Świat

Wpadka Sarkozy’ego

Numer 52 - 09.11.2011
Beniamin Netanjahu to kłamca! – takie słowa pod adresem premiera Izraela miały paść z ust prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego podczas spotkania w cztery oczy z prezydentem USA Barackiem Obamą. Poufną, mało dyplomatyczną rozmowę dwóch polityków dziennikarze podsłuchali przypadkiem na szczycie G20, który odbył się 3 listopada w Cannes.

Kaddafi zapisał terrorystom miliony

Numer 52 - 09.11.2011
Muammar Kaddafi zdążył przed śmiercią przekazać 28 mln dol. międzynarodowym terrorystom. Taką informację podały egipskie media, powołując się na słowa byłego dyrektora generalnego Arabskiej Organizacji Pracy (ALO) Ibrahima Quwaidera. Do spotkania Kaddafiego z terrorystami miało dojść pół roku temu. Dyktator miał zapisać te środki na dokonanie „zemsty po upadku reżymu”.

Jak za sowieckich rządów

Numer 53-54 - 10.11.2011
Unia Europejska to paskudny potwór – twierdzi brytyjski europarlamentarzysta i współprzewodniczący parlamentarnej frakcji Europa Wolności i Demokracji Nigel Farage w rozmowie z Olgą Olehno. Czy Unia Europejska jest demokratyczna? Zdecydowanie nie. Co więcej, obawiam się, że nie minie tydzień, a przewodniczący José Manuel Barroso będzie nosił na ramieniu opaskę z godłem Unii Europejskiej.

Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

Numer 53-54 - 10.11.2011
Jak ujawniły władze Litwy, w ostatni poniedziałek dwa razy w ciągu kilku godzin ogłaszano alarm w powietrzu. W pobliżu granicy pojawiły się bowiem bombowce i myśliwce Rosji.

Znów będą protesty gejów?

Numer 53-54 - 10.11.2011
Parę pingwinów afrykańskich, Pedro i Buddy’ego, łączy więcej niż przyjaźń. Zamiast interesować się samicami, wolą spędzać czas ze sobą. Dlatego dyrekcja zoo w Toronto postanowiła je rozdzielić. Pingwiny afrykańskie są zagrożone wymarciem. Pedro i Buddy następne miesiące spędzą wyłącznie w towarzystwie samic. Decyzja ta wzbudziła duże emocje w środowiskach gejowskich. I to nie po raz pierwszy.

Czarna lista

Numer 53-54 - 10.11.2011
Wśród kandydatów w parlamentarnych wyborach w Rosji policja wykryła ponad 50 osób z przeszłością kryminalną. Najczęściej przyszli deputowani sądzeni byli za kradzieże, wymuszenia, rozboje, ale też za wypadki drogowe po pijanemu. Na liście kandydatów z problemami MSW nie umieściło jednak Andrieja Ługowoja z LDPR, którego Brytyjczycy oskarżyli o zamordowanie Aleksandra Litwinienki.

Muzułmanie kamienowali szatana

Numer 50 - 07.11.2011
Setki tysięcy muzułmanów przystąpiło w piątek do rytualnego kamienowania szatana. Potem złożyli ofiary ze zwierząt i ruszyli w stronę Mekki. Wczoraj zakończył się ostatni i uważany za najbardziej niebezpieczny etap hadżdżu, czyli pielgrzymki do świętego miasta muzułmanów – Mekki. Wyznawcy Allaha przez trzy dni rzucali kamieniami w trzy 25-metrowe kamienne stele symbolizujące szatana.

ON TEŻ TRUŁ Litwinienkę

Numer 51 - 08.11.2011
Brytyjska prokuratura zażąda od Rosji wydania byłego oficera KGB Dmitrija Kowtuna. Chce mu postawić zarzuty w sprawie zabójstwa Aleksandra Litwinienki – donosi „Sunday Times”. Kowtun miał pomagać w zamachu innemu b. kagebiście, Andriejowi Ługowojowi.

Propaguje poligamię i seks grupowy

Numer 51 - 08.11.2011
Władze Malezji wydały zakaz publikowania poradnika seksualnego dla muzułmanek wydanego przez „Klub Posłusznych Żon” związany z radykalną sektą islamską Al-Arquam.

10 mln euro za pomyłkę

Numer 51 - 08.11.2011
Budowa nowej siedziby BND – Federalnej Służby Wywiadowczej w Berlinie pochłonie krocie. Jak podał dziennik „Berliner Morgenpost”, seria wpadek przy budowie najnowocześniejszej centrali wywiadowczej Europy nie ma końca. Okazało się, że klimatyzatory zamontowane w budynku nie spełniają norm higienicznych i należy je zdemontować.