Świat

146 proc. głosów

Numer 76 - 08.12.2011
W ciągu dwóch dni w Moskwie i Petersburgu policja aresztowała ponad tysiąc osób protestujących przeciw wyborczym fałszerstwom. Ale kilkanaście tysięcy osób skrzyknęło się już w internecie, by 10 grudnia przeprowadzić ogólnorosyjską akcję protestacyjną. Centrum rosyjskiej stolicy zastawione jest wozami pancernymi i ciężarówkami, którymi przywieziono ponad 2 tys. żołnierzy wojsk wewnętrznych.

Wódka dla Führera

Numer 76 - 08.12.2011
Austriaccy Zieloni zgłosili do prokuratury podejrzenie o popełnienie przestępstwa. Chodzi o wódkę i wino promujące Adolfa Hitlera. Alkohole opatrzone etykietką z wizerunkiem Adolfa Hitlera i swastyką odkryto na jednej z aukcji internetowych. Sprawie przyjrzy się austriacki wymiar sprawiedliwości. Prawo w Austrii zakazuje rozpowszechniania symboli nazistowskich.

Berlin poluzował przepisy

Numer 76 - 08.12.2011
Rząd Niemiec dał zielone światło wykwalifikowanym pracownikom spoza Unii Europejskiej. Wczoraj w Bundestagu podpisano zmiany w niemieckim prawie imigracyjnym. Zgodnie z unijną dyrektywą, dotyczącą tzw. niebieskiej karty, Niemcy będą mogli zatrudniać zdolnych fachowców z państw nienależących do Unii.

Grzebiecie mnie żywcem!

Numer 76 - 08.12.2011
Mosze Kacaw stawił się wczoraj w więzieniu, w którym spędzi następne siedem lat. Został skazany za gwałt, molestowanie seksualne i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości. – Jestem niewinny – zapewniał, zanim zamknęła się za nim brama zakładu karnego. 65-letni były prezydent z ramienia konserwatywnej partii Likud w 2006 r.

Obama atakuje Republikanów

Numer 76 - 08.12.2011
Na miesiąc przed rozpoczęciem republikańskich prawyborów prezydent Barack Obama zaatakował Republikanów. Obwinił ich o zubożenie klasy średniej. W pierwszej chwili mogło się wydawać, że Obamie wszystko się pomyliło. Zaczął przemówienie od tego, że cieszy się, iż jest w Teksasie, podczas gdy przemawiał w Kansas. Wcześniej utrzymywał, że to jemu USA zawdzięczają wyjście z kryzysu.

Marzysz o samochodzie? Poddaj się sterylizacji!

Numer 76 - 08.12.2011
W Indiach mieszka 1,2 mld ludzi i nic nie wróży, by populacja miała się skurczyć. Chcąc powstrzymać eksplozję demograficzną, władze północno-zachodniego stanu Radźasthan wpadły na pomysł nagradzania kobiet, które wyrażą zgodę na poddanie się sterylizacji. Na ochotniczki czekają miksery, paczki żywnościowe, kosmetyki, a nawet auta.

I śmiesznie, i strasznie

Numer 74 - 06.12.2011
Urzędujący prezydent został deputowanym do parlamentu. Premier zaś został przełożonym prezydenta, bo stoi na czele partii, z której kandydował Putin. Tak się robi demokrację w Rosji.

Dzień świętego z Miry

Numer 74 - 06.12.2011
Dziś wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry, patrona panien na wydaniu, marynarzy, dzieci, rybaków, więźniów i piekarzy. W Polsce św. Mikołaj był również czczony jako opiekun pasterzy, chroniący trzody przed drapieżnymi zwierzętami. W Polsce i wielu innych krajach świata 6 grudnia bliscy obdarzają się drobnymi upominkami.

Bismarck, Hitler i... pudel

Numer 74 - 06.12.2011
Premier Francji François Fillon wezwał do zaprzestania „głupich, śmierdzących germanofobią komentarzy” oraz porównywania kanclerz Niemiec Angeli Merkel do Hitlera.

Złoty interes na śmierci

Numer 74 - 06.12.2011
Dwaj niemieccy dziennikarze pracujący dla stacji WDR nakręcili film dokumentalny o sprowadzaniu części ludzkich ciał z Ukrainy do Niemiec. Okazuje się, że handel ludzkimi tkankami i organami kwitnie. Ciało przeznaczone na „części zamienne” może kosztować nawet 190 tys. euro.