Świat

Udana obława na pedofilów

Numer 250 - 05.07.2012
Wiedeń Austriackiej policji udało się zatrzymać 227 osób posiadających i rozpowszechniających w sieci filmy pornograficzne z udziałem dzieci. W akcję o kryptonimie „Carole” włączyli się policjanci ze 141 państw świata. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 70 lat, wśród nich znaleźli się m.in. nauczyciele i wychowawcy przedszkolni.

Rosja dyktuje warunki Unii

Numer 250 - 05.07.2012
Moskwa cały czas odwleka za pomocą różnych kruczków prawnych ratyfikację swojej umowy ze Światową Organizacją Handlu (WTO). Jednocześnie szykuje się do przerzucenia na inne kraje kosztów swojego wyboru. Również na Unię Europejską. Do 4 lipca Rosja powinna była ratyfikować umowę z WTO i stać się – przynajmniej teoretycznie – normalnym państwem na światowym rynku.

Ukraińcy nie godzą się na rosyjski

Numer 250 - 05.07.2012
Kijów Po uchwaleniu ustawy podnoszącej status języka rosyjskiego opozycyjni demonstranci starli się z milicją, szef parlamentu podał się do dymisji, a prezydent Janukowycz zagroził przyspieszeniem wyborów do parlamentu.

Były prezydent w opałach

Numer 250 - 05.07.2012
Francja Funkcjonariusze paryskiej Brygady Finansowej przeszukali dom i biura byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, w ramach śledztwa ws. nielegalnego finansowania jego kampanii prezydenckiej w 2007 r. Adwokat Sarkozy’ego twierdzi, że rewizje były niepotrzebne.

Bruksela pod ostrzałem

Numer 250 - 05.07.2012
Niemcy krytykują nieprzemyślane wydatki brukselskich urzędników. Sekretarze stanu w kilku niemieckich ministerstwach ostro zaatakowali urzędników UE. Jak podał wczoraj niemiecki „Bild”, rząd w Berlinie dysponuje raportem demaskującym unijny proceder marnotrawienia pieniędzy podatników i ma gotowy plan na ograniczenie brukselskich wydatków na poziomie administracji.

Odpowiedź na amerykańskie sankcje

Numer 249 - 04.07.2012
ROSJA W parlamencie pojawił się projekt prawa, które będzie odpowiedzią na „ustawę Magnickiego”. Ponieważ Amerykanie mają zamiar m.in. blokować konta i majątki urzędników oskarżanych o naruszanie praw człowieka, Duma zamierza... zakazać urzędnikom posiadania majątków za granicą.

Łukaszenka pręży muskuły

Numer 249 - 04.07.2012
BIAŁORUŚ Pokażemy całemu światu, jak należy bronić narodowych interesów. Białorusini dokonali ostatecznego wyboru na rzecz niepodległości, popierając polityczny kurs państwa – oznajmił we wtorek prezydent Aleksander Łukaszenka.

Rosyjskie interesy w Syrii

Numer 249 - 04.07.2012
Do Turcji uciekają kolejni syryjscy oficerowie i żołnierze, którzy nie chcą uczestniczyć w wojnie domowej. Tymczasem prezydent Syrii Baszar al-Asad przeprosił Ankarę za zestrzelenie tureckiego samolotu wojskowego.

Teheran chce odciąć świat od ropy

Numer 249 - 04.07.2012
Iran Parlament pracuje nad ustawą wzywającą władze w Teheranie do zamknięcia cieśniny Ormuz dla tankowców z krajów UE. To odwet za embargo na irańską ropę.

Antyłupkowe lobby uderza w Polskę

Numer 249 - 04.07.2012
Komisja Europejska poszukuje firmy, która sporządziłaby dla niej ekspertyzę na temat możliwości regulacji ryzyka wynikającego z wydobycia gazu z łupków. To wyraźna wolta. Jeszcze w styczniu KE oceniła, że nie ma potrzeby tworzenia nowych przepisów.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama