Świat

Trzeba wybrać inny naród

Numer 136 - 18.02.2012
Strefa euro się wali, przodujące kraje Unii Europejskiej, tzn. Niemcy, Niemcy i jeszcze raz Niemcy, w celu jej ratowania uciekają się do politycznego i moralnego terroru w stosunku do nieudaczników z południa kontynentu, jakichś tam Greków, Portugalczyków, Hiszpanów i paru innych.

Homs znowu pod obstrzałem

Numer 136 - 18.02.2012
W piątek trwał najcięższy od dwóch tygodni ostrzał miasta Homs, w którym bronią się oddziały opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej. Siły rządowe użyły rakiet i moździerzy.

Zablokować konta

Numer 136 - 18.02.2012
Przewodniczący niemieckich socjaldemokratów (SPD) Sigmar Gabriel zaproponował zablokowanie kont bankowych najbogatszym Grekom.

UFO w Białym Domu

Numer 136 - 18.02.2012
Prezydent Dwight Eisenhower trzykrotnie spotkał się z kosmitami, a raz nawet zwołał międzyplanetarną konferencję na szczycie. Tak twierdzi w wywiadzie udzielonym BBC znany ufolog Timothy Good, były wykładowca amerykańskich uczelni wojskowych i były doradca brytyjskiej Izby Lordów.

Republika bez głowy, ale nie panikuje

Numer 136 - 18.02.2012
Wczoraj w pałacu Bellevue prezydent Niemiec Christian Wulff ogłosił swoją rezygnację. W przeddzień rezygnacji media obiegła informacja, że prokuratura w Hanowerze wystąpiła z wnioskiem o uchylenie Wulffowi immunitetu. Decyzję w tej sprawie miał podjąć pod koniec lutego Bundestag.

Gauck może wrócić do gry

Numer 136 - 18.02.2012
Głowa państwa musi być krystalicznie czystą postacią – powiedział „Codziennej” Cornelius Ochmann, politolog Fundacji Bertelsmanna. Dymisja Wulffa to logiczna konsekwencja wszczęcia postępowania przeciwko niemu przez prokuraturę i groźby uchylenia mu immunitetu. Uważam, że dobrze się stało, bo prezydent to symbol państwa, uosobienie demokracji. Głowa państwa musi być krystalicznie czystą postacią.

Imperium kontratakuje

Numer 136 - 18.02.2012
W kampanii prezydenckiej Władimir Putin walczy z korupcją, niezależnymi mediami i Amerykanami. Obiecuje odbudowę wielkiej Rosji i podwyżki płac. Według Stratforu przyczyną kłopotów Putina jest rozpad systemu klanów popierających Kreml. Część dotychczasowej elity władzy, jak np.

Libia się rozpada

Numer 135 - 17.02.2012
W rocznicę wybuchu powstania przeciw Kaddafiemu i trzy miesiące po jego śmierci Libia wygląda jak kraj, w którym nie ma rządu. Poszczególne regiony są kontrolowane przez dowódców oddziałów partyzanckich, a władza centralnego rządu nie sięga nawet lotniska w stolicy. Na południu kraju, na pustynnym pograniczu z Czadem, Nigrem i Algierią, trwają potyczki z resztkami oddziałów Kaddafiego.

USA: To kpiny z syryjskiej rewolucji

Numer 135 - 17.02.2012
Prezydent Syrii Baszar al-Asad ogłosił, że 26 lutego odbędzie się referendum w sprawie projektu nowej konstytucji. W dokumencie pominięto dotychczas obowiązujący artykuł o szczególnej roli rządzącej partii Baas. Projekt przewiduje też, że prezydent może sprawować urząd tylko przez maksymalnie dwie siedmioletnie kadencje.

Biała Księga dla seniorów

Numer 135 - 17.02.2012
Wczoraj Komisja Europejska opublikowała tzw. Białą Księgę Emerytur. Unijni urzędnicy zachęcają w niej państwa członkowskie do promowania podwyższania wieku emerytalnego i zrównania praw emerytalnych we wszystkich krajach UE. Tak jak wcześniej pisała „Codzienna”, zdaniem KE wiek emerytalny powinien być powiązany z oczekiwaną długością życia, czyli podwyższony.