reklama


Świat

Putin na obiedzie u Angeli Merkel

Numer 223 - 02.06.2012
Niemcy Prezydent Rosji złożył wczoraj w Berlinie swoją pierwszą oficjalną wizytę w RFN od czasu objęcia najwyższego urzędu w Federacji Rosyjskiej. Z kanclerz Angelą Merkel rozmawiał o Syrii, Iranie, Afganistanie, gospodarce, energetyce i obronie antyrakietowej.

Duński wykładowca szpiegował dla Rosji

Numer 223 - 02.06.2012
DANIA Sąd w Kopenhadze skazał 49-letniego nauczyciela akademickiego na karę więzienia za współpracę z rosyjskim wywiadem.

Szansa na poznanie prawdy

Numer 223 - 02.06.2012
Prezydent USA Barack Obama wystosował list do prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, w którym żałuje swojego błędu i stwierdza, że „nie było polskich obozów śmierci”. Nawet niektórzy politycy PO uważają, że to za mało.

Rejestrator niewygodny dla Rosji

Numer 222 - 01.06.2012
Indonezja Ratownikom pracującym na miejscu katastrofy samolotu Suchoj Superjet 100 w dolinie góry Salak na wyspie Jawa udało się odnaleźć drugą czarną skrzynkę. – Znaleźliśmy parametryczny rejestrator pokładowy w środę. Nie jest on uszkodzony ani spalony – cytuje słowa oficjalnego przedstawiciela zespołu ratowniczego agencja Interfax.

Polska – ofiara czarnego piaru

Numer 222 - 01.06.2012
Były kapitan reprezentacji futbolowej Wielkiej Brytanii Sol Campbell, zapytany w programie BBC, co sądzi o Euro 2012, troskliwie doradzał: „Zostańcie w domu, nie ryzykujcie wyjazdu, bo możecie wrócić w trumnie”. Skąd biorą się podobne stwierdzenia i czy można im przeciwdziałać? Myślę, że można. Ale najpierw diagnoza, potem terapia.

Putin jedzie na Zachód

Numer 222 - 01.06.2012
Rosja, Białoruś W pierwszą zagraniczną podróż nowy-stary rosyjski prezydent pojechał do swojego głównego sojusznika Aleksandra Łukaszenki. Potem uda się do Berlina i Paryża. Nad Warszawą przeleci.

Pochwała patriotyzmu Orbána

Numer 222 - 01.06.2012
Budapeszt Były kanclerz Austrii Wolfgang Schüssel wyraził wczoraj swoje poparcie dla polityki premiera Viktora Orbána. – To dobrze, że Austria i Węgry są nie tylko sąsiadami, ale również partnerami – podkreślił wczoraj Schüssel.

Zmuś Baracka Obamę do przeprosin

Numer 222 - 01.06.2012
USA W oficjalnym serwisie internetowym Białego Domu utworzono petycję, której autorzy domagają się od Baracka Obamy przeprosin za mówienie o „polskich obozach śmierci”.

Ignorant w Białym Domu

Numer 222 - 01.06.2012
Najważniejsze gazety w USA krytycznie skomentowały słowa Baracka Obamy, które wypowiedział podczas ceremonii wręczenia Medalu Wolności dla Jana Karskiego.

Kwartet zamiast tandemu

Numer 221 - 31.05.2012
Unia Europejska Francja ma dość niemieckich oszczędności i chce, by więcej krajów Europy ciągnęło wspólny wózek. Nowy francuski prezydent François Hollande powiedział, że czas francusko-niemieckiego tandemu jako siły napędowej Unii Europejskiej dobiega końca. „Potrzebujemy też innych członków Unii – orzekł. – Nie wolno ich wykluczać, mówiąc: poczekajcie, aż my się dogadamy”.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama