Świat

Delors: Polska prezydencja jest pomijana!

Numer 6 - 15.09.2011
Jacques Delors, były przewodniczący Komisji Europejskiej, powiedział, że Europa ignoruje polską prezydencję.

Serbia nieugięta w sprawie Kosowa

Numer 101 - 09.01.2012
W sobotę po liturgii bożonarodzeniowej w głównym monasterze Serbskiej Cerkwi Prawosławnej Visoki Deczani w Kosowie prezydent Serbii Boris Tadić zapowiedział, że nigdy nie uzna niepodległości Kosowa. Prezydent rozpoczął swoją wizytę w Kosowie w piątek. Serbskie media podkreślają, że obecność Tadicia w regionie dodała otuchy mniejszości serbskiej.

Polowanie na prawdę

Numer 101 - 09.01.2012
Podstawa beztroskiego funkcjonowania europejskich elit to beztroskie obchodzenie się z prawdą. Prawda jest relatywna, czyli względna, zmienna i zależna od sytuacji. Relatywizm jest filozofią dominującą w poprawnym politycznie świecie, a najgroźniejszy dla ludzkiej duszy i ludzkiego rozumu jest relatywizm etyczny.

Wełnisty macho

Numer 101 - 09.01.2012
Baran Randy miał pójść pod nóż, ale jednym skokiem zmienił swój los. Dziś jest ojcem piętnaściorga jagniąt i najsłynniejszym baranem Anglii. Randy mieszka w gospodarstwie rolnym w środkowej Anglii. Kiedy w lipcu zeszłego roku właściciel postanowił go zaszlachtować, baran przeskoczył płot i wylądował w zagrodzie dla owiec. Poszukiwania uciekiniera trwały całą dobę.

Kolejne ofiary islamistów

Numer 101 - 09.01.2012
W środę upłynął termin ultimatum, które członkowie Boko Haram postawili chrześcijanom. Wyznawcy Chrystusa mieli w ciągu trzech dni opuścić północne terytoria kraju. Ci, którzy nie zastosowali się do ultimatum, giną. 30 osób nie żyje, setki są ranne. W czwartek w zamachu bombowym na kościół w mieście Gombe zginęło sześciu chrześcijan.

Naciski na media pogrążają Wulffa

Numer 101 - 09.01.2012
W sobotę 400 osób protestowało przed siedzibą Christiana Wulffa, prezydenta Niemiec. Zebrani przed pałacem Bellevue demonstranci jako wyraz pogardy wobec prezydenta trzymali nad głowami buty. Wczoraj wyszły na jaw kolejne fakty kompromitujące głowę niemieckiego państwa.

Islamiści wygrali trzecią turę

Numer 101 - 09.01.2012
Islamska partia Wolność i Sprawiedliwość, założona przez Bractwo Muzułmańskie, wygrała trzecią i ostatnią turę wyborów do 498-osobowej izby niższej parlamentu w Egipcie, zdobywając ponad 41 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowało się islamskie ugrupowanie Al-Nour, związane z salafistami, uzyskując ponad 20 proc. poparcia.

Rosja popiera zbrodniczy reżim

Numer 101 - 09.01.2012
W Syrii w starciach z siłami bezpieczeństwa zginęło w ostatnich trzech dniach ponad 100 osób. I to mimo obecności w kraju obserwatorów Ligi Arabskiej. Ministrowie spraw zagranicznych Ligi spotkali się wczoraj w stolicy Egiptu Kairze m.in. po to, by zadecydować, czy wezwać na pomoc ONZ. Temu sprzeciwia się Rosja, która wysłała wczoraj do Syrii dwa okręty wojenne.

Trzyletni rasiści i homofoby

Numer 6 - 15.09.2011
Ponad 20 tys. uczniów trafiło w zeszłym roku na Wyspach Brytyjskich do szkolnych rejestrów homofobów i rasistów – wynika z raportu stowarzyszenia Manifesto Club, które broni wolności obywatelskich. Rejestry są prowadzone przez szkoły od 2002 r. na mocy przepisów ustanowionych przez ówczesny lewicowy rząd Partii Pracy Tony’ego Blaira.

Owce jak malowane

Numer 6 - 15.09.2011
Ośmiornica Paul to już przeszłość. Teraz to nowozelandzkie owce będą typowały zwycięskie drużyny. Stado owiec pomalowano w barwy narodowe zespołów walczących o Puchar Świata w Rugby. Mistrzostwa rozpoczęły się 9 września i potrwają do 23 października. Oryginalna forma uczczenia mistrzostw świata przyszła do głowy mieszkańcom Nowej Zelandii.