Świat

Włoski profesor: homoseksualizm nie jest normą

Numer 105 - 13.01.2012
Znany włoski psychiatra w wywiadzie dla katolickiego portalu Pontifex nazwał homoseksualistów chorymi, nienormalnymi osobami. Porównał ich zaburzenia do zaburzeń osób niepełnosprawnych. Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała nie nazywać homoseksualizmu chorobą, nie zmienię zdania.

DZIECKO DO ŁUKASZENKI: Jesteś stuknięty!

Numer 105 - 13.01.2012
Skandal w białoruskim sierocińcu. Mała dziewczynka wprawiła w zakłopotanie najwyższe szczeble władzy. Przed Nowy Rokiem, 29 grudnia, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka odwiedził dom dziecka w Żodino. Rozdawał prezenty i słuchał dziecięcych śpiewów. Zauważył, że jedna z dziewczynek zrobiła rysunek domu. „Śliczny domek, pewnie będziesz tam mieć mieszkanko” – powiedział.

Zieloni walczą o głosy imigrantów

Numer 105 - 13.01.2012
Kandydatka Zielonych w wyborach prezydenckich Eva Joly dąży do tego, by wszystkie religie i ich wyznawcy byli w przestrzeni publicznej traktowani na równi. Zaproponowała, by żydowskie i muzułmańskie święta stały się świętami państwowymi. W ten sposób chce zdobyć głosy Francuzów pochodzących z imigracji.

Podejrzewają przecieki w służbach

Numer 105 - 13.01.2012
W środę rzecznik parlamentarnego komitetu ds. bezpieczeństwa i polityki zagranicznej Iranu Kazem Dżalali powiedział na konferencji prasowej w Teheranie, że irańskie służby są inwigilowane przez obcy wywiad. Wystąpienie miało związek z zamachem bombowym, w którym zginął irański naukowiec Mostafa Ahmadi Roszan.

Niechlubne pierwsze miejsce

Numer 105 - 13.01.2012
Niemcy wybrali najgorszego, najbardziej niekompetentnego ich zdaniem polityka Republiki Federalnej. Na samym szczycie 10-stopniowej listy znalazł się minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle. Sondaż na zlecenie magazynu „Tv Hören und Sehen” przeprowadził niemiecki ośrodek badania opinii publicznej Forsa. Niemcy mogli wskazać polityka, który ich zdaniem zupełnie nie zna się na rządzeniu.

Człowiek chemicznie zmodyfikowany

Numer 106 - 14.01.2012
Człowiek zachodni żyje w dobrobycie, a dobrobyt wychodzi mu bokiem, brzuchem, pośladkami i tłustą facjatą. Odżywia się przemysłową żywnością, dostępną w każdym sklepie i w każdej knajpie. Nie trzeba gotować, bo wszystko jest gotowe i, co najważniejsze, tanie. Ogląda taki towar, a na opakowaniu jakieś symbole, literki i cyferki. Czyli konserwanty.

Bitwa na wydajność

Numer 106 - 14.01.2012
Francuzi pracują o 225 godz. mniej rocznie od Niemców. Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań francuskiego instytutu badań nad gospodarką COE-Rexecode. Wiadomość podchwyciły niemieckie media.

Bo przyjechali Polacy…

Numer 106 - 14.01.2012
Pod koniec 2011 r. w Niemczech żyło ok. 81,80 mln osób. To ponad 50 tys. więcej niż rok wcześniej. Dane te wynikają z najnowszego raportu Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden. Zdaniem urzędników Niemcy zawdzięczają tendencję wzrostową napływowi ludności z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. Przede wszystkim z Polski.

Kara za dokument o sierocińcu

Numer 106 - 14.01.2012
Wczoraj władze Turcji oficjalnie wystąpiły z oskarżeniem księżnej Yorku Sarah Ferguson o nielegalne filmowanie dzieci w jednym z tureckich sierocińców. Księżnej grozi kara 22 lat pozbawienia wolności. W 2008 r. była żona księcia Andrzeja, syna królowej Elżbiety II, w ramach przygotowywania filmu dokumentalnego dla stacji ITV odwiedziła wraz z ekipą telewizyjną Turcję i Rumunię.

Iran zaczyna mięknąć

Numer 106 - 14.01.2012
Islamska republika Iranu wyraziła gotowość do rozmów na temat swojego programu nuklearnego. Od trzech lat Iran blokuje amerykańskie próby zweryfikowania informacji na temat przeprowadzonych badań jądrowych przez specjalistów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Przedstawiciele MAEA mają się pojawić w Teheranie 28 stycznia.