Świat

Rośnie napięcie między Ankarą i Damaszkiem

Numer 242 - 26.06.2012
Syria–Turcja Po zestrzeleniu tureckiego samolotu przez Syryjczyków, uzbrojone grupy zaatakowały z terytorium Turcji syryjskie posterunki graniczne.

Kijów liczy na Euro, by przykryć swoje winy

Numer 242 - 26.06.2012
Niezwykle ważne jest, by nawet wtedy, gdy uwaga świata jest zwrócona ku Euro 2012, europejscy politycy nie zapomnieli o łamaniu praw człowieka na Ukrainie. Wsparcie dla ukraińskiej opozycji jest szczególnie istotne teraz, gdy pojawiły się informacje w mediach, że ukraińska prokuratura oskarżyła Julię Tymoszenko o wyprowadzenie ponad

Tymoszenko skazana i znów oskarżona

Numer 242 - 26.06.2012
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko poinformowała, że z powodu kłopotów ze zdrowiem nie może stawić się w sądzie w Charkowie, w którym rozpoczęto kolejną sprawę przeciwko niej. Już skazana Tymoszenko przebywa w żeńskiej kolonii karnej pod Charkowem.

To już pewne. Islamista wygrał wybory

Numer 241 - 25.06.2012
Egipt Kandydujący z ramienia Bractwa Muzułmańskiego Mohamed Mursi został wczoraj oficjalnie ogłoszony nowym prezydentem Egiptu. Islamista zdobył 51,8 proc. głosów, pokonując tym samym swojego rywala Ahmeda Szafika.

NATO zajmie się sprawą tureckiego myśliwca

Numer 241 - 25.06.2012
Syria–Turcja Zaostrza się konflikt między Ankarą a Damaszkiem. Powodem ostatnich tarć jest zestrzelenie przez syryjską obronę przeciwlotniczą tureckiego myśliwca. Wczoraj tureckie ekipy poszukiwawcze namierzyły wrak zestrzelonego w piątek samolotu.

Waleczny jak katolik

Numer 241 - 25.06.2012
Kościół katolicki w USA rozpoczął dwutygodniową akcję protestacyjną przeciwko forsowanej przez administrację Baracka Obamy kontrowersyjnej reformie służby zdrowia. Kościół nie chce, by instytucje działające pod jego auspicjami, tj. uniwersytety, szpitale i organizacje charytatywne, były zmuszane do finansowania środków poronnych, antykoncepcji i sterylizacji.

Brytyjczycy porzucą funta?

Numer 241 - 25.06.2012
Londyn Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair zasygnalizował możliwość przystąpienia jego państwa do strefy euro. Ale pod pewnymi warunkami. W wywiadzie dla BBC Blair stwierdził: „Jak Europa znowu ruszy do przodu, to Wielka Brytania stanie przed bardzo interesującym wyborem”.

Niemcy chcą superpaństwa

Numer 241 - 25.06.2012
Wspólny europejski rząd, na którego czele stanie wybierany w wyborach powszechnych prezydent, umocnienie pozycji Parlamentu Europejskiego i ograniczenie kompetencji państw członkowskich na rzecz instytucji unijnych – taką wizję UE przedstawił w sobotę minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

Gauck wstrzymuje się z podpisaniem paktu fiskalnego

Numer 240 - 23.06.2012
SPD i Zieloni po wielu perturbacjach zgodzili się poprzeć rządowy projekt paktu fiskalnego podczas najbliższego głosowania w Bundestagu, ale to nie koniec sporu. Wczoraj Die Linke zapowiedziała, że zaskarży ustawę o Europejskim Mechanizmie Stabilizacyjnym i pakcie fiskalnym do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

Obama ma swoje Watergate

Numer 240 - 23.06.2012
USA Republikanie oskarżają Obamę o próbę ukrycia prawdy o operacji „Szybcy i Wściekli”, w ramach której rząd USA zgodził się na zakup i przemyt ok. 1,6 tys. sztuk broni dla meksykańskich gangów.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama