Świat

Polskie ofiary wypadku

Numer 393 - 21.12.2012
Niemcy Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wypadku polskiego busa na autostradzie A13 niedaleko Berlina – poinformowała w czwartek policja w Cottbus. Ofiary śmiertelne to kierowca i pasażerka. Oboje byli obywatelami polskimi.

Szopka z mocnym przesłaniem

Numer 393 - 21.12.2012
Włochy Komuniści włoscy są zbulwersowani szopką bożonarodzeniową wystawioną w jednym z kościołów Florencji. Powód? W szopce pojawiły się zdjęcia Stalina, Hitlera oraz napisy: „materializm i relatywizm”.

Pakt fiskalny jak rozbiór Polski

Numer 392 - 20.12.2012
WYWIAD Z KRZYSZTOFEM SZCZERSKIM, POSŁEM PIS U, B. WICEMINISTREM SPRAW ZAGRANICZNYCH, ROZMAWIA ALEKSANDRA RYBIŃSKA Rząd Donalda Tuska chce wepchnąć Polskę do strefy euro, a pakt fiskalny jest jednym z kroków w tym kierunku. Chodzi o to, by stworzyć taką sytuację, że nie będziemy mieli innego wyboru, jak tylko przyjąć wspólną walutę – mówi Krzysztof Szczerski.

O co chodzi z tym paktem

Numer 392 - 20.12.2012
UE Dużo się o nim mówi, ale trudno wytłumaczyć, na czym polega. Wczoraj podczas wspólnego posiedzenia komisji sejmowych ds. UE, spraw zagranicznych i finansów publicznych zajmowano się projektem ustawy ws. ratyfikacji paktu fiskalnego. „Codzienna” w kilku punktach wyjaśnia jego założenia i konsekwencje. Czym jest pakt fiskalny (PF)

Kreml reaguje na krytykę z Waszyngtonu

Numer 392 - 20.12.2012
Pomiędzy Rosją a USA znowu iskrzy. Mimo dość ścisłej współpracy w sprawie Afganistanu oba kraje bez przerwy wymieniają dyplomatyczne prztyczki. „Nie rozumie niczego z tego, co się dzieje” – powiedział o amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton rzecznik prasowy Władimira Putina Dmitrij Pieskow. Andrzej Łomanowski

Janukowycz uciekł przed sojuszem z Putinem

Numer 392 - 20.12.2012
Kijów–Moskwa W ostatniej chwili została odwołana wtorkowa wizyta prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w Moskwie. Oczekiwano, że Janukowycz podpisze na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dokument o przystąpieniu Ukrainy do unii celnej (UC) z Rosją, Białorusią oraz Kazachstanem.

Okna życia uratowane

Numer 392 - 20.12.2012
Niemcy Minister ds. rodziny Kristina Schroeder (CDU) zapowiedziała, że mimo żądań likwidacji okien życia będą one nadal funkcjonowały. Minister nie zgodziła się również na zakazanie tzw. anonimowych porodów. Podejmując te decyzje, Schroeder przeciwstawiła się lewackim organizacjom pozarządowym i ONZ-etowi.

Rosjanie płyną do Syrii

Numer 391 - 19.12.2012
Z wojennego portu koło Kaliningradu wypłynęła wczoraj w kierunku syryjskich wybrzeży flotylla rosyjskich okrętów wojennych. Rejs szykowano w tajemnicy. Andrzej Łomanowski

Media o wizycie Sikorskiego w Moskwie

Numer 391 - 19.12.2012
Reakcje Zachodnie media niemal całkowicie zignorowały poniedziałkowe spotkanie szefa MSZ-etu Radosława Sikorskiego z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Nie był to nawet istotny temat dla mediów rosyjskich.

Sikorski jest zakładnikiem rosyjskich humorów

Numer 390 - 18.12.2012
ROZMOWA Jednego dnia minister Ławrow jest miły, a drugiego dnia nie. I Radosław Sikorski jest bezbronny wobec takich czynników. Jak szef rosyjskiej dyplomacji zechce go ofuknąć, to ofuknie, a jak pogłaskać – to pogłaszcze – mówi KRZYSZTOF SZCZERSKI, poseł PiS-u, były wiceminister spraw zagranicznych, w rozmowie z OLGĄ ALEHNO.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama