Świat

Spadną ceny połączeń

Numer 204 - 11.05.2012
Bbruksela Od 1 lipca br. na terenie Unii Europejskiej znacznie spadnie koszt korzystania z telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów.

Homomałżeństwa Obamy

Numer 204 - 11.05.2012
Barack Obama jako pierwszy urzędujący prezydent USA poparł legalizację małżeństw homoseksualnych. – To ważne, bym powiedział, że uważam, iż pary tej samej płci powinny móc zawrzeć związek małżeński – powiedział prezydent USA w wywiadzie dla telewizji ABC.

Brak winnych zamachu

Numer 204 - 11.05.2012
Syria Dwa potężne umieszczone w samochodach ładunki eksplodowały w czwartek rano w Damaszku, zabijając co najmniej 55 i raniąc 370 osób.

Do Camp David pojedzie Miedwiediew

Numer 204 - 11.05.2012
USA Nowy-stary prezydent Rosji Władimir Putin poinformował Baracka Obamę, że nie przyjedzie na spotkanie G-8 do Camp David. Nie będzie również osobnych rozmów amerykańsko-rosyjskich.

Nie możemy milczeć

Numer 204 - 11.05.2012
10 maja Klub „Gazety Polskiej” w Hamburgu zorganizował przed Generalnym Konsulatem RP demonstrację przeciwko rozpowszechnianiu przez rząd Donalda Tuska kłamstwa smoleńskiego. Hamburg

PE w trosce o chrześcijan

Numer 203 - 10.05.2012
Bruksela Z inicjatywy polskich deputowanych w Parlamencie Europejskim odbyła się konferencja poświęcona prześladowaniu chrześcijan. Organizatorami międzynarodowego spotkania pt. „Chrześcijanie w świecie arabskim: rok po arabskiej wiośnie” była Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej oraz posłowie do PE: Konrad Szymański (PiS) i Jan Olbrycht (PO).

Niepokornych muzułmanów wyrzucać

Numer 203 - 10.05.2012
Niemcy Politycy rządzącej koalicji coraz częściej otwarcie mówią o konieczności ostrzejszych działań prewencyjnych w stosunku do radykalnych muzułmanów. Szef MSW Hans-Peter Friedrich przyznał, że rozpatrywana jest możliwość wprowadzenia zakazu działalności niektórych skrajnie radykalnych grup islamskich oraz wyrzucania z kraju groźnych i niebezpiecznych wyznawców Allaha.

Jedź do Brukseli, przywieź pieniądze

Numer 203 - 10.05.2012
Mińsk Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka zażądał od Unii Europejskiej pieniędzy za... ochronę zewnętrznej granicy Unii. „My tu pieniądze wydajemy, a oni mnie jeszcze sankcjami karzą!” – wykrzyknął Łukaszenka w czasie wystąpienia w parlamencie. „Jedź do Brukseli, przywieź mi pieniądze” – zwrócił się do szefa białoruskiej straży granicznej Igora Raczkowskiego.

Zaaferowany obywatel Sarkozy

Numer 203 - 10.05.2012
Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy odchodzi na polityczną emeryturę. Na odpoczynek nie może jednak liczyć. Obecnie toczą się liczne śledztwa ws. afer politycznych, w których przypada mu rola świadka, a nawet oskarżonego. Sarkozy nie będzie już mógł osłonić się immunitetem. Straci go bowiem 15 czerwca, dokładnie miesiąc po przekazaniu władzy nowemu prezydentowi François Hollande’owi.

Rosji bliżej do Tiananmen niż do Majdanu

Numer 203 - 10.05.2012
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział wczoraj, że „Rosja przyniosła wolność narodom świata”. Jak Pan to skomentuje?

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama