Świat

Polscy kandydaci bez szans

Numer 208 - 16.05.2012
Wszystkie niemieckie media twierdzą, że nikt już nie odbierze ministrowi finansów Wolfgangowi Schaeublemu stanowiska szefa Eurogrupy. Natomiast fotel prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) ma przypaść Francuzowi Philippe’owi de Fontaine Vive.

Podróż Donalda Tuska za ocean

Numer 207 - 15.05.2012
Kanada W niedzielę przebywający z wizytą w Kanadzie Donald Tusk odwiedził kopalnię miedzi Qadra FNX kupioną w tym roku przez KGHM Polska Miedź SA oraz spotkał się z potomkami kaszubskich imigrantów mieszkającymi w miasteczku Wilno w prowincji Ontario od 150 lat.

Atak na Ewę Stankiewicz widziany z Niemiec

Numer 207 - 15.05.2012
Zadaniem dziennikarza jest stawianie krytycznych, bywa że i niewygodnych dla polityka pytań, ale nie może go to skłaniać do używania przemocy bądź obraźliwych słów. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Kilka dni temu polski polityk zaatakował dziennikarkę, gdy wykonywała swoje obowiązki służbowe. Czy podobna sytuacja miała kiedykolwiek miejsce w Niemczech?

Szczyt Hollande- -Merkel

Numer 207 - 15.05.2012
Nowy prezydent Francji François Hollande uda się dziś wieczorem z pierwszą oficjalną wizytą do Niemiec. Europejskie media nie ustają w spekulacjach, w jakiej atmosferze upłynie pierwsze spotkanie François Hollande’a z Angelą Merkel.

Życie na kredyt się nie sprawdziło

Numer 207 - 15.05.2012
Wygląda na to, że Hiszpania za chwilę stanie się drugą Grecją, czyli krajem bankrutem. To będzie rzutowało na całą sytuację Unii Europejskiej, a przede wszystkim na strefę euro. Władze w Madrycie miały zmniejszyć deficyt budżetowy do poziomu 3 proc. Lecz ten wskaźnik w Hiszpanii wyniesie grubo ponad 5 proc. I nawet jeśli UE daruje Hiszpanii, to i tak nic nie pomoże.

Porażka prezydenta Komorowskiego

Numer 207 - 15.05.2012
Ukraina Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite odniosła dyplomatyczny sukces, przestrzegając w imieniu Unii Europejskiej prezydenta Wiktora Janukowycza, że nie respektując praw opozycji, a zwłaszcza uwięzionej Julii Tymoszenko, Ukraina dąży do samoizolacji.

Rewolucja obyczajowa na Bałkanach

Numer 207 - 15.05.2012
Zagrzeb Premier lewicowego rządu Republiki Chorwackiej powraca do odrzuconego w 2005 r. przez parlament Chorwacji projektu ustawy o legalizacji związków homoseksualnych.

Zapatero zadłużył, Rajoy spłaca

Numer 207 - 15.05.2012
„Nie będziemy płacili za wasz kryzys” – skandowali wczoraj demonstranci na Puerta del Sol, głównym placu Madrytu. W tym dniu Hiszpania w sposób gwałtowny przekroczyła próg bezpieczeństwa i zbliżyła się do sytuacji, w której przestanie być zdolna do spłacania swoich długów.

Wspomóż Strefę Wolnego Słowa

Numer 206 - 14.05.2012
11 maja uruchomiliśmy usługę, dzięki której raz w tygodniu przez miesiąc można otrzymać SMS-em newsletter. Jednocześnie każdy zakup newslettera oznacza istotne wsparcie finansowe dla „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Polsce i na świecie?

Rocznica zamachu na papieża Polaka

Numer 206 - 14.05.2012
Cudownie ocalony 31 lat temu na pl. św. Piotra w Rzymie Mehmet Ali Agca strzelił do Jana Pawła II. Ojciec św. nie miał wątpliwości, że przeżył zamach dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej. 13 maja 1981 r., w 64. rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego, świat obiegła wiadomość o zamachu na Jana Pawła II.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama