Świat

Nietypowe przygotowania do igrzysk

Numer 206 - 14.05.2012
W. Brytania Na czas letnich igrzysk władze w Londynie zdecydowały się zastosować amerykańskie głośniki dalekiego zasięgu LRAD 1000X. Urządzenia te są potocznie nazywane bronią akustyczną. Władze miasta argumentują decyzję względami bezpieczeństwa.

Berlin może zablokować nasze łupki

Numer 206 - 14.05.2012
Jest już znana oficjalna decyzja konsorcjum Nord Stream, które chce dobudować dwie dodatkowe nitki do istniejącego Gazociągu Północnego. Udziałowcy dali zielone światło temu projektowi i teraz – jak poinformowało „Codzienną” biuro prasowe konsorcjum – wdrożono profesjonalną analizę tzw. studium wykonalności projektu, która potrwa osiem miesięcy.

Burza o grzywkę

Numer 205 - 12.05.2012
Dziennik „The Washington Post” zarzucił Mittowi Romneyowi, republikańskiemu kandydatowi na prezydenta, że w szkole średniej obciął koledze… grzywkę. Według dziennika jako 18-latek Romney wraz z kolegami krytykował farbowaną na blond fryzurę nowego kolegi. Chłopaka przytrzymano, a młody Romney miał chwycić za nożyczki i obciąć mu grzywkę.

Putin gra Janukowyczem

Numer 205 - 12.05.2012
Kijów Przerwa w stosunkach Ukrainy z UE będzie korzystna dla obu stron – powiedział wczoraj prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Oświadczenie padło po wysłaniu z Moskwy do Kijowa zaproszenia na nieformalny szczyt Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Rosja chroni swoje interesy

Numer 205 - 12.05.2012
Trzy dni po katastrofie rosyjskiego samolotu w dżungli z Moskwy do Indonezji poleciały trzy samoloty pełne rosyjskich śledczych i ekip ratunkowych. Mimo że w katastrofie Rosjanie nie stracili prezydenta, to dokładnie zbadają jej przyczyny. W wypadku katastrofy rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem o podobnej akcji ze strony rządu Donalda Tuska mogliśmy tylko pomarzyć.

Wespazjan Wielohorski

Numer 205 - 12.05.2012
Egipt Odbyła się pierwsza w historii tego kraju debata telewizyjna, podczas której wystąpili kandydaci startujący w wyborach prezydenckich. Pierwsza tura głosowania planowana jest na 23–24 maja.

Zmiana płci w akcie urodzenia

Numer 205 - 12.05.2012
Argentyna Izba wyższa argentyńskiego parlamentu uchwaliła ustawę o tożsamości płciowej, która umożliwia transseksualistom zmianę płci w oficjalnych dokumentach, nawet przed poddaniem się operacji.

Ukraińska misja Komorowskiego

Numer 205 - 12.05.2012
Bronisław Komorowski pozoruje działania w obronie demokracji na Ukrainie. Ostatni apel w sprawie zmiany ukraińskiego prawa nie ma znaczenia, jest tylko nieudolną próbą ratowania twarzy po kompromitacji z wyjazdem do Jałty.

Wolontariatem w kryzys?

Numer 204 - 11.05.2012
UE Europoseł Zielonych Daniel Cohn-Bendit znalazł rozwiązanie na kryzys w Europie. Wraz z niemieckim socjologiem Ulrichem Beckiem zaproponował wysłanie bezrobotnych na roczny wolontariat w innym państwie UE. W zamian za zapłatę wynoszącą równowartość zasiłku wolontariusze mają walczyć z „rasizmem, ociepleniem klimatu i seksizmem”.

Hollande gani Londyn

Numer 204 - 11.05.2012
Francja François Hollande, ostro skrytykował stosunek Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej. – Brytyjczycy traktują Europę jak sklep samoobsługowy – powiedział prezydent elekt. Europa to nie kasa – zaznaczył Hollande w wypowiedzi dla francuskiego portalu Slate.fr. Wypomniał także Brytyjczykom, że są „obojętni na los strefy euro”.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama