Świat

Czarna lista

Numer 53-54 - 10.11.2011
Wśród kandydatów w parlamentarnych wyborach w Rosji policja wykryła ponad 50 osób z przeszłością kryminalną. Najczęściej przyszli deputowani sądzeni byli za kradzieże, wymuszenia, rozboje, ale też za wypadki drogowe po pijanemu. Na liście kandydatów z problemami MSW nie umieściło jednak Andrieja Ługowoja z LDPR, którego Brytyjczycy oskarżyli o zamordowanie Aleksandra Litwinienki.

Muzułmanie kamienowali szatana

Numer 50 - 07.11.2011
Setki tysięcy muzułmanów przystąpiło w piątek do rytualnego kamienowania szatana. Potem złożyli ofiary ze zwierząt i ruszyli w stronę Mekki. Wczoraj zakończył się ostatni i uważany za najbardziej niebezpieczny etap hadżdżu, czyli pielgrzymki do świętego miasta muzułmanów – Mekki. Wyznawcy Allaha przez trzy dni rzucali kamieniami w trzy 25-metrowe kamienne stele symbolizujące szatana.

ON TEŻ TRUŁ Litwinienkę

Numer 51 - 08.11.2011
Brytyjska prokuratura zażąda od Rosji wydania byłego oficera KGB Dmitrija Kowtuna. Chce mu postawić zarzuty w sprawie zabójstwa Aleksandra Litwinienki – donosi „Sunday Times”. Kowtun miał pomagać w zamachu innemu b. kagebiście, Andriejowi Ługowojowi.

Propaguje poligamię i seks grupowy

Numer 51 - 08.11.2011
Władze Malezji wydały zakaz publikowania poradnika seksualnego dla muzułmanek wydanego przez „Klub Posłusznych Żon” związany z radykalną sektą islamską Al-Arquam.

10 mln euro za pomyłkę

Numer 51 - 08.11.2011
Budowa nowej siedziby BND – Federalnej Służby Wywiadowczej w Berlinie pochłonie krocie. Jak podał dziennik „Berliner Morgenpost”, seria wpadek przy budowie najnowocześniejszej centrali wywiadowczej Europy nie ma końca. Okazało się, że klimatyzatory zamontowane w budynku nie spełniają norm higienicznych i należy je zdemontować.

Wenezuelska MISS ŚWIATA 2011

Numer 51 - 08.11.2011
Za najpiękniejszą wśród uczestniczek 61. edycji konkursu Miss Świata uznano 22-letnią Miss Wenezueli Ivian Sarcos. Kiedy Ivian miała 8 lat, została sierotą. Wychowała się przy klasztorze żeńskim. Poważnie rozmyślała nad tym, żeby zostać zakonnicą. 22-latka ma dyplom z zarządzania zasobami ludzkimi i dyplom szkoły pielęgniarskiej.

Opozycja: To początek dyktatury

Numer 51 - 08.11.2011
Dotychczasowy prezydent, lewicowy Daniel Ortega, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Ortega był już prezydentem Nikaragui w latach 1985-1990 i sprawuje ten urząd po raz drugi od 2006 r. Mógł ubiegać się o reelekcję dzięki decyzji Sądu Najwyższego, który zniósł zakaz sprawowania urzędu prezydenckiego przez kolejne dwie kadencje.

Grecy wymieniają premiera

Numer 51 - 08.11.2011
Prezydent Grecji Karolos Papoulias spotkał się w niedzielę wieczorem z premierem Jeorjosem Papandreu i szefem opozycji Antonisem Samarasem. Efekty spotkania to m.in. decyzja o powołaniu rządu koalicyjnego i chwilowe zawieszenie broni między konserwatystami i socjalistami. Nowym premierem zostanie najprawdopodobniej prominentny ekonomista Lucas Papademos.

Sachalin sterroryzowany

Numer 51 - 08.11.2011
Największej rosyjskiej wyspie nad Oceanem Spokojnym zagrażają głodne niedźwiedzie. Atakują domy mieszkalne w najgęściej zaludnionej południowej części wyspy, głównie jednak zjadają psy pilnujące domów.

Szakal – brat Lenina

Numer 51 - 08.11.2011
W Paryżu rozpoczął się kolejny proces Carlosa-Szakala, najbardziej znanego terrorysty lat 70. i 80. Nowy proces oparty na dowodach m.in. z odtworzonych ścinek akt Stasi ma ujawnić powiązania wczesnego terroryzmu ze służbami specjalnymi byłego bloku sowieckiego.