Świat

Socjaliści wygrają, ale będą potrzebowali sojuszników

Numer 229 - 11.06.2012
Francja Ponad 6500 kandydatów walczyło w pierwszej turze wyborów parlamentarnych o 577 mandatów w Zgromadzeniu Narodowym, izbie niższej parlamentu. Wynik wyborów ma decydujące znaczenie dla nowego prezydenta Francji François Hollande´a. Od liczby mandatów zdobytych przez socjalistów będzie bowiem zależało, czy wdroży swój program bez wsparcia mniejszych partii lewicowych.

UEFA ukarze rosyjskich kibiców

Numer 229 - 11.06.2012
13 czerwca Komisja Kontroli i Dyscypliny UEFA zadecyduje, jak ukarać Rosyjski Związek Piłki Nożnej za zachowanie rosyjskich kibiców na meczu z Czechami i po nim. Po meczu grupa Rosjan zaatakowała czterech polskich stewardów, którzy zatrzymali jednego z kibiców. Filmik z bijatyki z Polakami obiegł cały internet.

Kurs na unię polityczną i marka-2

Numer 228 - 09.06.2012
Niemcy Zdaniem kanclerz Angeli Merkel jedynym sposobem na przezwyciężenie kryzysu w Europie jest poszerzenie kompetencji instytucji unijnych i zwiększenie kontroli w państwach członkowskich. Ale według najnowszych sondaży jej rodacy mają dość ratowania Eurolandu i coraz bardziej tęsknią za starą walutą.

O czym przypomina diamentowy jubileusz?

Numer 228 - 09.06.2012
„Szkoda, że państwo tego nie widzą!” – chciało się powiedzieć podczas oglądania dwóch spektakularnych widowisk ostatniego wee­kendu: parady łodzi po Tamizie i koncertu gwiazd na zaimprowizowanej scenie przed pałacem Buckingham.

Naciski w kokpicie

Numer 228 - 09.06.2012
Katastrofa Kolejne źródła potwierdzają, że rosyjscy śledczy badający przyczyny katastrofy samolotu Suchoj Superjet 100 będą się trzymali wersji o winie czynnika ludzkiego.

Rosja nadal zagraża Gruzji

Numer 228 - 09.06.2012
Stosunki międzynarodowe Nikt nie może zagwarantować, że Rosja znów nie znajdzie się w zbrojnym konflikcie z Gruzją – powiedziała amerykańska sekretarz stanu w wywiadzie dla gruzińskiej telewizji.

Medialna nagonka na Polskę

Numer 228 - 09.06.2012
W dzień otwarcia mistrzostw w piłce nożnej w Polsce europejskie media znów donosiły o domniemanym rasizmie na polskich stadionach. Holenderski dziennik „De Telegraaf” opublikował wywiad z kapitanem reprezentacji Holandii Markiem van Bommelem. Piłkarz twierdzi, że podczas treningu w środę w Krakowie polscy kibice obrzucili drużynę rasistowskimi obelgami.

Łupki mogą dać zwycięstwo Romneyowi

Numer 227 - 08.06.2012
Obrona taniego gazu i ropy z łupków może przynieść zwycięstwo republikańskiemu kandydatowi na prezydenta Stanów Zjednoczonych Mittowi Romneyowi. Amerykańskie koncerny paliwowe rozpoczęły wielką kampanię, która może przesądzić o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich.

A jednak oskarżą pilotów

Numer 227 - 08.06.2012
KATASTROFA Aleksander Jabłoncew, dowódca rosyjskiego samolotu Suchoj Superjet 100, który rozbił się w Indonezji, może zostać pośmiertnie oskarżony o „chuligaństwo w przestworzach”.

„Niewinny błąd” Obamy

Numer 227 - 08.06.2012
USA Zdaniem amerykańskiego prawnika Menachema Rosensafta wypowiedź Baracka Obamy o „polskich obozach śmierci” była zaledwie „błędem frazeologicznym”, ale samo określenie jest „geograficznie poprawne”.


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama