2011
W mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Szczecinie polska reprezentacja zdobyła osiem medali, w tym pięć złotych i trzy brązowe. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce, tuż za Niemcami, Danią i Hiszpanią.

Polska może wygrać Euro jak Grecja!

Numer 80 - 13.12.2011
URODZONY W POLSCE REPREZENTANT NIEMIEC TYLKO „CODZIENNEJ” OPOWIADA O NASZYM KRAJU I PRZYSZŁOROCZNYCH MISTRZOSTWACH EUROPY

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama