Świat

Pomoc Polaków jest konieczna

Numer 262 - 19.07.2012
Bez pomocy NATO i polskich myśliwców nie bylibyśmy w stanie obronić naszej przestrzeni powietrznej – mówi litewski politolog Vytis Jurkonis. Jak na Litwie oceniono wtorkowe wtargnięcie rosyjskich bombowców w przestrzeń powietrzną państw bałtyckich?

Cios w serce reżimu

Numer 262 - 19.07.2012
Syria Zaufani ministrowie Al-Asada zginęli w zamachu. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się ugrupowanie rebelianckie Liwa-al-Islam (Brygada Islamu) oraz Wolna Armia Syryjska (FSA).

Wschód liczy na pomoc USA

Numer 262 - 19.07.2012
Romney będzie mógł podczas swojej wizyty w Polsce zapoznać się z sytuacją w regionie, a zwłaszcza dowiedzieć się o szczegółach polityki Rosji wobec Europy. Dlaczego Mitt Romney, republikański kandydat na prezydenta USA, chce przyjechać 31 lipca do Polski?

Al-Kaida rządzi w Timbuktu

Numer 262 - 19.07.2012
W zbuntowanej północnej części Mali od trzech tygodni rządzą radykalni fundamentaliści islamscy, którzy za pomocą brutalnych represji wprowadzają swoją wersję szariatu. Rząd w Bamako rozważa odebranie islamistom Timbuktu siłą. Przy wsparciu Zachodu.

Trochę jak starszy brat Putina

Numer 261 - 18.07.2012
WŁOCHY Trzykrotny były premier Sylvio Berlusconi zamierza wrócić do aktywnej polityki. W ramach wielkiego powrotu już planuje spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Zamierza porozmawiać z nim „o wszystkim”.

Niemcy chcą odebrać dzieci rodzinie z Bytomia

Numer 261 - 18.07.2012
Dziś rano Sąd Rejonowy w Bytomiu ma ogłosić decyzję w sprawie wydania niemieckiemu urzędowi ds. dzieci i młodzieży (tzw. Jugendamtowi) dwojga polskich dzieci. Dwuletni Dawid i pięcioletni Daniel mają trafić do niemieckiej rodziny zastępczej. Pełnomocnik rodziców mecenas Markus Matuschczyk twierdzi jednak, że zostali oni podczas pobytu w Niemczech bezpodstawnie pozbawieni praw rodzicielskich.

Ukraina eksportuje ludzkie organy

Numer 261 - 18.07.2012
śledztwo Milicja dokonała makabrycznego odkrycia: w republice handluje się ludzkimi ciałami, by pobrać z nich materiał na implanty i przeszczepy dla klientów – głównie z USA.

68. rocznica wyzwolenia Ankony

Numer 261 - 18.07.2012
WŁOCHY Bitwa o Ankonę była bitwą o wolną Polskę – mówili uczestnicy obchodów 68. rocznicy wyzwolenia Ankony przez 2. Korpus Polski. We wtorek we włoskim Loreto żołnierzom gen. Władysława Andersa oddano hołd apelem poległych i uroczystą mszą św.

Mocne uderzenie syryjskiej opozycji

Numer 261 - 18.07.2012
Syryjscy partyzanci ogłosili początek ogólnokrajowej ofensywy przeciw wojskom rządowym. Moskwa tymczasem uparcie sprzeciwia się wprowadzaniu sankcji przeciw rządowi Baszara al-Asada, grożąc kolejnym wetem w Radzie Bezpieczeństwa.

Koniec niemieckiej solidarności

Numer 261 - 18.07.2012
Władze Bawarii zapowiedziały, że skierują do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego skargę przeciwko wymogowi dalszego wspierania finansowego landów wschodnich. W zeszłym roku Bawaria przekazała postenerdowskim krajom związkowym aż 3,6 mld euro.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama