Świat

Będzie dymisja?

Numer 99 / 100 - 05.01.2012
Po tym jak usiłował wpłynąć na media, by nie publikowały krytycznych tekstów na temat kontrowersyjnej pożyczki, którą zaciągnął u znanego biznesmena, coraz więcej polityków rządzącej koalicji z CDU-CSU i FDP domaga się dymisji prezydenta Niemiec Christiana Wulffa.

Prześladowani, kaleczeni, wypędzani

Numer 99 / 100 - 05.01.2012
Według ostatniego raportu amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF) rok 2012 będzie dla chrześcijan czasem wielkiej próby. W Afganistanie i Iraku może dojść do przepędzenia ludności chrześcijańskiej. Nie lepiej przedstawia się sytuacja

W Egipcie wrze

Numer 3 - 12.09.2011
Trzy osoby zginęły, a 1100 zostało rannych w nocy z piątku na sobotę podczas ataku kilkutysięcznego tłumu na budynek ambasady Izraela w Kairze. Ewakuowano szefa misji dyplomatycznej Izraela oraz wszystkich pracowników ambasady wraz z rodzinami. Demonstracje Egipcjan rozpoczęły się na centralnym placu Kairu – Tahrir.

Taniec, śpiew i plotki

Numer 3 - 12.09.2011
Premier Włoch powiedział, że przyjęcia w jego willi, znane jako bunga-bunga, były czymś niewinnym. Po 15 dniach pracy z rządem był to sposób na to, by się spotkać, poplotkować, pośpiewać i trochę potańczyć – mówił Berlusconi. Wezwał, by nie wierzyć w to, co o nim mówią „sędziowie z lewicy” i media.

Gazprom w Czechach

Numer 3 - 12.09.2011
Rosyjski monopolista gazowy po raz pierwszy dokonał zakupu na rynku energetycznym Czech. Należąca do Gazpromu spółka VEMEX nabyła 51 proc. akcji czeskiej firmy RSP Energy. Zaopatruje ona w gaz i energię elektryczną gospodarstwa domowe w Czechach. W tym świetle szczególnego znaczenia nabiera informacja czeskiego kontrwywiadu o aktywności rosyjskich szpiegów. Czesi postawili na dywersyfikację.

Dzień, który zmienił świat

Numer 3 - 12.09.2011
Ameryka uczciła wczoraj 10. rocznicę zamachów z 11 września 2001 r., gdy dwa samoloty porwane przez terrorystów z Al-Kaidy wbiły się w wieże World Trade Center. Zginęło wtedy prawie 3 tys. osób. W uroczystościach w Strefie Zero na nowojorskim Manhattanie uczestniczyli wspólnie prezydent USA Barack Obama, jego poprzednik George W. Bush, z żonami, i burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg.

ŻNIWO politycznej poprawności

Numer 3 - 12.09.2011
Jesteśmy dziś słabsi, bardziej zalęknieni – twierdzi Pamela Geller, amerykańska blogerka i autorka książki o islamizacji Stanów Zjednoczonych. Od czasu zamachów 11 września Ameryka wydała tryliony dolarów na wzmocnienie ochrony państwa. Te ogromne wydatki bardzo osłabiły gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Dbają o swoje

Numer 3 - 12.09.2011
Premier Wielkiej Brytanii David Cameron ma dziś przybyć z oficjalną wizytą do Moskwy. Czterech byłych szefów brytyjskiego MSZ zaapelowało

To dla nas wyróżnienie

Numer 3 - 12.09.2011
Jak informuje niemiecka partia Die Freiheit (Wolność), jedynym niemieckim politykiem zaproszonym na obchody 10. rocznicy zamachów z 11 września był jej przewodniczący René Stadtkewitz. Sprawę komentuje dla „Codziennej” pracownik biura prasowego partii, Felix Strüning.

Trzy osoby nie żyją

Numer 98 - 04.01.2012
Władze Korei Północnej wzmocniły po śmierci dyktatora Kim Dzong Ila kontrolę swoich granic. Wspierający rodaków aktywiści z Korei Południowej donoszą o zabiciu przez północnokoreańską straż graniczną trzech uciekinierów na granicy z Chinami. Władze Korei Północnej wzmocniły po śmierci dyktatora Kim Dzong Ila kontrolę swoich granic.