Sport

Selekcjoner mądrzejszy niż jesienią

numer 2281 - 19.03.2019
Reprezentacja Polski rozpoczęła wczoraj minizgrupowanie przed startem eliminacji mistrzostw Europy w 2020 r. Selekcjoner Jerzy Brzęczek nie będzie miał czasu na treningi, bo z piłkarzami odbędzie tylko jedne zajęcia – dzisiaj na stadionie Polonii Warszawa. W środę wylot do Wiednia, a w czwartek na Praterze mecz z Austriakami.

Nadzieje ze stypendiami

Kolejni utalentowani sportowcy zostali objęci mecenatem spółki skarbu państwa. Tym razem ósemka zawodników z pięciu dyscyplin została objęta przez firmę Lotos pomocą w przygotowaniach do igrzysk letnich w Tokio (2020) i zimowych w Pekinie (2022).

Kobayashi zgarnął 60 tys. euro

Skoki narciarskie Kamil Stoch wciąż zajmuje trzecie miejsce na liście najlepiej zarabiających skoczków narciarskich w Pucharze Świata, choć powiększył się jego dystans do prowadzącego Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który w niedzielę wygrał cykl Raw Air.

Sukcesem dojechanie do mety

numer 2280 - 18.03.2019
Robert Kubica z zespołu Williams zajął w Melbourne ostatnie, 17. miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Australii, pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw świata. Zwyciężył Fin Valtteri Bottas z Mercedesa. Polski kierowca do F1 powrócił po 3045 dniach. Słaby występ przewidywał już po jazdach testowych w bolidzie Williamsa.

Dwa tygodnie, aby zapomnieć

Z wyjątkowo mało pasjonującego wyścigu o mistrzostwo Polski w 26. kolejce wypisały się zespoły Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok. Zespół Adama Nawałki przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:3, a drużyna Ireneusza Mamrota także na własnym stadionie 1:3 z Koroną Kielce.

​Stoch latał bez przyjemności

Skoki narciarskie Polscy skoczkowie narciarscy zajęli 4. miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. Zwyciężyli Słoweńcy, przed Niemcami i Austriakami.
Zawodnicy trenera Stefana Horngachera wystąpili w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Nie dać się LGBT

numer 2279 - 16.03.2019
Odkąd Rafał Trzaskowski zaczął wprowadzać indoktrynację LGBT w warszawskich szkołach, na dobre rozkręciły się protesty przeciw demoralizowaniu polskich dzieci przez środowiska lewicowe.

Świetna tenisowa historia

numer 2278 - 15.03.2019
Takiego sukcesu w polskim męskim tenisie nie mieliśmy od czasu awansu Jerzego Janowicza do półfinału Wimbledonu w 2013 r. Hubert Hurkacz po wygranej 7:6 (7–3), 2:6, 6:3 z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem awansował do ćwierćfinalu turnieju ATP rangi Masters 1000 w Indian Wells. Jego kolejnym rywalem będzie dzisiaj sam wielki Szwajcar Roger Federer.

Cristiana koncert potrójny

numer 2277 - 14.03.2019
To był jego wieczór. Cristiano Ronaldo strzelił trzy gole w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów między Juventusem a Atlético Madryt. Dzięki temu Stara Dama awansowała do ćwierćfinału. „Gniew boga” – tak wyczyn Portugalczyka skomentowało środowe wydanie „La Gazzetta dello Sport”.

Real według Zizou

Dziewięć miesięcy – tyle trwał rozbrat Realu Madryt i Zinedine’a Zidane’a. Francuz złożył rezygnację po ubiegłorocznym triumfie w Lidze Mistrzów. Odszedł w glorii chwały jako pierwszy trener, który trzykrotnie z rzędu wygrał rozgrywki o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu.