reklama


Sport

Drugie złoto dla Czerniaka

Numer 78 - 10.12.2011
Po wspaniałych czwartkowych sukcesach Polaków na krótkim basenie w mistrzostwach Europy w pływaniu, które odbywają się w Szczecinie, mamy kolejnych pływaków w ścisłych finałach. Drugi złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym zdobył rewelacyjny Konrad Czerniak.

Dzieci piłkarzy ofiarami sowieckich lekarzy

Numer 75 - 07.12.2011
W piłce nożnej rzadko zdarzają się afery dopingowe, a jeszcze rzadziej takie, które dotyczą wydarzeń sprzed niemal 30 lat. Algierscy piłkarze, finaliści mistrzostw świata w 1982 r., zaalarmowali media, bo chcą pomocy w śledztwie. Zaniepokoił ich fakt, że ośmiu z nich urodziły się ciężko chore dzieci.

Operacja Moskwa 80

Numer 75 - 07.12.2011
Wykorzystanie dziennikarzy w roli konfidentów i inne działania władz PRL-u podejmowane w porozumieniu z Sowietami w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Moskwie w 1980 r. to temat właśnie wydanej książki z nowej serii „W służbie Niepodległej”.

Smuda wreszcie zauważył sukcesy Śląska

Numer 75 - 07.12.2011
Jeszcze kilka dni temu w wywiadzie dla „Codziennej” Sebastian Mila mówił, że nie ma szans na powrót do reprezentacji Polski. Trener Franciszek Smuda sprawił jednak pomocnikowi Śląska Wrocław miłą niespodziankę i powołał go na towarzyski mecz z Bośnią i Hercegowiną.

Możemy osiągnąć sukces

Numer 75 - 07.12.2011
Jedenaście meczów w tak szalonym tempie w ciągu dwóch tygodni to końska dawka nawet dla wyczynowego sportowca. Cieszy, że mamy fajną grupę ludzi, którzy się wspierają i doskonale się rozumieją. Z Krzysztofem Ignaczakiem, libero siatkarskiej reprezentacji Polski, rozmawia Robert Swaczyński. Turniej w Japonii to była prawdziwa sportowa harówka. Jaki był najtrudniejszy moment?

W skrócie

Numer 75 - 07.12.2011
Ligocki wygrywa. 26-letni Michał Ligocki (AZS AWF Katowice), kuzyn Pauliny Ligockiej, wygrał snowboardowe zawody FIS w halfpipie (jazda i skoki w lodowej rynnie) w austriackim Kaprun. W światowym rankingu halfpipe Ligocki zajmuje szesnastą pozycję. Jest dwukrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 r. i w Vancouver w 2010 r.

Borussia nie zdała egzaminu dojrzałości

Numer 76 - 08.12.2011
Faza grupowa Ligi Mistrzów dobiegła końca. Niestety z rozgrywek odpadła „polska” Borussia Dortmund. Największą niespodziankę sprawił pogromca Wisły Kraków z eliminacji – APOEL Nikozja. Mistrzowie Cypru zajęli pierwsze miejsce w grupie G, eliminując FC Porto i Szachtara Donieck. Liga Mistrzów okazała się dla Borussii bardzo pechowa.

Bezdrożami Ameryki Południowej

Numer 76 - 08.12.2011
Zawodnicy Orlen Teamu mierzą w miejsce na podium w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Samochodowy duet – Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin

Zimą Legia będzie kupowała i sprzedawała

Numer 76 - 08.12.2011
Manu – jeden z najlepiej zarabiających piłkarzy w polskiej ekstraklasie – wyjechał na testy do Chin. Zimą Łazienkowską mogą opuścić także inni piłkarze. Na ich miejsce trener Maciej Skorża chce ściągnąć jakiegoś skutecznego napastnika. Manu to jeden z najsłabszych piłkarzy Legii. Jego zarobki nie są proporcjonalne do umiejętności, więc klub chce się go za wszelką cenę pozbyć.

KONTROLA W PZPN-ie

Numer 76 - 08.12.2011
Wczoraj rozpoczęła się kontrola Ministerstwa Sportu i Turystyki w Polskim Związku Piłki Nożnej. W oficjalnym komunikacie napisano: „Tematem kontroli jest prawidłowość działalności Polskiego Związku Piłki Nożnej pod względem zgodności z przepisami prawa oraz postanowieniami statutu w latach 2008–2011”.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama