Świat

Zatrzymano żonę Assada

Numer 120 - 31.01.2012
Jak podaje egipski dziennik „Al-Masri Al-Youm”, oddziały opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej udaremniły ucieczkę z kraju żonie Baszara al-Assada.

Saakaszwili u Obamy

Numer 120 - 31.01.2012
Wczoraj w Waszyngtonie odbyło się spotkanie prezydentów Gruzji Micheila Saakaszwilego i USA Baracka Obamy. To pierwsza oficjalna wizyta Saakaszwilego w Białym Domu. Do spotkania doszło w dwudziestą rocznicę nawiązania stosunków gruzińsko-amerykańskich. Na jesieni 2013 r.

Oddała swój kapok

Numer 120 - 31.01.2012
W sobotę na pokładzie zatopionego wycieczkowca „Costa Concordia” znaleziono ciało 17. ofiary. Jest nią młoda kobieta z Peru, która była kelnerką na statku. Z relacji świadków wynika, że dziewczyna do ostatniej chwili pomagała pasażerom wsiąść do szalup i oddała swoją kamizelkę ratunkową starszej kobiecie.

Głodna Grecja

Numer 121 - 01.02.2012
Greccy nauczyciele alarmują: uczniowie w podstawówkach mdleją na lekcjach z niedożywienia. Ministerstwo edukacji Grecji zapowiedziało akcję wydawania bonów żywnościowych dla dzieci, które przychodzą głodne do szkoły. Ekonomiści szacują, że od początku kryzysu pracę w Grecji straciło 900 tys. osób, a setkom tysięcy obcięto renty i emerytury.

Syberyjskie mrozy atakują Europę

Numer 121 - 01.02.2012
Mrozy, które nawiedziły Europę, zbierają krwawe żniwo. W Polsce, Bułgarii, Rumunii i Serbii na skutek wychłodzenia organizmu zmarło 15 osób. Jeszcze gorzej jest na Ukrainie, gdzie zmarło do tej pory 30 ludzi. Wyjątkowo niskie temperatury dają się we znaki mieszkańcom Czech, Czarnogóry, Grecji, Syrii, Izraela oraz Rosji.

Negocjacje Gruzja-USA

Numer 121 - 01.02.2012
Po trzech latach przerwy gruziński prezydent Micheil Saakaszwili znów mówi o wstąpieniu swojego kraju do NATO. Tym razem robi to w Białym Domu. Po raz pierwszy od trzech lat Saakaszwili został zaproszony przez prezydenta USA. Obecna administracja amerykańska miała mu za złe ścisłe związki z Republikanami oraz oskarżała go o sprowokowanie wojny z Rosją.

Pakt wbrew polskim oczekiwaniom

Numer 121 - 01.02.2012
25 krajów Unii Europejskiej, w tym Polska, podpisze pakt fiskalny dotyczący większej dyscypliny finansowej. Tylko Wielka Brytania i Czechy nie przyłączyły się do umowy. „Nie” dla paktu ze strony premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona nie było dla nikogo zaskoczeniem. Szef czeskiego rządu Petr Neczas nie przystąpił do umowy z obawy o jej ratyfikację.

Reżim odbił przedmieścia Damaszku

Numer 121 - 01.02.2012
Po trzech dniach ciężkich walk z powstańcami syryjska armia odzyskała kontrolę nad przedmieściami Damaszku. USA, Francja i Wielka Brytania naciskają na Rosję, aby zgodziła się na rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającą prezydenta Syrii do ustąpienia.

Cios w Al-Kaidę

Numer 121 - 01.02.2012
Przynajmniej 13 bojowników Al-Kaidy zginęło podczas ataku samolotu bezzałogowego w południowym Jemenie. Według świadków pociski z drona uderzyły w konwój dwóch samochodów przemieszczający się na wschód od Lawdaru w prowincji Abjan. W ataku nie zostali poszkodowani cywile.

Obecność obowiązkowa

Numer 121 - 01.02.2012
Jak podaje gazeta „Kommiersant”, moskiewscy nauczyciele skarżą się, że są zmuszani do uczestnictwa w wiecu poparcia dla Władimira Putina, który ma się odbyć 4 lutego w Moskwie równolegle z manifestacją opozycji na rzecz uczciwych wyborów. Do dyrektorów szkół dzwoniono z moskiewskiego wydziału oświaty z żądaniem oddelegowania z każdej szkoły 10–15 nauczycieli.

-->