Świat

Utrudnili los TYMOSZENKO

Numer 67 - 28.11.2011
W opinii tygodnika obaj dyplomaci przyjechali 23 listopada na mecz Ligi Mistrzów między należącym do Achmetowa klubem piłkarskim Szachtar Donieck a FC Porto, by spróbować pomóc byłej premier Julii Tymoszenko. Liderka opozycji została niedawno skazana na siedem lat więzienia. W areszcie stan jej zdrowia miał się znacznie pogorszyć.

Elementy tarczy antyrakietowej w Gruzji?

Numer 67 - 28.11.2011
Gruzińskie porty staną się bazą dla okrętów z systemem Aegis – najważniejszym elementem amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Niewykluczone, że na terenie Gruzji powstanie także radar lokacyjny. Sekretarz marynarki wojennej USA Ray Mabus obiecał podczas wizyty w Gruzji prezydentowi Micheilowi

Nowe sankcje wobec Damaszku

Numer 67 - 28.11.2011
Liga Państw Arabskich (LPA) uchwaliła wczoraj sankcje gospodarcze wobec Syrii, w tym wstrzymanie transakcji handlowych, zamrożenie kont i zakaz podróży do krajów arabskich dla członków reżimu prezydenta Baszara al-Asada. Sankcje poparło 19 z 22 członków Ligi. Wczorajsza decyzja LPA to reakcja na krwawe tłumienie antyrządowych protestów przez syryjskie wła-dze.

Koniec porwań zwłok

Numer 67 - 28.11.2011
Jedna z firm w Bergamo będzie produkowała trumny wyposażone w systemy alarmowe. Ma to zapobiec częstym we Włoszech kradzieżom zwłok dla okupu.Trumny są wyposażone w czujniki, które reagują na wibracje. W przypadku porwania system alarmowy zawiadomi pobliski posterunek karabinierów. Uprowadzenia trumien ze zwłokami bogatych ludzi dla okupu nie są we Włoszech rzadkością. W 2001 r.

Naukowcy pójdą siedzieć

Numer 67 - 28.11.2011
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził, że wprowadzi kary dla naukowców odpowiedzialnych za mnożące się porażki Moskwy w kosmosie. Jak podkreślił gospodarz Kremla, kolejne awarie rosyjskich statków kosmicznych znacząco podważają autorytet kraju. – Albo naukowcy od-dadzą co do rubla pieniądze zainwestowane przez rosyjskie państwo w programy kosmiczne, albo będziemy ich karali dyscyplinarnie.

Dziennikarz OSKARŻA Sarkozy’ego

Numer 68 - 29.11.2011
Były dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn padł ofiarą spisku – twierdzi dziennikarz „The New York Review of Books” Edward Jay Epstein.

Okładali go PAŁKAMI

Numer 68 - 29.11.2011
Koledzy i znajomi Siergieja Magnickiego wciąż walczą o jego dobre imię. W internecie opublikowano materiał dowodowy potwierdzający, że za śmierć prawnika odpowiadają rosyjscy urzędnicy.

Super świnka

Numer 68 - 29.11.2011
Świnka, która urodziła się bez dwóch tylnych racic, bez większych problemów chodzi na przednich. Przeżyła dzięki troskliwej opiece chińskiego rolnika i teraz jest maskotką całej wsi. Jak podaje Mail Online, zwierzę ma 10 miesięcy i zadziwia wolą walki. Mimo braku tylnych racic chodzi po podwórku i ryje w ziemi.

Koniec z dietami CUD

Numer 68 - 29.11.2011
Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Teksańskiego od lat pracują nad formułą pigułki spalającej tłuszcz. Za rok pierwsze testy na ludziach. Siedem lat temu badaczom udało się zredukować o 30 proc. masę ciała myszy. W przypadku małp odnotowano utratę ok. 11 proc. masy ciała w cztery tygodnie. Zwierzęta dostawały pigułkę znaną pod nazwą Adipotide. Preparat ten wysysa tłuszcz z komórek. W 2012 r.

Przegrana kandydata Kremla

Numer 68 - 29.11.2011
Kandydat wspierany przez Kreml przegrał drugą turę wyborów prezydenckich w Osetii Południowej. Faworyzowany przez Kreml 41-letni minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Anatolij Bibilow uzyskał 40 proc. głosów. Jego kontrkandydatkę, byłą minister edukacji Ałłę Dżiojewą, wsparło ok. 57 proc. głosujących. Były to pierwsze wybory prezydenckie od rosyjsko-gruzińskiej wojny w sierpniu 2008 r.