Świat

Starcie kandydatów na prezydenta

Numer 198 - 04.05.2012
Francja Ubiegający się o reelekcję Nicolas Sarkozy i jego rywal socjalista François Hollande stoczyli w środę zacięty pojedynek na słowa w walce o głosy niezdecydowanych przed drugą turą wyborów 6 maja. Bezlitosną konfrontację w telewizji publicznej śledziło prawie 18 mln Francuzów.

Świat nie kończy się na Euro 2012

Numer 198 - 04.05.2012
Zachód wywiera presję na Ukrainę, grożąc bojkotem Euro 2012. Zdaniem niemieckiego eksperta gest ten można rozpatrywać jedynie na płaszczyźnie symboliki.

Obama uspokaja Afgańczyków

Numer 198 - 04.05.2012
Afganistan Barack Obama złożył z wtorku na środę niespodziewaną wizytę w amerykańskiej bazie wojskowej w Bagram. W jej trakcie wygłosił przemówienie oraz podpisał z prezydentem Hamidem Karzajem porozumienie dotyczące przyszłych stosunków amerykańsko-afgańskich. Ze względów bezpieczeństwa termin wizyty utrzymywano w tajemnicy, a lądowanie i start Air Force One odbyły się w nocy.

Zapłaciliśmy za reset

Numer 198 - 04.05.2012
Jeśli jesteśmy traktowani jak pionek, tzn. że nasze bezpieczeństwo jest mniejsze niż innych krajów NATO – mówi Witold Waszczykowski. Ministerstwo Obrony Rosji przedstawiło w Moskwie symulacje komputerowe mające obrazować rzekome zagrożenie wynikające dla Rosji z budowy tarczy antyrakietowej NATO w Europie. Jak Pan skomentuje ten multimedialny show?

Wielka komputerowa propaganda

Numer 198 - 04.05.2012
W Moskwie odbyła się dwudniowa konferencja, na której rosyjski sztab generalny próbował po raz kolejny przekonać, że natowska obrona przeciwrakietowa zagraża bezpieczeństwu Rosji. Przedstawiciele Sojuszu pozostali sceptyczni. Moskwa grozi odwetem. Andrzej Łomanowski

Wyprzedaż kultowych budek

Numer 196 - 30.04.2012
Wielka Brytania Czerwone budki telefoniczne tak charakterystyczne dla ulic Londynu czy Yorku odchodzą do lamusa. Miłośnicy tradycji mogą kupić sobie budkę na własność. Koszt – 1 funt. Brytyjska Telekomunikacja urządza wyprzedaż budek telefonicznych K6. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii stoi jeszcze 11 tys. takich budek.

Konkurencja dla iPada

Numer 196 - 30.04.2012
Białoruś Przedsiębiorstwo państwowe „Horizont” w ramach zorganizowanych w Mińsku targów specjalistycznych przedstawiło tablety rodzimej produkcji.

Promocja mimo woli

Numer 196 - 30.04.2012
Kazachstan Od momentu wejścia w 2006 r. do kin filmu „Borat” kilkakrotnie wzrosła liczba turystów zainteresowanych wypoczynkiem w naszym kraju – oświadczył szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kazachstanu Erżan Kazychanow.

„Karuzela” jak w Moskwie

Numer 196 - 30.04.2012
Rosyjska emigrantka, pomocnica republikańskiego senatora, została oskarżona o zorganizowanie na Brooklynie tzw. karuzeli, podobnie jak podczas ostatnich rosyjskich wyborów. „Karuzela” polega na pobieraniu przez wyborców zaświadczenia do głosowania poza miejscem zamieszkania. A potem na kilkakrotnym głosowaniu za jego pomocą, wykorzystując nieuwagę komisji wyborczych.

Na celowniku islamistów

Numer 196 - 30.04.2012
Islamscy terroryści znów przypuścili atak na chrześcijańskie świątynie i uniwersytety. Co najmniej 16 osób zginęło, a dziesiątki jest rannych. Około ósmej rano w północnonigeryjskim mieście Kano na terenie kampusu katolickiego uniwersytetu Bayero doszło do wybuchu trzech bomb.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama