reklama


Świat

Jak podgrzewano atmosferę przed marszem

Numer 232 - 14.06.2012
Czy warto było zrezygnować z pochodu i nie prowokować Polaków? Wydaje mi się, że nie – ocenił wtorkowy przemarsz rosyjskich kibiców w Warszawie Aleksandr Szprygin, szef prokremlowskiego Wszechrosyjskiego Związku Kibiców.

Berlin w końcu uhonorował Reagana

Numer 231 - 13.06.2012
NIEMCY Przez wiele lat współrządzący niemiecką stolicą postkomuniści z PDS skutecznie blokowali jakąkolwiek inicjatywę upamiętnienia Ronalda Reagana. Dopiero rządząca obecnie wielka koalicja CDU/SPD pozwoliła, aby w 25. rocznicę słynnego przemówienia ówczesnego amerykańskiego prezydenta odsłonić tablicę na jego cześć.

Bitwa o Schengen w PE

Numer 231 - 13.06.2012
UE Parlament Europejski debatował wczoraj nad decyzją ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Unii Europejskiej o przywróceniu kontroli na granicach strefy Schengen. Decyzja ta rozsierdziła europosłów. Zagrozili, że zerwą stosunki z duńską prezydencją.

100 tysięcy manifestantów przeciw Putinowi

Numer 231 - 13.06.2012
Z dwóch rosyjskich demonstracji, które odbyły się we wtorek – w Warszawie i w Moskwie – do historii przejdzie moskiewska. „Rosja będzie wolna!” – krzyczało kilkadziesiąt tysięcy osób w centrum rosyjskiej stolicy. Policja twierdzi, że zebrało się tylko ok. 18 tys. manifestantów, organizatorzy – że już na początku było ich 50 tys.

Mecz Polska – Rosja widziany z Zachodu

Numer 231 - 13.06.2012
EURO 2012 Niemieckie i austriackie media ostrzegały wczoraj przed eskalacją nastrojów podczas meczu Polska – Rosja. Za złą atmosferę winią „niechęć Polaków do Rosjan, wynikającą z doświadczeń historycznych, i skłonność rosyjskich kibiców do prowokacji.”

Dzieci jako żywe tarcze

Numer 231 - 13.06.2012
SYRIA Rosnąca brutalność władz wobec ludności cywilnej, zwłaszcza dzieci, oraz rozszerzanie się walk na główne syryjskie miasta świadczy zdaniem ekspertów o słabnięciu reżimu Al-Asada. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez interwencji z zewnątrz.

Wieszają portrety Stalina i nienawidzą obcych

Numer 231 - 13.06.2012
W związku z opublikowaniem zdjęcia Aleksandra Szprygina, szefa Wszechrosyjskiego Związku Kibiców, na którym wyciąga rękę w hitlerowskim pozdrowieniu, rodzą się pytania o powiązania kierowanej przez niego organizacji z rosyjskimi ruchami szowinistycznymi propagującymi rasizm.

Minister sportu broni wandali

Numer 230 - 12.06.2012
Euro 2012 Po meczu z Czechami UEFA zagroziła rosyjskiej reprezentacji postępowaniem dyscyplinarnym. Część rosyjskich urzędników uspokaja swoich kibiców, inni podgrzewają atmosferę.

OECD chwali pracę po grób

Numer 230 - 12.06.2012
Żyjemy coraz dłużej... narażając systemy emerytalne na niewydolność i załamanie – do takich i kilku innych wniosków doszli autorzy opublikowanego wczoraj raportu międzynarodowej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Dwupak jest bublem

Numer 230 - 12.06.2012
Zdaniem posła PiS-u i byłego wiceministra spraw zagranicznych Krzysztofa Szczerskiego dwupak to kolejny bubel prawny omijający unijne traktaty. – Sześciopak, dwupak, pakt fiskalny. Pomysł na nową strefę euro zmierza w kierunku ścisłego nadzoru nad państwami, łamiąc przy tym fundamentalne zasady, takie jak poszanowanie dla prawa unijnego i równości państw – mówi Szczerski „Codziennej”.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama