Świat

Prowokatorów u nas dostatek

Numer 233 - 15.06.2012
Ledwo UEFA ukarała Rosyjski Związek Piłki Nożnej za zachowanie rosyjskich kibiców na meczu z Czechami, a już wszczęła kolejne postępowanie dyscyplinarne – za zachowanie Rosjan na stadionie w czasie meczu z Polską.

Nie miała pieniędzy. Zabili jej dziecko

Numer 233 - 15.06.2012
Chiny Władze lokalne w chińskiej prowincji Shaanxi zmusiły 23-letnią kobietę do usunięcia siedmiomiesięcznego płodu, bo nie było jej stać na zapłacenie kary za złamanie zakazu posiadania więcej niż jednego dziecka.

Zdjęcia naszego dziennikarza obiegły cały świat

Numer 233 - 15.06.2012
Pobicie dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie” Wojciecha Muchy zostało odnotowane m.in. przez amerykańskie, kanadyjskie, brytyjskie, irlandzkie, rosyjskie i białoruskie media.

Media wciąż podsycają antypolskie nastroje

Numer 233 - 15.06.2012
Właściwie od pięciu lat, odkąd Polska i Ukraina zwyciężyły w konkursie na organizację Euro 2012, w brytyjskich mediach zaczęły krążyć artykuły o rzekomej neonazistowskiej subkulturze w obu tych krajach.

Senatorowie żądają sankcji na rosyjską broń

Numer 232 - 14.06.2012
Komitet obrony amerykańskiego Senatu zażądał od Pentagonu nałożenia sankcji na największego eksportera rosyjskiej broni, centrale „Rosoboroneksport”. Senatorowie uważają, że Rosjanie pomagają Iranowi w budowie rakiet balistycznych (międzykontynentalnych). Takie dane zawiera raport amerykańskiego National Intelligence Council, który otrzymał Senat.

Węgierska prawica broni klubów „GP”

Numer 232 - 14.06.2012
Budapeszt W programie publicystycznym „Głośna większość”, wyemitowanym 12 czerwca w telewizji Echo, doszło do debaty na temat ruchów obywatelskich na Węgrzech. W dyskusji pojawił się również temat klubów „Gazety Polskiej”.

Bankruci na łasce Brukseli

Numer 232 - 14.06.2012
UE Parlament Europejski uchwalił wczoraj podczas sesji plenarnej w Strasburgu tzw. dwupak, serię przepisów zwiększających unijny nadzór nad budżetami narodowymi w strefie euro.

Jak podgrzewano atmosferę przed marszem

Numer 232 - 14.06.2012
Czy warto było zrezygnować z pochodu i nie prowokować Polaków? Wydaje mi się, że nie – ocenił wtorkowy przemarsz rosyjskich kibiców w Warszawie Aleksandr Szprygin, szef prokremlowskiego Wszechrosyjskiego Związku Kibiców.

Berlin w końcu uhonorował Reagana

Numer 231 - 13.06.2012
NIEMCY Przez wiele lat współrządzący niemiecką stolicą postkomuniści z PDS skutecznie blokowali jakąkolwiek inicjatywę upamiętnienia Ronalda Reagana. Dopiero rządząca obecnie wielka koalicja CDU/SPD pozwoliła, aby w 25. rocznicę słynnego przemówienia ówczesnego amerykańskiego prezydenta odsłonić tablicę na jego cześć.

Bitwa o Schengen w PE

Numer 231 - 13.06.2012
UE Parlament Europejski debatował wczoraj nad decyzją ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Unii Europejskiej o przywróceniu kontroli na granicach strefy Schengen. Decyzja ta rozsierdziła europosłów. Zagrozili, że zerwą stosunki z duńską prezydencją.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama