Świat

Zdecydowane zwycięstwo Romneya

Numer 122 - 02.02.2012
Dzięki wygranej na Florydzie Mitt Romney zbliżył się do zwycięstwa w republikańskich prawyborach. Jednak sposób, w jaki zwalczał Gingricha, może mu zaszkodzić w wyborach prezydenckich.

Protesty w Egipcie

Numer 122 - 02.02.2012
43 osoby zostały ranne we wtorkowych starciach między demonstrantami domagającymi się natychmiastowego przekazania władzy cywilom a członkami Bractwa Muzułmańskiego. Demonstrantów usiłujących dostać się przed budynek parlamentu zatrzymał łańcuch ludzki utworzony przez islamistów.

Prawicowy rząd cofa „osiągnięcia” Zapatero

Numer 122 - 02.02.2012
Minister edukacji Hiszpanii José Ignacio Wert zapowiedział likwidację programu wychowania obywatelskiego dla uczniów szkół średnich, wprowadzonego przez poprzedni, lewicowy rząd José Luisa Zapatero. Program wywołał ostry sprzeciw Kościoła, bo służył m.in. do tego,

Romney faworytem na Florydzie

Numer 120 - 31.01.2012
Mitt Romney zdecydowanie prowadzi przed Newtem Gingrichem w sondażach poprzedzających dzisiejsze prawybory Partii Republikańskiej na Florydzie. Gingrich nie poddaje się i zamierza walczyć do końca.

Zatrzymano żonę Assada

Numer 120 - 31.01.2012
Jak podaje egipski dziennik „Al-Masri Al-Youm”, oddziały opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej udaremniły ucieczkę z kraju żonie Baszara al-Assada.

Saakaszwili u Obamy

Numer 120 - 31.01.2012
Wczoraj w Waszyngtonie odbyło się spotkanie prezydentów Gruzji Micheila Saakaszwilego i USA Baracka Obamy. To pierwsza oficjalna wizyta Saakaszwilego w Białym Domu. Do spotkania doszło w dwudziestą rocznicę nawiązania stosunków gruzińsko-amerykańskich. Na jesieni 2013 r.

Oddała swój kapok

Numer 120 - 31.01.2012
W sobotę na pokładzie zatopionego wycieczkowca „Costa Concordia” znaleziono ciało 17. ofiary. Jest nią młoda kobieta z Peru, która była kelnerką na statku. Z relacji świadków wynika, że dziewczyna do ostatniej chwili pomagała pasażerom wsiąść do szalup i oddała swoją kamizelkę ratunkową starszej kobiecie.

Głodna Grecja

Numer 121 - 01.02.2012
Greccy nauczyciele alarmują: uczniowie w podstawówkach mdleją na lekcjach z niedożywienia. Ministerstwo edukacji Grecji zapowiedziało akcję wydawania bonów żywnościowych dla dzieci, które przychodzą głodne do szkoły. Ekonomiści szacują, że od początku kryzysu pracę w Grecji straciło 900 tys. osób, a setkom tysięcy obcięto renty i emerytury.

Syberyjskie mrozy atakują Europę

Numer 121 - 01.02.2012
Mrozy, które nawiedziły Europę, zbierają krwawe żniwo. W Polsce, Bułgarii, Rumunii i Serbii na skutek wychłodzenia organizmu zmarło 15 osób. Jeszcze gorzej jest na Ukrainie, gdzie zmarło do tej pory 30 ludzi. Wyjątkowo niskie temperatury dają się we znaki mieszkańcom Czech, Czarnogóry, Grecji, Syrii, Izraela oraz Rosji.

Negocjacje Gruzja-USA

Numer 121 - 01.02.2012
Po trzech latach przerwy gruziński prezydent Micheil Saakaszwili znów mówi o wstąpieniu swojego kraju do NATO. Tym razem robi to w Białym Domu. Po raz pierwszy od trzech lat Saakaszwili został zaproszony przez prezydenta USA. Obecna administracja amerykańska miała mu za złe ścisłe związki z Republikanami oraz oskarżała go o sprowokowanie wojny z Rosją.

-->