Świat

„Jakaś cholerna Dania!”

Numer 14 - 24.09.2011
Były minister ds. bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii, prominentny polityk Partii Pracy sir Alan West, obraził Duńczyków i Belgów podczas konferencji na temat obronności w Londynie.

Iran oskarża

Numer 14 - 24.09.2011
Dyplomaci USA, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz innych krajów europejskich na znak protestu opuścili w czwartek, 22 września, salę Zgromadzenia Ogólnego ONZ-u w Nowym Jorku.

Tunel dla misia

Numer 14 - 24.09.2011
Koale potrzebują lepszej ochrony – wynika z czwartkowego raportu australijskiego senatu. Obrońcy torbaczy alarmują, że coraz więcej tych zwierząt ginie pod kołami samochodów. W senackim raporcie znalazły się zalecenia dla lokalnych władz, by m.in. ograniczyć dopuszczalna prędkość dla kierowców i wyznaczyć ścieżki „przyjazne koali”.

Testy na embrionach

Numer 14 - 24.09.2011
Niemiecki Bundestag przychylił się do uchwalenia ustawy dopuszczającej badania genetyczne na embrionach. Ustawa dotyczy embrionów powstałych w wyniku sztucznego zapłodnienia. Niemcy od lat debatowali nad stworzeniem takiej możliwości. Badania genetyczne mają w zamyśle ustawodawców wykluczyć ewentualne wady genetyczne płodu, takie jak np. obciążenie chorobą genetyczną.

Napadamy i już

Numer 15 - 26.09.2011
Zachód się rozbraja, a Rosja zwiększa siły w swoim zachodnim regionie – alarmują fińscy analitycy. Z kolei rosyjscy mówią o wojskowej impotencji NATO. Zdaniem analityków rosyjska armia stawia na szybkość.

Córki dołączą do synów?

Numer 15 - 26.09.2011
Wniosek o dopisanie do hymnu państwowego Austrii „córek” trafi już na początku października do parlamentu – donosi austriacki dziennik „Die Presse”.

Ziobro i Czabański idą do Strasburga

Numer 15 - 26.09.2011
Europoseł Zbigniew Ziobro poinformował, że złożył w Parlamencie Europejskim interpelację do Komisji Europejskiej. Pismo dotyczy „łamania wolności słowa i dyskryminacji niektórych wydawców ze względów politycznych w Polsce”.

Nie chcą pracować

Numer 15 - 26.09.2011
Komisja Europejska chce, by unijni urzędnicy w dobie kryzysu pracowali więcej. Na to jednak nie chcą się zgodzić związki zawodowe i grożą strajkiem.

Putin namaszczony na prezydenta

Numer 15 - 26.09.2011
W sobotę, 24 września, na zjeździe prokremlowskiej partii Jedna Rosja Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin oficjalnie ogłosili, że zamierzają po najbliższych wyborach prezydenckich zamienić się rolami.

USA: Nie dla Palestyny

Numer 13 - 23.09.2011
Stany Zjednoczone nie zgodzą się na uznanie państwa palestyńskiego, więc nadzieje Palestyńczyków nie mają szans na spełnienie. Prezydent Obama powiedział to wprost prezydentowi Autonomii Palestyńskiej Mahmudowi Abbasowi. Oznacza to zmianę stanowiska USA. Izraelskie naciski, by nie uznawać palestyńskich roszczeń, okazały się skuteczne.

-->-->