reklama


Świat

Saudyjczycy ostrzegają USA

Numer 221 - 31.05.2012
Zbrojenia Były dyplomata Denis Ross potwierdził we wtorek, że król Arabii Saudyjskiej Abdullah wyraźnie ostrzegł USA, iż jeśli Iran uzyska broń jądrową, Arabia Saudyjska również będzie dążyła do jej posiadania.

Słony rachunek za energię odnawialną

Numer 221 - 31.05.2012
Gigantyczne koszty przestawienia niemieckiej energetyki z tradycyjnej (w tym atomowej) na odnawialną wywołały obawy, że projekt ten ulegnie całkowitemu załamaniu.

Organy za iPada

Numer 221 - 31.05.2012
Raport WHO Według Światowej Organizacji Zdrowia rocznie na czarnym rynku sprzedaje się 10 tys. ludzkich organów. „Oddać nerkę, kupić nowego iPada” – według brytyjskiego „Guardiana” w taki właśnie sposób reklamuje swoje usługi w Chinach pośrednik w handlu organami.

Polska pogłębia deficyt demokracji w UE

Numer 221 - 31.05.2012
UE W Irlandii kwestia przyjęcia paktu fiskalnego jest poddawana ogólnonarodowemu referendum. Nad Wisłą rząd odmawia prawa do debaty nad paktem nawet parlamentarzystom.

Wpadka Obamy utrudni mu reelekcję

Numer 221 - 31.05.2012
USA Komentarze mediów po wypowiedzi Baracka Obamy o „polskich obozach śmierci”, a zwłaszcza informacje o oburzeniu Polonii, wskazują na jej rosnące znaczenie w amerykańskich wyborach prezydenckich. „Honorując bohatera II wojny światowej, Obama niemal rozpoczął wojnę z Polską”

Irlandia pod presją UE

Numer 221 - 31.05.2012
Irlandczycy są znani z przekory. W 2001 r. odrzucili w referendum traktat z Nicei, siedem lat później traktat lizboński. Później pod presją unijnych gróźb Irlandia dawała za wygraną i upokorzona przyjmowała warunki Brukseli. Teraz czas na pakt fiskalny, który według zamysłu UE ma zdyscyplinować prace nad budżetami narodowymi.

Jan Karski uhonorowany

Numer 220 - 30.05.2012
USA W Waszyngtonie Adam Daniel Rotfeld, były szef polskiego MSZ-etu, odebrał od Baracka Obamy Prezydencki Medal Wolności przyznany pośmiertnie Janowi Karskiemu, emisariuszowi rządu londyńskiego.

Były premier powalczy z islamistą

Numer 220 - 30.05.2012
Egipt Grupa demonstrantów zaatakowała w poniedziałek sztab wyborczy kandydującego w wyborach prezydenckich Ahmeda Szafika. Według relacji telewizji egipskiej napastnicy podpalili budynek. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić i obeszło się bez ofiar i większych strat materialnych.

Lenin za 1 euro i schron Honeckera

Numer 220 - 30.05.2012
Burmistrz saksońskiego miasteczka Riesa zakończyła wieloletni spór o 3,5-metrową statuę Lenina, wystawiając ją na licytację z ceną wywoławczą 1 euro. Tym samym Saksończykom zniknie z oczu ostatni pomnik tego ludobójcy. Na terenie Niemiec do dziś straszą symbole komunistycznego reżimu.

Rygor, NATO i euro

Numer 220 - 30.05.2012
RZYM W stolicy Włoch odbył się wczoraj włosko-polski szczyt międzyrządowy. Donald Tusk i włoski premier Mario Monti zapowiedzieli zacieśnienie współpracy ekonomicznej i militarnej. Szefowie rządów nie szczędzili sobie komplementów. Nic dziwnego, w końcu część z 6,3 mld euro, które Polska ma przekazać z rezerw NBP na fundusz ratowania euro w MFW, trafi właśnie do Włoch.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama