Sport

Do końca życia na wózku

Numer 13 - 23.09.2011
W czerwcu doszło do wypadku w wyschniętym korycie rzeki w centralnej Australii. Żużlowiec, dawniej jeżdżący w Unii Leszno, przygotowywał się do zawodów Finke Desert Rally w Alice Springs. Złamał kręgi szyjne, ręce, nogi i prawie wszystkie żebra. Najprawdopodobniej więc Australijczyk do końca życia będzie jeździł na wózku inwalidzkim.

Kibice wystraszyli Tuska

Numer 13 - 23.09.2011
Informacja o przyjeździe Donalda Tuska do Poznania zmobilizowała kibiców Lecha. Kilkaset osób czekało przed Poznańskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Przyszli z ogromnym banerem: „Donald, zajmij się reformami, a nie kibolami”. I raczej nie spodziewali się, żeby premier miał coś ciekawego do powiedzenia, bo jeden z nich trzymał transparent: „Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa”.

Komu potrzebne jest piwo na stadionach?

Numer 13 - 23.09.2011
Mimo protestów stowarzyszeń kibicowskich prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z nowelą podczas tego typu spotkań, także na Euro 2012, będzie można sprzedawać piwo zawierające do 3,5 proc. alkoholu. Sęk w tym, że UEFA wcale nie zamierza sprzedawać na stadionach piwa!

Nie przyjeżdżaj do Izraela, bo zginiesz

Numer 14 - 24.09.2011
Przy okazji awantury o piłkarza po raz pierwszy od wielu lat na łamach izraelskich gazet pojawiły się antypolskie teksty.

Czarny sport

Numer 14 - 24.09.2011
Nigdy nie byłem fanem żużla, chociaż w latach 80. zdarzało mi się chodzić na gdańskie Wybrzeże. Czarny sport ma swoją specyfikę i dlatego ma też specyficznych kibiców. Publikę speedwaya od fanów futbolu różni wiele. Inna jest już sama dynamika kibicowania, inna też adrenalina przeżywanych emocji. W przypadku Gdańska sympatycy obu dyscyplin raczej się zawsze szanowali.

Antyrządowy protest trwa

Numer 14 - 24.09.2011
Kibice zapewniają, że Donald Tusk nie będzie miał w poniedziałek lekko. Na spotkaniu zamierzają go przekonać, że podpisana przez prezydenta nowela ustawy „O bezpieczeństwie imprez masowych” jest zła i szkodliwa. Dziesięciu przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców uda się w poniedziałek do Kancelarii Premiera na spotkanie, o które zabiegali już wiosną.

Zagrajcie w Krakowie!

Numer 14 - 24.09.2011
Od kilkunastu dni działacze PZPN-u bredzą, że nie ma w Polsce stadionu, na którym można rozegrać towarzyski mecz z Białorusią. Wyręczyliśmy ich! – Przyjmiemy drużynę Franciszka Smudy z otwartymi ramionami – zaprasza w rozmowie z „Codzienną” prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Najgorsze są zakwasy

Numer 14 - 24.09.2011
Radość jest po każdej wygranej, po prostu dawka adrenaliny w pigułce – z Katarzyną Skowrońską-Dolatą, atakującą i liderką reprezentacji Polski, rozmawia Robert Swaczyński. Jakie szanse ma reprezentacja Polski w mistrzostwach Europy?

Urszula Radwańska w II rundzie

Numer 14 - 24.09.2011
Urszula Radwańska (105. w światowym rankingu WTA) przeszła do II rundy turnieju w Tokio, zwyciężając Japonkę Riko Sawayanagi 2:0 (6-4, 6-4). Pula nagród to 2 mln 50 tys. dol.

Debel kobiet przegrał

Numer 14 - 24.09.2011
W półfinałowym meczu debla kobiet w Seulu Klaudia Jans-Ignacik-Alicja Rosolska przegrały z rosyjską parą Wiera Duszewina-Galina Woskobojewa 0:2 (3-6, 4-6).


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama