Świat

Putin i Ławrow połamani

Numer 379 - 05.12.2012
Po dwóch miesiącach nieobecności w polityce prezydent Putin wrócił i od razu poleciał do Turcji. Nie dość, że nie rozwiał wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, to jeszcze ściągnął nieszczęście na towarzyszącego mu w wyprawie do Ankary Siergieja Ławrowa, szefa rosyjskiego MSZ-etu. Ławrow wrócił z Turcji z ręką w gipsie. Andrzej Łomanowski

Młody Kim straszy świat rakietami

Numer 378 - 04.12.2012
Korea Północna Na platformie startowej stoi już północnokoreańska rakieta balistyczna, a sąsiedzi Korei Płn. szykują się do jej zestrzelenia. Pomimo rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ zabraniających im wystrzeliwania rakiet dalekiego zasięgu, władze w Phenianie zamierzają posłać w kosmos kolejną.

Polska niebawem pod nadzorem

Numer 378 - 04.12.2012
UE Dziś ministrowie ds. finansów krajów UE mogą osiągnąć wstępne porozumienie ws. nadzoru bankowego, co otworzy drogę do negocjacji z Parlamentem Europejskim. Według źródeł „Polska nie wykluczyła możliwości przystąpienia do wspólnego nadzoru”.

Zrabowali krzyż

Numer 378 - 04.12.2012
Białoruś Nieznani sprawcy usunęli krzyż poświęcony polskim oficerom na uroczysku Kuropaty koło Mińska, na którym spoczywają tysiące ofiar NKWD – poinformował w poniedziałek prezes białoruskiego oddziału stowarzyszenia Memoriał Uładzimir Ramanouski.

Miała być szopka, będzie kryminał

Numer 378 - 04.12.2012
W środę na londyńskim Trafalgar Square tysiącem lampek rozbłyśnie olbrzymia choinka. Brytyjskie dzieci tradycyjnie wysyłają świąteczne paczki swoim rówieśnikom w Afryce. Ale nie wszędzie Boże Narodzenie kojarzy się z radością i podniosłą atmosferą. Uczniowie podstawówki w hrabstwie Essex nie przebiorą się w tym roku za pasterzy i Trzech Króli.

Dżihad na Boże Narodzenie

Numer 378 - 04.12.2012
Nigeria Co najmniej dziesięciu nigeryjskich chrześcijan padło ofiarą brutalnych morderstw na północy Nigerii. Według naocznego świadka, który zastrzegł swoją anonimowość, islamiści „zarzynali ludzi jak owce”. Do makabrycznego zdarzenia doszło w niedzielę.

Zemsta za prawdę o Chinach

Numer 378 - 04.12.2012
Pekin Bratanek przebywającego obecnie w Stanach Zjednoczonych niewidomego chińskiego dysydenta Chena Guangchenga został skazany na trzy lata więzienia za stawianie oporu władzy. Po ucieczce wuja do ambasady USA w Pekinie Chen Kegui bronił jego domu przed wynajętymi przez władzę ochroniarzami.

Brukselskie mrzonki o pełnym zatrudnieniu

Numer 378 - 04.12.2012
Komisja Europejska chce zobowiązać kraje UE do zagwarantowania pracy lub stażu wszystkim osobom poniżej 25. roku życia – twierdzi niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Sęk w tym, że na bankrutującym południu Europy brakuje na to pieniędzy, a niektórzy młodzi ludzie zwyczajnie nie chcą pracować. Aleksandra Rybińska

Pamiętamy o ofiarach katastrofy

Numer 378 - 04.12.2012
MIESIĘCZNICA 10 grudnia w warszawskiej katedrze św. Jana odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Później uczestnicy złożą kwiaty i zapalą znicze pod Pałacem Prezydenckim. Od tragicznej śmierci śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żony i pozostałych 94 ofiar katastrofy rządowego tupolewa w kwietniu 2010 roku minęły 32 miesiące.

Wybory z protestami w tle

Numer 377 - 03.12.2012
SŁOWENIA Wczoraj odbyła się druga tura wyborów prezydenckich na tle protestów przeciwko polityce oszczędnościowej centroprawicowego rządu Janeza Janeszy.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama