reklama


Świat

Dziękujemy Ci, Polsko!

Numer 139 - 22.02.2012
Parlament Węgier uchwalił rezolucję, w której dziękuje Polakom za wsparcie i solidarność w chwili, gdy Budapeszt był przedmiotem ostrych ataków unijnych polityków i zachodnich mediów.

Zabrać Polsce Ziemie Zachodnie

Numer 137 - 20.02.2012
„Drugą wojnę światową wywołała Polska poprzez swoje niepotrzebne zbrojenia. Historia naszego kraju zaczyna się nie w X, lecz w XX wieku. Na polskich ziemiach zachodnich powinno powstać nowe państwo”. To hasła wygłoszone podczas konferencji nowo powstałej organizacji Związek Właścicieli Wschód (EBO – Eigentuemerbund Ost e.V.), która odbyła się w piątek w Berlinie.

Oskarżonym grozi kara śmierci

Numer 137 - 20.02.2012
W sądzie rewolucyjnym w Teheranie rozpoczął się w sobotę proces 32 mężczyzn oskarżonych o korupcję. Mieli narazić skarb państwa na straty w wysokości 2,6 mld dol. Według irańskich mediów jest to największy skandal korupcyjny w historii kraju. Oskarżeni, z funduszu inwestycyjnego Aria Group, mieli fałszować dokumenty, by uzyskać kredyty bankowe.

Manifestacje w 57 miastach

Numer 137 - 20.02.2012
Setki tysięcy Hiszpanów wyszły wczoraj na ulice, by protestować przeciwko reformie rynku pracy przyjętej przez prawicowy rząd premiera Mariano Rajoya. Demonstracje zorganizowały największe związki zawodowe w kraju, CCOO i UGT. Według dziennika „El Pais” w samym Madrycie zebrało się ponad pół miliona osób.

Wulff na celowniku prokuratury

Numer 137 - 20.02.2012
Wulff podał się w piątek do dymisji wobec groźby utraty immunitetu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkała się w sobotę z szefami partii i frakcji, tworzących koalicję rządzącą, by znaleźć ewentualnego następcę Wulffa. Wczoraj miało dojść w tej sprawie także do spotkania z liderami SPD i Zielonych, którzy chętnie widzieliby na tym stanowisku byłego szefa urzędu ds. akt Stasi.

„Nie” dla rosyjskiego!

Numer 137 - 20.02.2012
Stanowcza większość, czyli prawie 75 proc. obywateli Łotwy, odrzuciła w sobotnim referendum propozycję nadania językowi rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego. Frekwencja była rekordowo wysoka. Ponad 70 proc. uprawnionych do głosowania udało się do urn.

Sarkozy: Cameron miał rację

Numer 137 - 20.02.2012
Według niego Cameron słusznie stanął w obronie interesu narodowego Wielkiej Brytanii. – Gdybym był na jego miejscu i mój kraj byłby w ten sposób zagrożony, zrobiłbym pewnie to samo – zaznaczył Sarkozy. – Nigdy nie było między nami osobistego sporu – dodał.

Libańczyk otrzymał medal FBI

Numer 137 - 20.02.2012
W listopadzie ubiegłego roku, w trakcie szczytu grupy najbardziej uprzemysłowionych krajów świata G20 w Cannes, do miejscowego kebaba wpadł Amerykanin, by zjeść posiłek. Gdy wyszedł, na stoliku pozostał notatnik. Po jego otwarciu właściciel baru Libańczyk Bilal Herche nie mógł wyjść ze zdumienia.

Trzeba wybrać inny naród

Numer 136 - 18.02.2012
Strefa euro się wali, przodujące kraje Unii Europejskiej, tzn. Niemcy, Niemcy i jeszcze raz Niemcy, w celu jej ratowania uciekają się do politycznego i moralnego terroru w stosunku do nieudaczników z południa kontynentu, jakichś tam Greków, Portugalczyków, Hiszpanów i paru innych.

Homs znowu pod obstrzałem

Numer 136 - 18.02.2012
W piątek trwał najcięższy od dwóch tygodni ostrzał miasta Homs, w którym bronią się oddziały opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej. Siły rządowe użyły rakiet i moździerzy.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama