Świat

10 mln euro za pomyłkę

Numer 51 - 08.11.2011
Budowa nowej siedziby BND – Federalnej Służby Wywiadowczej w Berlinie pochłonie krocie. Jak podał dziennik „Berliner Morgenpost”, seria wpadek przy budowie najnowocześniejszej centrali wywiadowczej Europy nie ma końca. Okazało się, że klimatyzatory zamontowane w budynku nie spełniają norm higienicznych i należy je zdemontować.

Wenezuelska MISS ŚWIATA 2011

Numer 51 - 08.11.2011
Za najpiękniejszą wśród uczestniczek 61. edycji konkursu Miss Świata uznano 22-letnią Miss Wenezueli Ivian Sarcos. Kiedy Ivian miała 8 lat, została sierotą. Wychowała się przy klasztorze żeńskim. Poważnie rozmyślała nad tym, żeby zostać zakonnicą. 22-latka ma dyplom z zarządzania zasobami ludzkimi i dyplom szkoły pielęgniarskiej.

Opozycja: To początek dyktatury

Numer 51 - 08.11.2011
Dotychczasowy prezydent, lewicowy Daniel Ortega, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Ortega był już prezydentem Nikaragui w latach 1985-1990 i sprawuje ten urząd po raz drugi od 2006 r. Mógł ubiegać się o reelekcję dzięki decyzji Sądu Najwyższego, który zniósł zakaz sprawowania urzędu prezydenckiego przez kolejne dwie kadencje.

Grecy wymieniają premiera

Numer 51 - 08.11.2011
Prezydent Grecji Karolos Papoulias spotkał się w niedzielę wieczorem z premierem Jeorjosem Papandreu i szefem opozycji Antonisem Samarasem. Efekty spotkania to m.in. decyzja o powołaniu rządu koalicyjnego i chwilowe zawieszenie broni między konserwatystami i socjalistami. Nowym premierem zostanie najprawdopodobniej prominentny ekonomista Lucas Papademos.

Sachalin sterroryzowany

Numer 51 - 08.11.2011
Największej rosyjskiej wyspie nad Oceanem Spokojnym zagrażają głodne niedźwiedzie. Atakują domy mieszkalne w najgęściej zaludnionej południowej części wyspy, głównie jednak zjadają psy pilnujące domów.

Szakal – brat Lenina

Numer 51 - 08.11.2011
W Paryżu rozpoczął się kolejny proces Carlosa-Szakala, najbardziej znanego terrorysty lat 70. i 80. Nowy proces oparty na dowodach m.in. z odtworzonych ścinek akt Stasi ma ujawnić powiązania wczesnego terroryzmu ze służbami specjalnymi byłego bloku sowieckiego.

MOWA DO CHIŃSKIEGO LUDU

Numer 49 - 05.11.2011
Wszystko wokół nas się rozluźniło, w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, i jest fajnie, tak jak chcieli tego czciciele poprawności politycznej i tolerancji. I coraz częściej decydują o tym decydenci naszych myśli, poglądów i czynów.

Cybernetyczni gangsterzy okradają Zachód

Numer 49 - 05.11.2011
Chiny i Rosja okradają Amerykę z drogocennej wiedzy. Chodzi o dziesiątki miliardów dolarów. Służby specjalne i firmy z Pekinu oraz z Moskwy używają w tym celu hakerów. Po raz pierwszy tak otwarcie mówi o tym amerykański wywiad.

Kobiety jak lalki

Numer 49 - 05.11.2011
W rosyjskim miasteczku Niżni Nowogród ujęto nekrofila. 45-latek trzymał w domu blisko 30 ciał kobiet. To było jego „hobby”. Makabrycznego odkrycia dokonali rodzice mężczyzny, którzy wpadli do niego z wizytą. Rosjanin wykopywał zwłoki młodych kobiet z grobów i zabierał do swojego mieszkania. Robił zmarłym makijaż i przebierał je, po czym ustawiał w pokoju jak manekiny wystawowe.

NIE dla legalizacji homoseksualizmu

Numer 49 - 05.11.2011
W zeszłym miesiącu premier Wielkiej Brytanii Dawid Cameron zagroził krajom afrykańskim obcięciem pomocy humanitarnej, jeżeli nie złagodzą podejścia do homoseksualistów. Szantaż się nie udał. Afryka woli żyć biedniej, ale po swojemu.

-->