Świat

Koniec z dietami CUD

Numer 68 - 29.11.2011
Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Teksańskiego od lat pracują nad formułą pigułki spalającej tłuszcz. Za rok pierwsze testy na ludziach. Siedem lat temu badaczom udało się zredukować o 30 proc. masę ciała myszy. W przypadku małp odnotowano utratę ok. 11 proc. masy ciała w cztery tygodnie. Zwierzęta dostawały pigułkę znaną pod nazwą Adipotide. Preparat ten wysysa tłuszcz z komórek. W 2012 r.

Przegrana kandydata Kremla

Numer 68 - 29.11.2011
Kandydat wspierany przez Kreml przegrał drugą turę wyborów prezydenckich w Osetii Południowej. Faworyzowany przez Kreml 41-letni minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Anatolij Bibilow uzyskał 40 proc. głosów. Jego kontrkandydatkę, byłą minister edukacji Ałłę Dżiojewą, wsparło ok. 57 proc. głosujących. Były to pierwsze wybory prezydenckie od rosyjsko-gruzińskiej wojny w sierpniu 2008 r.

Islamiści prowadzą

Numer 68 - 29.11.2011
Wczoraj rozpoczął się maraton wyborczy w Egipcie. W trzech dwudniowych turach Egipcjanie wybiorą do stycznia 2012 r. izbę niższą parlamentu. Największe szanse na zwycięstwo ma islamska Wolność i Sprawiedliwość. Partiom przydzielono takie obrazki, jak banany, odkurzacze lub czołgi, by mogli je odróżnić wyborcy, którzy nie umieją czytać.

Instrukcja fałszowania wyników wyborów

Numer 68 - 29.11.2011
„Dziennikarzy i obserwatorów wysłać do sprawdzenia skargi wyborczej w oddalonym rejonie, w ten sposób pozbędziemy się ich z lokalu do głosowania” – taką instrukcję dla komisji wyborczych w północno-zachodniej części moskiewskich przedmieść opublikowała gazeta „Kommiersant”. Zawiera ona kilkadziesiąt prostych sposobów „odsuwania dziennikarzy i obserwatorów od procesu głosowania i liczenia głosów”.

Lepiej być chorym niż biednym

Numer 68 - 29.11.2011
Greccy lekarze alarmują: drastycznie wzrosła liczba pacjentów zainfekowanych wirusem HIV. Z lęku przed życiem w nędzy wiele osób celowo sięga po zakażone strzykawki. Nosiciele HIV mogą liczyć na 700 euro dodatkowej pomocy socjalnej.

Junta powinna oddać władzę

Numer 66 - 26.11.2011
Dziesiątki tysięcy ludzi zebrało się na największej od obalenia Hosniego Mubaraka demonstracji na pl. Tahrir w Kairze. Po tygodniu krwawych walk z policją demonstranci nie chcą połowicznych działań i domagają się przekazania całej władzy w ręce cywilnego rządu.

Kolorowe kulki zamiast kart wyborczych

Numer 66 - 26.11.2011
W piątek obywatele Gambii, najmniejszego państwa Afryki, liczącego zaledwie 1,7 mln mieszkańców, ustawiali się w kolejkach do urn, by wybrać prezydenta. Głosowanie wyglądało jednak inaczej niż w większości krajów Czarnego Lądu.

Rekordowa waga

Numer 66 - 26.11.2011
W Berlinie urodziło się dziecko ważące 6 kg. Lekarze są w szoku, bo obyło się bez cesarskiego cięcia. Według naszych informacji nigdy wcześniej w Niemczech nie zdarzyło się, w każdym razie brak informacji na ten temat, by przy tak dużej wadze dziecka poród odbył się drogą naturalną – powiedział ordynator berlińskiego Charité Wolfgang Heinrich. Chłopiec jest zdrowy i ma się dobrze.

Wyglądali kobieco...

Numer 66 - 26.11.2011
Sąd w stolicy Kamerunu, Jaunde, skazał trzech mężczyzn na karę 5 lat więzienia za homoseksualizm. W Sudanie dostaliby karę śmierci. Mężczyźni odpierają zarzuty. – Zostali aresztowani tylko dlatego, że wyglądali kobieco – twierdzi ich adwokat Alice Nkom. Homoseksualizm jest w Kamerunie zakazany.

Cywilizacja wychodkowa

Numer 66 - 26.11.2011
Europa w panice, bo grozi jej recesja. Panikuje też sama Angela Merkel, przywódczyni potęgi gospodarczej, bo za chwilę jej ojczyzna już nie będzie potęgą. A w Polsce? U nas po staremu, czyli do głosu doszła hołota i nadaje ton życiu publicznemu, jeśli tak to życie można nazwać.